Skocz do zawartości

Dreamweaver MX - help


sikham

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zrobić swoją stronę i przeglądając różne zasoby netu wyczytałem że ten progs jest najlepszy. Ale nie znal go ni w ząb ( tak jak html ) dlatego prosze o pomoc

 

zna ktoś jakieś adresy stron, fora ,itp żeby było można poczytać zasięgnąc rady ale po Polsku

 

[pomocy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Yo!

Dreamweaver MX to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy edytor html itp. Program obsluguje chyba wszystkie rodzaje stron: html,dhtml,shtml,php, Javascriptitd. Ma doskonałe połączenie z flashem, fireworks i coldfusion. Tutoriale mozesz sciagnac przez jakies P2P, ja sciagnalem przez edonkey. Wiele rzeczy jest tez w helpie i na stronie macromedii. http://www.macromedia.com/support/dreamweaver/tutorial_index.html

Niestety materiałów po polsku nie znalazlem. Pozdrawiam ! [nauka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan
Originally posted by pileq

Yo!

Dreamweaver MX to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy edytor html

 

KTO CI ZAPLACIL ZA TAKIE HEREZJE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uwazasz ze to sa herezje ?

Jak dla mnie nie ma raczej prostszego edytora html ktory lepiej wspomagalby flasha i shockwave\'a dla przykladu. Poza tym sikham pytal o ten program a nie o pajączka tudzież frontpage\'a :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uwazam ze Dreamweaver to swietne narzedzie.

 

Swiete wspomaganie przy pisaniu kodu

 

Obsluga prawie wszystkiego co tylko mozliwe

 

Strone widzisz w takiej postaci jak bedzie wygladala po zapisie i to jest jeden z wielu atutow.

 

Zreszta co tu duzo pisac ktos kto nie docenil tego narzedzia (jego mozliwosci) musial nie widziec wszystkiego co ten program potrafi

 

nie chce sie klocic ze jest to najlepszy program (bo najlepszy jest ten w ktorym sie najlepiej pracuje) ale nie mozna powiedziec ze nie jest wart owagi

 

Np taki polski pajaczek rowniez jest swietny i jesli mial bym wybierac miedzy zakupem Dreama lub pajaczka to pewnie wybral bym ten drogi chocby ze wzgledu na jego przystepna(jak na polskie realia) cene

 

 

 

skrecilo mnie to iz stwierdzenie \"Dreamweaver to jeden z najlepszych\" to herezje

 

 

jasne sa maniacy ktorzy nadal pisza w notatniku :) tylko pytam sie poco ?? hyba dla wlasnych sadomacho sklonnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

powiem wam - rozumiem ze jest super jak stronka ma flash+java+cholera wie co.. ale zrozumcie e nie mozna przeladowywac sronki bo nie wszyscy mają stałkę, a raczej większosc polakow ma dial-up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze zadnego ale to zadnego zwiazku miedzy dreamweverem a przeladowana stronak

 

Zawsze uwazalem iz to czy stronak jest przeladowana(ciezka) i na niskim poziomie , zalezy tylko od jej tworcy a nie od narzedzia w ktorymzostala zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy? Raczej nie... wg mnie najlepszym produktem na rynku jest polski Pajączek - rewelacyjne opcje które choelrnie przyspieszają projektowanie stron (np. schematy kolorowania składni - od HTMLa po PHP, definiowalne automatyczne uzupełnianie znaczników, słowniki (od polskiego po hiszpański), klient FTP, zaawansowane metody wyszukiwania i zamiany w tym w wielu plikach jednocześnie, etc. itd.). Sęk w tym, że raczej nie jest to oprogramowanie dla tzw. \"początkujących\" - za to dla półprofesjoanlistów i profesjonalistów nie znajdziesz lepszego.

 

Osobiście niecierpię graficznych edytorów HTML - dokładają zbyt dużo różnego śmiecia do kodu, nie wspominając o tym, że zazwyczaj są zorientowane pod obsługę jednej przeglądarki (czyli żegnaj Opero i Mozillo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamweaver daje bardzo czysty kod i nic mu niemozna zazucic :)

 

(nie wspominajac o czyszczeniu kodu plikow zrobionych w wordzie - z tego co wiem dream robi to najlepiej)

 

pajaczek swoja droga wcale nie jest taki trudny wrecz mozna powiedziec ze jest bardziej przyjazny dla poczatkujacych ze zgledu nato iz jest calkowicie polski i wszystko (rowniez z helpem ) jest po polsku

 

Niema on rowniez zadnej opcji ktorej niemial by dream . Zaczynalem na pajaczku(jesli chodzi o tworzenie stron) ale przekonalem sie do dream-a i wciaz jest to dlamnie aplikacja nr 1 jesli chodzi o strony www.

 

Szczerze mowiac to wcale mi nie chodzilo oto iz dream jest najlepszy, bo tak jak zaznaczylem najlepszy jest ten w ktory komus sie najwydajniej pracuje.

 

Jesli Vogel uwaza ze pajaczek rulez to ja niemam nic przeciwko, zabolalo mnie( heeh) tylko stwierdzenie karwana iz dream nie zasluguje na pochwaly. Poprostu nie uwazam zeby to bylo kiepskie narzedzie(wrecz odwrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze powiedziec ze faktem jest to ze kade oprogramowanie ma swoje zalety i swoje wady... ja naprzyklad stosuje zaminnie notatnika fronpagea w kotrym modyfikuje recznie bledy ktore on zrobi w kodzie. Faktem tez jest ze np frontage zreszta jak caly office zostal w nadmiar czesto wqrzajacej inteligencji ktora na sile poprawia bledy ktore nie sa bledami (np w przypadku edycji szablonow sklepu easySHOP markery uznaje jako tekst raz jako blad raz calkowicie wycina)

 

Jesli chodzi o dream... to z macromedii wole conajwyzej flasha. bo moim zdaniem im bardziej rozbudowany program tym bardziej bruzdzi ... dlatego jestem za kompilacjakilku porgramow w zaleznosci od trego co sie aktulanie robi. Ja czasem tworze programy ktore kod html analizuja pod kontem pobierania jakiejs danej np samych linkow czy generowania list czy tez tworzeniu tabel z wprowadzonymi tam juz danymi i kolorkami itd

 

Faktem tez jest ze najlepszym oprogramowaniem jest to kore sie zna najlepiej.

 

Czasem jest tez tak ze gore biora pryzwyczajenia.

 

podsumowujac .. odpowiedznie narzedzie do odpowiedniej pracy... i nie ma czegos takiego jak najlepszy jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku...wiec według Ciebie jaki jest najlepszy lub moze inaczej..jaki najbardziej program pasuje dla poczatkujacego webmastera ktory chce zrobic szybko w maire dobra strone bez zadnej wiedzy o HTMLu??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o co chodzi, nie działa przycisk czy po prostu zamiast pl znaków masz krzaczki?

 

Jesli to drugie to zmien domyslne kodowanie. ctrl+U (preferences) > \"New Document\" > Default encoding: central european (ISO-8859-2)

 

Jeśli to pierwsze to.. daj znac. Bo juz nie pamietam, ale kiedys pojawial sie taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolesz

jest pytanie:

Jak zmienic ustawienia fonta do hiperlacza? Domyslnie wrzuca mi sie taka a taka czcionka oraz podkreslenie, a tego nie chce:( Czy tu chodzi o css? Prosze o pomoc i podpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslnie wrzuca sie taka czcionka jaką domyslnie wyswietla praktycznie każda przegladarka. Czyli niebieski Times New Roman. Jesli chcesz miec inna to musisz zdefiniowac jej kroj, kolor. Np. w okienku properities oddzielnie dla kazdego linku, albo lepiej dla calego dokumentu korzystajac z css, dopisując w HEAD:

 

 

Tagi jak i innych style definiujesz w \'text > css styles\'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam kilka pytan dotyczacych dreamweavera...

pierwsze z nich:

1) dotyczy funkcji iframe

dlaczego jak w kodzie wstawiam

to w widoku(design)

nie widac żeby cokolwiek bylo wstawione... jak to zmienic??

2) dotyczy tabeli

jak łatwo ciąć tabele i ogólnie "rysować" je... czy tylko za pomoca wstawiania kolejnych kolumn/wierszy(łączenia ich)

czy jest tez jakis przybornik... podobnie jak byl taki "ołówek czy kredka" w Microsoft FrontPage, którym bardzo szybko i łatwo można było zmodyfikować każdą tabele...

prosze o pomoc

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1)

 

Nie wiem jak to zmienic.

 

Ad 2)

 

Ja uzywam prawego przycisku i menu Table (insert row, split cell...)

 

Srednia pomoc, ale osobiscie nie uzywam iframe a w tabelach nigdy nie uzywam Spanów. Buduje tabele w tabelach. Przynajmniej mam pewnosc, ze sie nie posypie pod zadna przegladarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności