Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: Blitzkrieg


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sneila -> tak jak dareg powiedział, jest to Bitwa w której można wystawić pojedynczy render, nie animację. Dodatkowo, zmień temat wątku dopisując jeden z tematów Bitwy. Możesz to zrobić edytując pierwszy post i zmienić jego tytuł.

 

Witam w Btwie, powodzenia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Dzieki za wszystkie wypowiedzi. Szkoda ze nie mozna przedstawic animacji, byloby o wiele ciekawiej. Narazie pozostajemy w tym temacie ale byc moze przeniesiemy sie do "momentu krytycznego". KW2 trafiony przez Tygrysa lub odwrotnie. Co do szczegolow, postaramy sie wprowadzic kilka poprawek i namalowac dobre tekstury. Pozdrawiamy wszystkich i dajemy fotke KW2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KW to właz kierowcy był chyba inaczej mocowany i za wysoko jest umieszczony wizjer kierowcy za to reflektor wyżej i jażmo dziłał mało obnitowane i bryła nie ta ale ciesze sie ze w koncu KW )i cała płyta pancerna nad silnikiem mi sie nie podoba ale reszta ok acha i jeszcze koło napędowe) jaka to wersja ??

 

Dareg

 

 

 

piono go szlacgetniejszym IS wiec ja jestem za Tigerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jestem za tym, zeby tygrys dostal nauczke!!

jaka sceneria?

W praktyce KW był bez szans...tiger swoja 88 -ką był wstanie zniszczyc kazdy, powtarzam kazdy pojazd pancerny aliantów z odległości 1500 - 2000 m. KW ze swoja armatą 75 mm moze byłby w stanie zrobić krzywde tygrysowi z 300 - 400m .Do tego ta niebotycznie wysoka wieza KW była wymarzonym celem....stawiam 10:1 na tigera:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poraz kolejny. Mam smutna wiadomosc kolega Michal odpowiedzialny za czolg KW2 prawdobodobnie z braku czasu nie ukonczy swojego modelu. Dlatego tez zmieniam tytul pracy i przedstawiam kolejny obrazek, ktory zapewne bedzie koncowym. Rowniez nie moge zbyt wiele czasu poswiecic na prace przy moim ulubionym programie 3D, wiec prosze o wyrozumialosc. Zdaje sobie sprawe ze swoja praca nie moge sie rownac z wiekszoscia osob uczestniczacych w konkursie, ale zawsze uwazam ze gdy jest wiecej uczestnikow tym zabawa lepsza.

Pozdrowienia dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niezbyt szczegółowy, ale nie o to chodzi. Najważniejszy jest klimat.

 

Mam tylko jedno spostrzeżenie:

Jeśli czołg jest używany, to nie powinien mieć równo zardzewiałych i zabrudzonych gąsienic i kół (o ile stal 11G12 - współczesny materiał na gąsienice - może rdzewieć. Nie wiem czy na pewno. Nie wiem też z jakiego materiału miał gąsienice czołg, o którym mowa). Powierzchnie, które trą o grunt i toczą się po sobie, zwykle są wydarte do błyszczącego metalu (można to podejrzeć na pracujących spychaczach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

 

Ciekawy pomysł na animację. A do tygryska to, za mało szczegółów, za grube koła jezdne, malowanie to nie wiem skąd wytrzaśnięte. Popracujcie nad tym trochę jeszcze bo szkoda marnować już włożonej pracy, ja udam że na gąsienicach nie jest rdza tylko błoto, a te koła napędowe przednie to chyba rdza zżarła totalnie :) - do poprawy stanowczo malowanie i teksturowanie czołgu, nie za grube te paski na tych lufach? Z tego co wiem to jeden taki gruby pasek symbolizował 10 zniszczonych czołgów, widzę że to weteran weteranów wojny dla elitarnych weteranów :).

 

 

 

No a co do tej super wyższości Tigera to mam zastrzeżonko małe Kliment. Z tego co mi wiadomo to Tygrys z odległości 2000m pociskiem ppanc. Pzgr39/43 przebijał pancerz 132mm, a pociskiem pod kalibrowym z rdzeniem wolframowym PzGr40/43 przebijał pancerz grubości 152mm.

 

Z odległości 1500m pociskiem PzGr39/43 przebijał pancerz 148 mm, a pociskiem PzGr40/43 przebijał pancerz 170mm. Jak nam wiadomo Niemcy w 1943 utracili dostęp do rud wolframu czyli posiadanie takiego pocisku przez tygrysa było mało prawdopodobne.

 

Ale idziemy dalej… jak wiadomo IS-2 posiadał na wierzy pancerz grubości 230-75mm, ogólnie front i boki posiadały tak mniej więcej 160mm, przynajmniej tam gdzie mógł by trafić tygrys w frontalnym ataku z odległości 1500m. Jak widać nie wszystkie alianckie czołgi niszczył tygrys. Oczywiście pomijam fakt zajścia się czołgów od tyłu bo jeżeli by IS-2 trafił Tygrysa w silnik to ten by się rozpadł na 20000 kawałków, oczywiście 122mm działo przebijało wieżyczkę Tygrysa z 2000m, po trafieniu w jej bok. Jeżeli by Tygrys trafił IS-2 od tyłu wieżyczkę to ten znikł, bo tam przechowywano amunicję. Nio i to chyba tyle :)

 

 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia nad animką!

EDIT:

Chyba że nie zaliczacie ZSSR do wojsk alianckich. To Tygrys faktycznie mógł przebić pancerz każdego czołgu prócz ZSSR chociaż jak bym się uparł to może by się jeszcze coś znalazło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Moim celem było stworzenie modelu i sposobu malowania figurkowego coś jak czołg Predator z Warhammera, a nie dążenie do odwzorowania rzeczywistości. Jednakże postaram się jak najszybciej wprowadzić zmiany.

PS. To są moje pierwsze mapy UV w życiu.

Jescze raz dzięki za wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No a co do tej super wyższości Tigera to mam zastrzeżonko małe Kliment.… jak wiadomo IS-2 posiadał na wierzy pancerz grubości 230-75mm, ogólnie front i boki posiadały tak mniej więcej 160mm, przynajmniej tam gdzie mógł by trafić tygrys w frontalnym ataku z odległości 1500m. Jak widać nie wszystkie alianckie czołgi niszczył tygrys. Oczywiście pomijam fakt zajścia się czołgów od tyłu bo jeżeli by IS-2 trafił Tygrysa w silnik to ten by się rozpadł na 20000 kawałków, oczywiście 122mm działo przebijało wieżyczkę Tygrysa z 2000m, po trafieniu w jej bok. Jeżeli by Tygrys trafił IS-2 od tyłu wieżyczkę to ten znikł, bo tam przechowywano amunicję. Nio i to chyba tyle :)

;)

 

taa...to jeszcze ja swoje trzy grosze..Hektor po 1. nie zapominaj ze mówilismy wyzej o KW2 a nie o IS -2 co stanowi zasadnicza róznice.

2. jak ci pewnie wiadomo tygrysów wyprodukowano wszystkiego około 1600 sztuk co daje nie więcej niz 150 - 250 sztuk pojazdów jednoczesnie na froncie z tendencja spadkowa ze względu na malejace mozliwości produkcyjne rzeszy i rosnące straty ( samego t-34 w czasie wojny wyprodukowano w ilości 20 - 30 tys!!), a jednak zołnierze alianccy ( ruskie tez) w kazdym napotkanym czołgu niemieckim widzieli tygrysa..nie ma chyba lepszej rekomendacji jego prymatu na polu walki moim zdaniem.

3. wynika z tego co juz napisałem ze powiedzmy 200 sztuk tigera I rozrzucone na trzech frontach stawiało czoła kilkudziesieciu tysięcy czołgów alianckich..to o czyms swiadczy. ON nie przegrał bo był gorszy...przegrywał bo go było za mało. tyle.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Czy ja powiedziałem że Tygrys był zły? Nie. Tylko chodziło mi oto że niektórzy(nie mówię że ty!) myślą że tygrys był nie do „zniszczenia” a jego działo przebijało wszystkie czołgi. A co do pracy to jest to w końcu robione pod względem animacji?.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności