Skocz do zawartości

Niebieski odcien Scanline


SimeN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem :)

Mam mala scenke. Plane jako cos w rodzaju podlogi i box jako box :D. Daje skylight'a, Light Tracer wlaczony i rendering oczywiscie w scanline'ie. I wlasnie tu jest cos nie tak. Tlo jest biale, box jest bialy, rzuca cien na tego plane i jest git, ale plane przy koncach robi sie jakis taki niebieskawy :P taki lekki odcien. Chcialbym, zeby ten bialy na pozor plane, zlewal sie z bialym tlem i nie tworzyla sie granica cos na ksztalt horyzontu :D Mialem jeszze pomysl zeby dac self illumination na 100, ale wtedy nie widac cienia tego box'a.

Uff :) Mam nadzieje, ze wyjasnilem o co mi chodzi i bardzo bym prosil o kazda pomoc (oprocz odsylania mnie do help'a i do tutkow, bo tam mojego problemu nie ma, a z podobnym jak do tej pory sie nie spotkalem)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie no nie traktuj mnie jak idiote ;] To by bylo za banalne.

 

Bialy plane, bialy box, bialy skylight. Jak zrobic zeby na renderze bylo to tak biale jak tlo? Juz nie chodzi o box'a, bo on moze miec taki odcien, ale zeby plane nie tworzyl takich granic z tlem :|

 

niebodc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dam swoje spostrzezenia :)

Bawilem sie troche z tym materialem i zdaje egzamin z tylu, ale nie z przodu. Obrazek lepiej to wyjasni:

 

niebodc2.jpg

 

Jak kazdy widzi, z tylu jest ok z przodu be :P Na szczescie, w moim malym projekcie, box w porownaniu do rozmiarow rendera moze byc maly, wiec problemow nie ma, gorzej jesli ma on zajmowac wieksza powierzchnie obrazka. Moze daloby sie tu dac jeszcze jakis gradient ze srodkiem matte/shadow lub kazdym innym materialem/mapa, a na zewnatrz opacity na 0.

Dobrze by bylo jakby cienie box'a odbijaly sie od plane, a jego samego nie byloby widac. Nie wiem, moze tak sie da? Na chwile obecna jednak nie mam pomyslu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simen: jak widzisz matte shadow nadaje się do tego celu ale powiedz mi dlaczego poprostu nie możesz dać tego plane większego ??? i było by po problemie

pozatym jak renderujesz z light tracerem to zawsze w pierwszej zakładce włącz "force 2 sided" bo widze że masz zwalone cienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski > pisalem w pierwszym poscie, nie bedzie cienia :)

 

javor & mintrill > jutro sprawdze z tym "force 2 sided", a co do wiekszego plane'a to ja juz wiem jak to zrobie, ale rozchodzi sie o to, ze to bedzie element na strone i jak ona ma biale tlo, to nie chce zeby ten plane byl za bardzo rozciagniety i nie zajmowal tyle miejsca, bo to nawet niewygodnie bedzie. I tak dobrze, ze o tym matte/shadow sie dowiedzialem :P reszte zalatwi sie jakos akcjami w PS.

 

Dzieki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności