Skocz do zawartości

Irradiance Map w Vray\'u


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem ze mapy irradiacji mozna sobie zapisac na dysku i przy kolejnych renderach z niej korzystac, pytanie tylko po zmianie jakich parametrow trzeba tworzyc nowa mape, a jesli po karzdej zmianie czy ruchu kamery to po co ona jest?

Dlaczego nowa wersja Vray\'a nie ma zadnych materialow? a w starszej wersji zamianst probki w slocie wyswietla mi czarna plame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w rendererze w zakladce Advenced Irradiance Map Parametrs masz save :) -

piewszy raz liczysz pozniej ladujesz from file - kompletne wyjasnienie zagadnienia www.evermotion.org - w dziale gifts znajdzie 20 video tutoriali

a wyswietla ci czrne kule bo w opcjach rejtrejsingu kulek masz scanline ustawiony - materialy vray nie renderuja sie w scanline :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak korzystac z zapisywania i odczytywania map to ja wiem, chodzi mnie o to kiedy trzeba tworzyc nowa mape irradiacji czy np. po zmiania naterzenia swiatla albo po obroceniu widoku, a moze dla danej sceny wystarczy raz utworzyc mape irradiacji a pozniej juz tylko z niej korzystac bez wzgledy na zmiane roznych parametrow.

Co do czarnej kulki to kiedys wszystko bylo OK ale pozniej wrzucilem nowsza wersje Vray\'a i sie wszystko posypalo nawet jak pozniej wrocilem do poprzedniej wersji nic sie nie zmienilo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nic oprocz naterzenia swiatla nie zmieniasz w scenie - (nie ma animacji i scena jest statyczna) mozesz wczytac spreparowany plik. jesli w cenie jest animacja - albo zmieniasz cos to wszystko sie posypie - najfajniej widac to kiedy do zuupelnie innej sceny wczytujesz mape irradiance hehehe - kiedys sie pomylilem :)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vraya poprostu obcina z liczenia to co nie potrzebne lub nie widac kiedy renderujecie w ustawieniem animacji policzane jest to tylko czego nie bylo wczesniej widac - a kiedy cos dodajecie do sceny mozecie w Adwanced irradiance add to current map zrobic wtedy swiatlo obiektu poprostu doda sie do calosci irr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kiedy używać mapy z pliku?

 

 

Tworząc scenę zmieniamy wielkość kształt i położenie obiektów - więc trzeba nową mape irr tworzyć.

 

Zmieniamy materiały na obiektach - nie trzeba nowej mapy irr?

 

Zmieniamy ilość, rozstawienia i intensywność światła - trzeba czy nie trzeba?

 

 

Ps: Mapa irr jest zależna od rozdzielczości? W 1600x1200 liczy się chyba dłużej niż w 640x480, a ponoć zawiera to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności