Skocz do zawartości

Problem Z Glow W Video Post


boshuu_16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc! mam problem z efektem lens effect glow w video post. Chciałem zrobić poświatę planety, lecz podczas kilku klatek, na których nad planetąprzelatuje statek, glow szaleje! Rozprzestrzenia się na krawędzie statku. Tutaj można zobaczyć o co dokładnie chodzi. Hasło do albumu to PROBLEM (proszę pamiętać o dużych literach!). Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

aaa chyba mniej-wiecej zalapalem o co chodzi. No najwyrazniej tak max sobie radzi z wykrywaniem krawedzi. Tyle ze splaszcza wszystkie i wydaje mu sie ze krawedz statku to krawedz planety. No wiec proponuje wyrenderowac sekwencje bez statku, a pozniej zapodac w tle wyrenderowany avik i wyrenderowac sam statek. Powinno sie udac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zapoznania się troszkę z After Effect'em podchodze bardzo sceptycznie do postprocesingowych możliwości max'a. Zalecam wyrenderować z kanałem Alpha, albo wogóle do pliku RPF albo RLA, żeby mieć pełną informację o scenie. Potem After albo Compustion - przyczym z Aftera uważam można wyćiągnąć znacznie subtelniejsze efekty (glow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec proponuje wyrenderowac sekwencje bez statku, a pozniej zapodac w tle wyrenderowany avik i wyrenderowac sam statek.

Zrobiłem tak i wyszło, dzięki wielkie. A co do tej rady z tym zdjęciem 2d to to po pierwsze nie jest Ziemia, a po drugie w mojej scenie kamera obraca się pokazując planetę z kilku ujęć, więc to by nie przeszło! Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności