Skocz do zawartości

Interlace


.ai

Rekomendowane odpowiedzi

Mam materiał zkręcony kamerę Sony Handycam DVD (DCR-DVD202E PAL). Wrzucam płytkę do kompa i używając Gordian Knot'a a w nim DVD Decryptera zrzucam na dysk materiał (*.vob); przy czym Mode ustawione mam na IFO. Następnie wczytuje ten plik do DVD2AVI i w info pisze Frame Type: Interlaced. Zrzucam ten film do *.avi uncompressed, wczytuje do Combustion. Widać wyraźnie przy ruchu pola, wiec dodaje operator Deinterlace v1.0 (remove fields, method:Interpolate) powoduje to jednak spadek ostrości (jakości). Kiedy ogladam materiał bezpośrednio z płyty oczywiśćie nie widać interlace'u, wiec sądze że da się go jakoś zgrać zachowując tą właściwość.

Pytanie brzmi: Czy można zrzucić film z płyty DVD tak aby nie było tego problemu, jak to zrobić?

 

ps. problem jaki dodatkowo napotkałem to fakt, że nie mogę konwertować vob'a do avi (za pomocą DVD2AVI) zachowując sposub zapisu bez zmiany kompresji (YUV 4:2:2), musze robić konwersje do RGB i przykładowo do pełnych klatek. Jak zrzucić film w YUV do *.avi?

 

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pierwsze pytanie, to po co chcesz usuwać przeplot ? Jeżeli chcesz oglądać film ponowwnie na TV to go zostaw. Jeżeli ma być oglądany tylko na kompie, to rzeczwiście należy go usunąć. A spadek jakości jest normalny, ponieważ masz wtedy w pionie co drugą linię, połowa rozdzielczości. Lepiej może spisywałby się tutaj Method: Merge.

 

Co do drugiego to nie ma możliwości edycji ma komputerze w YUV-ie, ponieważ jest to format telewizyjny, komputer używa RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeplotu i używania materiałów na kompie to warto sprawdzić czy kamera ma tryb progressive scan i jeśli tak, to czy obsługuje go w trybie 25 FPS'ów.

 

Jeżeli zależy ci bardzo na jakości materiału to obrób z półpolami wywal na DVD i za pośrednictwem odtwarzacza DVD (np. po S-video) daj obraz na rzutnik - 90% rzutników chodzi wtedy z przeplotem.

Oczywiście wszystko zależy od tego co to za prezentacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności