Skocz do zawartości

Anderton\'s Gallery...


Anderton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh... No strasznie dziwne prace... Z jednej strony widać ogromną swobodę w rysowaniu. Ciekawa forma, mnóstwo szczegółów (ciekawych szczegółów!).... Ale rażą w nich przeciwne deformacje proporcji... To samo światłocień i perspektywa... Czyli ogólnie mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne:o

To tak jak bys w grafice 3d trzepal fotoralistyczne teksturki oswietlenie super funkcjonalne riggi syper realistyczne animacje itd. a modelowal jak kompletny zaledwie poczatkujacy amator.A jak wiadomo to jest pjerwsza rzecz ktorej sie uczy w 3d bez modelu nie masz nic.Tak samo jest uciebie jakies dziwaczne elementy ale z drogiej strony pelne szczegolow o ktroych jednak powinienes myslec na drugim miejscu.Popracuj nad tym a bedzie naprawde cool bo masz wielka swobode w detalizowaniu swoich rysunkow:).

YOU[cfaniak]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

scatmax - słuchaj ja najpierw szkicuje postaci potem szkicuje tło a na końcu robie szczegóły i cieniowanie! pozatym twój wywód o technologi robienia 3d był bardzo ciekawy ale sorki ja w tym nie robie. Teraz już większą wagę będe przywiązaywał do głowy :) gdzieki reszcie za komentarze :D

 

1. Kawałki mojej wesołej twórczości do komixu, można to nazwać w sumie zwiastunem :) 02.jpg

 

2. Dalsza część zwiastunu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to jeszcze nic...o wiele lepszych i ciekawszych obrazków...jest w samym komixie...a tego nie stety jeszcze zeskanować nie moge :D ale jush niedługo jak całość Ander skończy to wtedy zamieszcze...chyba że wygra konkurs...i tak jak mi mówił wydadzą ten komix :P Szczerze życze mu tego :)

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera facet masz swobodę rysunku że hohoho... Komix zapowiada się bardzo dobrze, szczególnie że swobodnie tworzysz dynamiczne ujęcia! :>

 

No ale do anatomii to podchodzisz barbarzyńsko :/, wybacz postprodukcję ale chcę tylko pokazać że jakbyś przysiadł do tego i na początku wyznaczył proporcje (dla ciebie po treningu z 3 minuteczki) to twoje postacie zyskały by naprawdę dużo realizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Anderton

witam

 

scatmax - słuchaj ja najpierw szkicuje postaci potem szkicuje tło a na końcu robie szczegóły i cieniowanie! pozatym twój wywód o technologi robienia 3d był bardzo ciekawy ale sorki ja w tym nie robie. Teraz już większą wagę będe przywiązaywał do głowy :) gdzieki reszcie za komentarze :D

 

Chyba troche mnie nie zrozumiales nie chodzilo mi o to ze np. rysujac postac zaczynasz od sprzaczki od paska tylko po prostu mniejsza wage przywiazujesz do anatomii anizeli do tych spraw powinno sie zalatwiac na koncu jak np.rozne gadzety itd.Ja tylko proponuje zebys poswiecil te 3 minuty(tyle ci to zajmie przy twoich mozliwosciach tak jak napisla Gotham i Ja sie z tym w pelni zgadzam) na pocwiczenie proporcji ludzkiego ciala(byc moze twoje postaci sa stylizowane bardziej na mange? niz na realizm ale to jednak sa lekko przesadzone.To robi troche dziwne wrarzenie jesli postac ma detale wlasciwe rysunkom realistycznym(oczy/nos/usta nie sa duze/b. maly/b. male) ale proporcje calej postaci sa jakies dziwne.

BTW Komiks miodzio:) szczegolnie ten kadr kiedy koles strzela super dynamika:D

W komiksie nie wyolbrzymiles tak niektorych elementow i bylo super.

 

PS.Jesli chodzi o wywod o 3d mial na celu zilustrowanie tego co chcialem ci powiedziec a nie uczenie Ciebie 3d:)(chociaz pomys o tym bo masz wyobraznie i twoje 3d moglo by byc rownie swietne co 2d:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotham oczywiście mash racje...i anderton tesh to jush widzi...:) i sam jak będe colorował ten obrazek to zmniejszę głowę :) ale faktem jest że zachwianie proporcji w pracach andera zachodzi tylko przy rysrowaniu kobiet...a jak kto wolo płci żeńskiej :D a ten link na dowód..

 

http://max3d.pl/forum/viewthread.php?action=attachment&tid=4395&pid=52395

 

oraz ten załączniczek z roku 97 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysuneczek jest znacznie do przodu wzgledem reszty. Skoro juz tak, to moze warto by bylo zadbac o walor i kreske, teraz jest zwyczjanie nudna, jednolita, cienka, jak rysunek techniczny. Nie ma tam zadnego mocnego punktu na ktorym mozna by oko zawiesic, wszystko jest jednolicie szarobure No i kolejna sprawa, co cie powstrzymuje przed korzystaniem z referencji, w ten sposob mozesz sie jedynie nauczyc rysowania slicznych mangowych lasek i elfinek, nie majacych wiele wspolnego z ludzmi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dużo lepiej. Ale dalej deformacji jest całe mrowie. Hmmmm, np. koleżanka jak tylko spojrzała od razu rzuciła tekst: \"Zabiłabym się gdybym miała takie nogi\". Jest tego dużo, szczególnie twarz dalej. Ale jakoś nie wypada photoshopować ci prac.

 

No czekam na następną. Pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przede wszystkim nogi do poprawki. Zdecydowanie za krótkie łydki względem ud.

 

Z innych uwag, to czy ten plaszcz podczasz rzutu nozem nie powinien odchylic sie w druga strone? Cos mi tam dynamiki brakuje.

 

Czekamy na dalsze prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie obrysowujesz szkic, nie rysujesz, jak przez kalke techniczna, kreska ma to do siebie ze ma rozna grubosc, dlugosc, moze byc na roznych fakturach, bardziej miekka, lub twardsza, szybsza, wolniejsza, przerywana itd., u ciebie nic z tego nie ma, jest linearny obrysunek. Przyjrzyj sie chociazby tym panom:

 

Bengal:

http://www.cafesale.net/bengal/

 

albo to co tutaj:

 

http://www.airily.org/

 

czy inne podejscie:

 

Don:

http://seegmillerart.com/Images/websketches/sketches1.html

 

Ed Lee:

http://www.edleeart.com/index10.htm

 

 

Sprobuj chociazby zrobic cos w stylu ktoregos z nich, az dojdziesz do tego co ci sie widzi i co pasuje najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge wtracic swoje 3 grosze:) Powinienes popracowac conieco nad perspektywa swoich prac i proporcjami,nie koniecznie postaci.W pierszych dwóch pracach nieco przesadziles, i wyszlo ze pani jest olbrzymem a trawa, albo to co wokol niej to makieta.U pani w barze wyszlo to 100% lepiej. Ogolnie masz swietna kreske i operujesz nia jak nozem w masle[spox] i prace sa bardzo ladne.

I jeszcze jedna uwaga, troszke wiecej dynamiki w olówku tak jak u Twojego pana co strzela.Pozdro[soczek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzygladam się dyskusji na temat tych prac i faktycznie muszę przyznać, że Panowie mają racje.

 

Mam wrażenie, że mocno siedzisz w rysunku komiksowym. Stosujesz charakterystyczną, zamknietą kreskę, która bardziej pasuje do piórka niż do ołówka. Oczywiście nie jest to złe bo znalazleś swój styl. Przy komiksowosci ilustracji przekonuje mnie też sposób malowania postaci - lekko mangowy z marvelowskim umiłowaniem do szerokich barków...

 

ale niestety łamiesz proporcje nawet dla mangi gdzie człowieka zazwyczaj maluje się na 8 a nie na 7. Zaburzasz praktycznie całą sylwetkę. Możliwe, że wynika to z tego, że rysujesz odrazu sylwetkę ze szczegółami - napierśnikami, ozdobami itp... przy tak dużej liczbie szczegółów można się pogubić z proporcjami. Najlepiej to widac na tym akcie z piórami gdzie zachowujesz proporcje lepiej niż u tej elficy ze sztyletami. Powiem szczerze, że ja najpierw uczyłem sie malować akt by zrozumiec proporcje by później ich nie pogubić. Do dzis mam taką manię, że najpierw szkicuję \"manekina\" - czyli nagą kobietę a później na to nanoszę \"reszte\"...

 

inną sprawą jest to, że takie przedstawianie postaci z taką zamknieta kreską tworzy obraz bardzo statyczny i płaski - u tej elficy nie czuć aby rzucała nożami.... dopiero na 2 rzut oka widzimy cokolwiek. Przyznam, że najpierw myślałem, że ona stoi w pozycji do walki lub tańca.... (to z takiego powodu, że kreska też powinna się różnić w zależności od dystansu - pomaga to głebi)...

 

to tyle wywodu.... ufff

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boowa...ander rysuje tak jak ty najpierw szkic osoby potem nakłada szczegóły...nie wiem czemu się do tego tak przyczepiliście...poprostu uczy się dopiero rysować kobiety...żebyście wy widzieli początki tego...ogólnie ander świetnie rysuje facetów stworki i inne takie...i cholernie cięzko mu było teraz przeistoczyć swoją wiedze w rysowanie kobiet...a co do waloru kreski to on jest :D ale ander rysując swój comix ołowkiem tego nie robi tylko pod koniec żeluje... co widać na przykładzie comixu...poprostu ten tryb mu się wyłączył :P ale obiecał że będzie nad tym pracował :D a ta panna z nożem wogóle nie miała trafić na to forum...to moja wina...teraz jush pokazywac się tu będą dobre projekty :)

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom - kto sie do niego przyczepił?... zauważ, że wszyscy co piszą nie piszą bzdur tylko doradzają, starają sie pomóc....

 

co mamy pisać? że jest super skoro są błędy, które może poprawić?

Wiesz jak rysuje prace to czasami się tak opatrze, że nie widze błedów... i wiem, że nie jestem jedyny, który ma takie podejście... po to jest forum, żeby ktoś cie konstruktywnie skrytykował i powiedział co i jak, nad czym pracować - przecież sam napisaleś, że Anderton uczy sie rysować kobiety... może to co ludzie piszą mu pomoże?

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalleży od jakiego stylu się maluje - zobaczcie gitsa lub ninja scroll - a potem \"X\" lub \"Blood - the last Vampire\" - lub \"Kite\" - \"vampire hunter D\" no i \"Dragon Ball\"

Style są rózne i różne są stopnie deformacji :D:D:D:D

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom. Krytyka jak krytyka, każdą trzeba przeżyć i coś wywnioskować. Jeśli jest uzasadniona to nie przyjmując ośmieszasz się, jeśli ktoś daje bezpodstawną krytykę to sam się ośmiesza. Tak to chyba działa.

 

Cio do anime to ja najbardziej lubię Ghosta jednak :>. Film świetny pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te dobre rady i konstruktywną krytykę , bardzo się przyda . Jerzeli chodzi o walor kreski , to tak jak Phantom zauważył , przez ostani czas bardzo skupiłem się na komixie (może za bardzo?), ponieważ muszę go skończyć do końca sierpnia (już skończyłem[rotfl2])

,teraz popracuję nad tym by prace miały więkrzą głębie , postacie leprze proporcje , itd. Kilka obrazków znikneło ,

bo jakiegoś http\'a Phantom\'owi zablokowali (niewiem dokładnie o co chodzi , nieznam się[hmmm]) , w każdym razie znalazłem nową spiżarenke na obrazki , niebede już siedział Phatom\'owi na głowie ( dzięki Phantom za te połacie kilobajtów jakie mi udostępniałeś[uścisk][uścisk]) to co znikło znów się pojawi , a w niedługim czasie coś nowego , w tym szkice postaci do mojego następnego komixu . (sorry za błedy ortograficzne[rotfl2]) DZIĘKI ŻE ZERKACIE NA MOJE OBRAZKI I JE OCENIACIE TO DLA MNIE DUŻO ZNACZY POSTARAM ODWDZIĘCZYĆ SIĘ TYM SAMYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak złapię phantom\'a przed końcem sierpnia to zeskanuję i w mojej galerji zamieszczę scałość , a na żywo to w pażdzierniku , w Łodzi będzie roztrzygnięcie ogulnopolskiego konkursu komiksu , mam nadzieję rze zdąrzę wysłać i że się zakfalifikuje do finału[hmmm]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz goła laska subtelnie zasłonięta skrawkiem pierza[mruga]

Poprawiłem jej te łydki , bo żeczywiście troche przykrutkie kulasy mi wyszły , ale to dlatego że chciałem żeby mi się zmieściła na kartce w całości , ale już trudno .

Aha , dodałem jej mały tatuarzyk na udzie , taką małą różyczkę [spox]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się spodobało , jak Gotham przerobił tą nieszczęsną miotaczkę noży ,

i pomyślałem , że też spróbuje ją troche naprawić , w miarę swoich marnych umiejętności w posługiwaniu się PS

A więc tak : zmniejszyłem głowę i oczy

lekko zwęziłem ramiona

poprawiłem mięsień na ręce

bardziej schowałem drugą

wydłużyłem nogę

a tak pozatym to trochę się pobawiłem blurem , burn\'em i dog\'em , nic zaawansowanego , bo to w zasadzie nie moja działka . A te kolorki i lens flare to już tak z rozpędu zrobiłem.

A jakby ktoś miał obiekcje na temat kolorów , to one miały być bardziej komiksowe niż realistyczne , dlatego tak wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic demona , który miał być w komiksie , ale póżniej zmieniłem zdanie co do jego wyglądu , i teraz wygląda inaczej.

A jako że niemam finalnej wersji demona , zamieszczam jego wcześniejszą wersję.

(rzut od przodu chyba mi zdziebko niewyszedł[hmmm])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności