Skocz do zawartości

CorelDRAW! - Transparency Tool


yogi-bear

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dłuższego czasu nie daje mi spokoju jeden problem. Tworzę jakiś obiekt nadając dla niego przezroczystość (transparency tool). Następnie grupuję go z innymi obiektami i nadaje dla zgrupowanej grafiki ponownie Transparency Tool. I tutaj pojawia sie moj problem... znikają ustawiania przezroczystości dla obiektów znajdujących się w grupie. Jak tego uniknąć? Jak pozostawić ustawienia "stare" i bez problemu dodać "nowe"?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

praca musi pozostać w wektorach.

 

czyli finałem będzie cdr wyświetlany na ekranie? zapomnij, bo nic innego z tego nie zrobisz. postscript i tak to zrenderuje do bitmapy ale na pewno z błedami. wszystkie efekty corela można o kant d potłuc. najbezpieczniej i najwygodniej takie rzeczy robić na bitmapach w photoshopie i składać tylko w corelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy najwygodniej? nie chce ruszac bitmap bo jak juz pisalem nie mam mozliwosci do pozniejszych zmian w pracy (co przewiduje). a stwierdzenie że "efekty corela mozna o kant d potluc" jest... chybione bo nie o to chodzi ze mają być efekty jak w PS. wektory to wektory - inny styl, inne przeznaczenie :) jeśl ktoś preferuje grafike bitmapową to niech robi w bitmapach. ja potrzebuję czyste wektory i nadal szukam rozwiązania które pozwoli mi na pozostanie w wektorach. :) ale dziekuje za podpowiedzi poraz kolejny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe właśnie kilka dni temu oswajałem się z nim ale to zupełnie inna zabawa niż Corel :) W Drawie siedze od wersji 8 i jestem przyzwyczajony. Odpale Illustratora może... zmusze sie - mam nadzieje ze sie przedzje czy pozniej przyzwyczaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illustrator jest beznadziejny w konfrontacji z corelem ale akurat efekty miesznia warstw ma wyśmienite bo identyczne jak w photoshopie.

corel ma ograniczenie o którym sam na początku wspomniałeś i jedynym wyjściem jest konwertowanie do bitmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to przykre ale do Illustratora ciągnie mine jedynie ze względu na firme ;) bo jak narazie nic więcej mi się w nim nie podoba... ale jest jeszcze jeden poważny minus Corela:. jego awaryjność.. sypie mi się kilka razy dziennie. zeby w Corelu dopracowali operacje na warstwach... był by boski poprostu. aktualny Object Manager to porażka która bardziej przeszkadza niż pomaga ;) swoj problem rozwiazuje poprzez tworzenie kilku dodatkowych warstw.. ale nie jest to ani wygodne ani proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności