Skocz do zawartości

Combustion problems


Michael Dark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z combustionem 4 ogolnie wysypuje sie cos przy wiekszym zamieszaniu w kompozcyjach. Poniżej zamieszczam sceny jak mniej wiecej wygladaja ale cos jest nie tak bo na poczatku pojawiaja sie problemy w wyswietlaniu gubi czesci kompozycji, zanika tło, przycina sie wszystko, wyswietla błędy OpenGl (wogole nie wiem jak powinno to byc skonfigurowane w sensie posiadam Radeona 9700 Extreme wiec powninen to obslugiwac) przy renderingu okazuje sie ze tez zdarzaja sie zgubienia klatek na 300 klatek potrafi klatka nr 157 nagle byc koloru tła nie wiem czym to jest spowodowane, a ostatnio to juz wogole pogubil sie i werenderowal błednie wszystko. Czy wogole ktos ma takie problemy ? bo juz czasem mysle ze wszystko tylko u mnie nie chodzi poprawnie. Dla pewnosci napisze konfiguracje sprzetu. (Pentium IV 3.4, 2x512dual channel, Radeon 9700 Extreme- drivery :catalyst - chyba :) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Maksymus007

no to moze wylacz tryb OpenGL? W dokumentacji pisalo, ze wiele opcji i trybow jest niedostepnych w OpenGL, a inne moga powodowac bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy założyłem sobie taki motyw że pracuje na Hardwarowym OpenGL bo szybciej chodzi system cząstek, a potem wylanczam przed finalnym przerenderowaniem ale mimo wszystko nie pomogło, ale sprobowalem otworzyc workspace ponownie po przerestartowaniu cobustiona juz z wylaczonym OGL i od razu przerenderowalem i wyszlo dobrze... puki co bede tak robil.... Pytanko tylko czy inni maja też takie problemy czy to może kwestia sprzętu... Jeśli ktoś ma jakies problemy z tym softem to wielka prosba o odpowiedz.

Dzieki Wielkie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że jest niezbyt stabilny to fakt, tak już ma i koniec, zdarza mu sie wysypać (czyt. zamknąć) bez żadnego nawet pytania o zapis, u mnie raczej nie ma ani z tym, ani z renderem problemów, a kompozycje mam dosyć skomplikowana (duzo warstw - bo to czołówka weselna)

 

a tak wogóle to zmieniałeś coś w preferences opengl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie mieszałem tam troche, ale dopiero po dziwnych efektach jakich doswiadczylem. Ale jeśli dobrze rozumie wyłączenie opcji Software OpenGL dopiero włancza obsługe sprzętową, chociaż ciezko mi powiedziec co sie poprawia, zauwazylem tylko particle lepiej chodza w okienku prev. A czy wogole są jakieś kruczki na przyspieszenie tego jakos... czy da sie wogole, przesiadam sie z Aftera i tam jakos lepiej mi sie pracowalo pod wzgledem plynnosci pracy... w sumie to moze same particle tak dobijaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności