Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: Heli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Myslalem nad tym czy by sie nie wlaczyc do bitwy, az w koncu sie zdecydowalem. Moj wybor padl na maszyny bojowe a ubzduralem sobie cos bazujacego na helikopterze. Sceny nie wymyslilem ale najprawdopodobniej bedzie to jakis atak/nalot/walka.

Jak na razie te smigielka, mozliwe ze cos sie zmieni lub cale pojda do poprawy :)

To pudelko tylko takie pogladowe :)

 

//Aktualny postep prac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maly update...

nie wiem jak Wam ale mnie sie to jakos tako nie podoba, bede musial chyba to jakos przemyslec jeszcze.

 

//

klicek, dzieki :)

dareg, na razie chce utrzymac to w takiej formie, czy bedzie manta to nie wiem, choc mozliwe ze bedzie jako poduszkowiec naziemny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareg, na stronie ut2k4 niewiele z tej manty widac, a juz mocowania chyba w ogole :)

niemniej, troche sie pobawilem z tym i wyszlo mi to co wyszlo,

mniej wiecej tak sobie wyobrazam kadlub, chociaz nie wiem czy nie pojdzie do kosza (wszystko chyba powinno :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lol... to wygląda super, ale wesoledi chyba tego nie powtóży w swoim wydaniu, może wzoruje się na tym... ale pozwolę sobie przypomnieć regulamin bitwy - model, praca nigdy wcześniej nie moglą być użyta przez użytkownika... wesoledi chyba niezrobi czegos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - masz, podobnie jak dareg, na mysli cos w stylu Manty z UT?

model jest moj od 0 robiony zwykle po polnocy :P

dareg - dzieki, wydaje mi sie ze to nie ma prawa sie utrzymac ale pokombinuje :)

shogunn - tez to kiedys widzialem, ale nie pamietam gdzie :) mozliwe ze cos co mi tam w glowie zostalo probuje cos podobnego zrobic :)

niemniej robie to po swojemu, i pewnie nigdy mi tak ladnie nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede chyba szedl w strone tego pterka ktory pokazal shogun, niemniej nie bede robil czegos takiego samego :P ale koncept mi sie spodobal, w przeciwienstwie do lekkiej manty, ale kto wie, jak nie wyjdzie (juz nie wychodzi :P) to moze wezme koncept manty pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalem kilka szczegolikow niewielkich oraz miniguna na przodzie. nie wiem co by tu jeszcze dolozyc, chyba jest juz wszystko, mozliwe ze jeszcze doloze z 1 rzecz i pojde dalej.

no ale wlasnie, co z tym dalej...

zlozylem to w calosc obie czesci i wydaje mi sie ze jest "za gruby", jak sadzicie?

zwazajac na mase tych "skrzydel" to moze i dobrze, ale jakos do zwinnosci to by mu brakowalo. jak sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac malo wyrafinowana?

 

tyl jeszcze nie wiem jak zrobie, chcialbym wlasnie troche odejsc od tradycyjnego widoku, takze tyl moge jeszcze zmienic. i ew srodek gdyz on wydaje mi sie byc malo ciekawy. mysle tez jeszcze nad kolejnym wychudzeniem tego ale nie wiem czy jest sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareg, z tego obrazka wykorzystalem poniekad pomysl na tylek, za co dziekuje :]

 

no to po pewnej pracy, w zaciszu domu o 3 nad ranem pokazuje to co mi wyszlo.

ost jakis czas updateow nie robilem ale chyba i tak malo kogo to interesuje :P

niemniej, co do planow, mysle zeby moze wrzucic jeszcze smigielka w te skrzydlo wielkie na ogonie, ale do konca nie jestem przekonany, jak sadzicie?

 

ps. w pierwszym poscie dalem z poswiata nad ta tylko turbina :)

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareg, dzieki za dobre slowo, chyba jedyny odwiedzasz ten topik :D

troszke go poprawilem chyba :P

(zeby zaraz potem rozwalic, ale to szczegol :))

dodalem tez stery poziomu na tym wielkim placie.

ponadto troszke zaczelem sie bawic teksturkami i ustawieniem kamery, mysle jaka by tu scenke zapodac, kombinowalem az wyszlo mi mniej wiecej takie cos jak widac nizej (to tylko taki "szkic"), nie wiem czy ujecie bedzie takie wspaniale, jeszcze nad tym pomysle. niemniej jak zwykle czekam na sugestie i krytyke.

ps. swiatlo mi troche sie walnelo bo nie poustawialem na takie odchylenie maszyny, ale to sie zrobi pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus, dzieki Ci :)

teksturka sie powtarza gdyz jak widac zwalilem mapowanie, zbyt geste zrobilem pod poprzednia testowa teksturke, troszke to gnieniegdzie poprawilem, mam nadzieje ze juz kapke lepiej. a co do samej jej, to sam ja zrobilem bo nic ciekawego znalezc nie moglem, jeszcze sie pobawie.

 

hkropinski, rowniez Tobie b. dziekuje za dobre slowa :)

te sweicidelka to rakiety (widac ich to nie widac bo sa za waskie na to, moze przy innym widoku, cos pokombinuje). dymek mam nadzieje ze juz lepszy.

tylko nie wiem jak zrobic jakis ciekawy efekt z "ogniem" z rakiety, glow wyglada jak wyglada, moze wezme uzyc "fire effect"?

 

ustawilem tez dodatkowe swiatelko zeby lepiej widziec.

(jak fajnie ze ktos tu jeszcze zaglada :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz musial jesczze zblurowac lopaty wirnika,,, w lotnictwie jest zasada. Aby osiagnac max sprawnosc wirnika to koncowka lopatki musi sie poruszac z predkoscia 0,8a, dzie 'a'to predkosc dzwieku w funkcji wysokosci, czym wyzej tym nizsza granica. streszczajac to chodzi o to ze koncowka ma sie poruszac z predkoscia przydzwiekola czyli okolo 1 macha, zasada ta jest znana jesczze z czasow 2 wojny swiatowej albo i wczesniej: ], dlatego blurek byl by wskazany: ], co do textorki to pomyslal bym nad zrobieniem jej w ps dla konkretnych obiektow, cu, and nice work: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komic, dziekuje za uwage, tak tez bede robil z tymi teksturkami, Leru tez mi o tym wspomnial. Zajme sie tez oswietleniem dla lepszego przedstawienia tych szczegolikow :)

Blur oczywiscie bedzie, lecz w finalnym renderze, teraz czekac az sie to wszystko przetrawi mi sie chyba nie oplaca, aczkolwiek moze sobie to potestuje.

no i dziekuje bardzo za informacje dotyczaca predkosci wirnikow, przyda sie.

dziekuje za porady i mile slowa :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mokry.. hm... tez mi tak jakos podchodzil pod mokry p otym jak go wstawilem, bede sie musial pobawisz ejszcze ustawieniami glosiines i specular, niemniej dzieki za mily komentarz :) ciesze sie ze sie podoba.

a co do tego co to jest.. hm... taki metal jakis :P lekko zurzyty, lecz rownie dobrze moze sluzyc za kamulflaz :P

 

(mam nadzieje, ze juz wkrotce zaczniesz, bo modelik masz sweitny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, widze, ze moj watek zostal zakopany i pograzony w zapomnieniu :)

ok, kolejny (maly) update.

daje tez concept scenki wyjsciowej, na poczatku chcialem utrzymac to mniej wiecej w takim klimacie ale zaczynam watpic w sens tego rozwiaznia.

jak sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koncept scenki jest dla mnie niezrozumiały. Na szkicu nie ma twojego heli(ładny projekt)...

A może widok z ziemi na startującą/lądującą maszynę? Trudne do uchwycenia ale dramatyczne ( w tumanach kurzu). Polecam ci oglądnięcie telewizyjnej wersji "Diuny". Tam ładnie pokazano ten moment z ornitopterami.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pozytywne opinie, to motywuje.

Juz wkrotce zabiore sie za ustawienie tego w jakiejs scenerii, chcialem mniej wiecej tak jak podalem wyzej ale nie wiem czy to mialoby jakis wiekszy sens :)

Mam za to zamiar sprobowac troche innej scenki.

Zabiore sie za nia jutro... ew dzis jak cos mnie napadnie, poki co zrobilem sobie przerwe w ktorej to zrobilem takie cos:

http://www.coobek.sky4net.org/wesoledi/finito_b_1.0.rar

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslu nie mam zadnego na scenke... tzn jeden mam, cos ala scenka z terminatora, ale nie wiem czy sie wyrobie :/

takze jakby co wezme sie wpierw za scenke zastepcza :D

jakby ktos mial propozycje/uwagi czy cokolwiek... mi sie pomysly chyba skonczyly :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności