Skocz do zawartości

[photoshop] wygięcie selekcji i pobieranie kolorów


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie jeżeli mam zaznaczenie w formie prostokąta i chciałbym za pomocą free form deformation wygiąć to w ładny łuczek (coś jak bend w 3ds) to jest możliwe? Tylko nie piszcie mi o filtrze liquify, bo muszę mieć dokładny łuk dopasowany do tekstury:(

I drugie pytanie jeżeli pobieram kolor za pomocą 'pipetki' to pobierany jest taki kolor jaki wychodzi ze wszystkich składowych layerów, a czy jest możliwość pobrania barwy dokładnie takiej jaka jest na warstwie bez wyłączania wszystkich pozostałych warst?

Jeżeli już gdzieś padły podobne pytania to nie bijcie;)

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie chce byc poslancem zlych wiadomosci, ale...

 

"mam zaznaczenie w formie prostokąta i chciałbym za pomocą free form deformation wygiąć to w ładny łuczek (coś jak bend w 3ds) to jest możliwe? "

 

Nie. Nawet nie bardzo sobie to wyobrazam, bo przecie pixele by sie rozciagaly i... ginely? :)

 

"czy jest możliwość pobrania barwy dokładnie takiej jaka jest na warstwie bez wyłączania wszystkich pozostałych warst?"

 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem ale nie szkodzi zapytać, a że piksele by się rozciągały i ginęły to przecież tak się dzieje kiedy stosujesz skalowanie lub perspektywę czy inne przekształcanie bitmapy. Tak się zastanawiam czy nie dało by się połączyć tego z ilustratorem, wyeksporotwać do ilustratora ten kawałek jako brusha i tam narysować ładny łuczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam zaznaczenie w formie prostokąta i chciałbym za pomocą free form deformation wygiąć to w ładny łuczek (coś jak bend w 3ds) to jest możliwe? Tylko nie piszcie mi o filtrze liquify, bo muszę mieć dokładny łuk dopasowany do tekstury

a może warpem, jak masz cs2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dobre pytania i nie bardzo rozumiem jak to sie stalo ze dopiero w cs pojawil sie warp def. no tak mi tego brakuje w 7 :( tak sobie napisalem bo nie potrafie Ci pomoc za bardzo. a co do corela to uwazam ze c draw jest super programem, moze nie tak dobrym jak ilustrator ale dobrym, no przynajmniej ja wole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolega streaker mnie nie zrozumiał, nie chcę wygiąć selekcji tylko wygiąć kawałek bitmapy. Tak jak za pomocą 'free transform' czy innym narzędziem transformacji można kawałek obrazu wyprostować z perspektywy czy zniekształcić w inny sposób. A w kwesti warpa to jakoś mi to narzędzie nie całkiem pasuje:D taki stary pier...dziel jestem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale distort-shear jest dosyc nie precyzyjne, ja tam wole warpa, nie bardzo rozumiem Bacry dlaczego warp Ci nie pasuje, przeciez to zwykle free transform jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim pedzelkiem, przeciez wyginasz manipulujac punktami kontrolnymi, moze byc cos przyjemniejszego i bardziej przyjazne dla uzytkownika :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności