Skocz do zawartości

[2D] Zmiana kolorów obiektu we flash


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

na początku powiem że nie wiem czy w dobrym dziale to zamieściłem, ale jak nie to proszę o przeniesienie.

Otóż chodzi o tego flasha - http://69.89.75.111/default.asp?referrer=superstreet

i o "malowanie tego samochodu, nie wierzę że autor wyrenderował go kilkaset razy (:)) ale nie mam też pojęcia jak zrobił on tak realistyczną zmianę kolorów - orientuje się ktoś może jak zostało to zrobione?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie już wiem - na innym forum dot. flasha dostłem odpowiedź a potem ją sprawdziłem - trzeba zauważyć że zmieniając zielony i niebieski a czerwony zostawiając w spokoju nic się nie dzieje - są to po prostu 4 obrazki z ps'a nałożone na siebie, a suwakami zmieniamy po prostu przeźroczystość najbliższego nam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też takie coś we flashu jak "tint" czyli zmiana kanałów koloru na poziomie egzemlarza obiektu z biblioteki. Nic trudnego przypisać do suwaków zmianę kanałów "tint'a" za pomocą action stript i można to było swobodnie we flash5. Nie wiem czy w starszych bo ich nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle takie cos robi sie z plikiem *.png na wierzchu, który wyznacza bryle skalą szarości, a suwakami zmienia sie kolor powierzchni umieszczonej pod plikiem png.

 

Tu jest tak jak napisales. 6 obrazków z roznymi kolorami. bialy, czarny, RGB i Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności