Skocz do zawartości

Postać 3D: Assault Droid


Sharp

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się ujawnić wam nad czym pracuję-bedzie to animacja wielkiej bitwy w świecie oczywiście SW...narazie mam niewiele ale zawsze coś na początek: zrobiłem już prawie cały model robota, ktorego niedługo zacznę animować- jest to robot- mięso armatnie Imperium, tych robotow zamierzamzrbić setki w jednym ujęciu i nie wiem jak to wyjdzie[coś jak armia battle droidów z Phantom Menace z bitwy z Gunganami]...heh raczej bardziej powinienem się martwić o mojego kompa jak bedzie to renderowac... Narazie pokaze wam tylko to co będe animowac czyli Asault Droid:

 

Assault%20Droid%201.jpg

Assault.jpg

 

Zacząłem już troche w CS\'ie animować ale jak narazie nie moge uzyskać odpowiedniego ruchu czyli takiego robotowego marszu...i właśnie mam pytanie czy nie zna ktoś z was strony z biblioteką różnych ruchów do cs\'a albo zbioru ruchow motion capture- moze zanalazłoby się tam coś ciekawego dla mnie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Połki

Ładny model! Ale, nie obawiasz się tak dużego przedsięwzięcia?[co?]. Może lepiej zrób go konającego na pystyni, bez ręki:) Taka scena śmierci i tyle. Chyba, że jesteś bardzooo zawzięty.

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem cholernie zawzięty!:)...i mam w planie zrobić mu całą biblioteke ruchów- od zwykłego marszu po bieganie, konanie na 20 sposobów, klękanie itp...da mi to póżniej większe doświadczenie do zrobienia wielkiego, pięknego AT-AT:D...a potem jeszcze wielu innych pojazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

Skoro jesteś cholernie zawzięty to dobrze:) Fajnie by było oglądać jakiś duży zakończony projekt. Może do finalnego renderingu namówisz znajomych żeby ci pomogli. Zawsze to na kilka kompów szybciej. A jaki czas trwania animacji przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to i śmieszne ale do 20 min:)...czyli: Bitwa na planecie, bitwa w kosmosie, walka na miecze świetlne....cały scenariusz mam w głowie, heh, teraz tylko troche w maxie posiedziec i patrzec jak zgarniam oskary Bagińskiemu[rotfl2]

 

Co do pomocy to narazie w pojedynke pracuje ale mam nadzieje ze ktos dobry na dluzszy okres by sie do mnie kiedys przylaczyl...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak na próbe zrobiłem sobie próbną scenke jednego regimentu złożonych Droidów...problem polega na tym, że jednocześnie w życiu nie wyrenderowałby mi tylu obiektów na raz (w sumie jest ich tu 100 i każdy po ok 35 tyś face\'ów). Dlatego ten obraz to składanka 11 renderów

(10X po 10 droidow w jednym rzędzie i jeszcze podłoże)...jest to bardzo pracochłonne ale mam nadzieje ze sie opłaci, heh, napewno dużo ciężej bedzie ze zrobieniem animacji tym sposobem....to by zajęło cholernie dużo czasu....hehe, i zajmie, to jest pewne! :)

AD%20regiment.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ci to wyszło:cool: Myślę, że z tymi XRef\'ami gith ma dobry pomysł. To dobrze odciąża rendering. Te 100 Droidów, używając XRef\'ów może by ci się zrenderowało na raz:)

Keep working[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wasze odpowidzi! Od razu motywuje to dalszej pracy bo przyznaje ze ostatnio sie obijam(na działce siedze prawie cały czas)...nie to ze cholernie gorąco to jeszcze jedna gierka mnie wciągła...:) ale teraz to musze coś zrobić, zwłaszcza ze wakacje sie konczą...

 

Co do tych XRef\'ów to przyznaje się że nigdy o tym nie słyszałem ale domyślam się co to jest...ale jak ktoś by mógł podzielić się jakimś ciekawym tutorialem albo przedstawic mi podstawy dzialania tego czegos to byłbym bardzo wdzięczny [rotfl2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XRef, czyli Externally Referenced. Zapisujesz np. takiego droida w nowym pliku. W tym samym pliku można też wstawić coś co będzie go reprezentować w scenie (proxy). Jakąś bryłę o zbliżonym kształcie i pivocie w tym samym punkcie. Potem w scenie, gdzie chcesz go wrzucić, wybierasz menu file/XRef object, otwierasz ten plik i wybierasz obiekt, który ma być wstawiony. W menu modyfikacji, nie ma parametrów tego obiektu, tylko parametry XRef. Możesz tam ustawić, żeby zamiast Droida wyświetlał ci się proxy. No i to chyba tyle. Teraz kiedy zmodyfikujesz plik z tym droidem, w scenie też się zmieni. Wyświetlanie w viewportach proxy\'ego, też przyśpiesza pracę i pochłania mniej ramu.

Ja tak tego używałem, ale na obiektach, które nie chodzą:) Jakieś drzewka itp. W pomocy maxa jest chyba jakiś tutorial na ten temat.

Aha. Proponuję w animacji 24fps, a nie 30, jeśli tak masz ustawione. Dużo mniej renderowania....

 

Pozdro[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robota bardzo mi się podoba i trzyma klimę SW [piwo]

Wiesz, skoro chcesz zrobić animację z takim rozmachem tzn animować tyle modeli jednocześnie to możesz zastosować pewien trik. Mianowicie animujesz 2 modele na jakimś tle. Potem otwierasz nową scenę i tam jako tło podkładasz tą animację, a nowe modele umieszczasz na niej pod odpowiednim kątem. I znowu to samo. I tak aż będziesz miał animację 100 modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zastanawialem sie nad tym jak takie cos zrobic...i kiedys przegladalem sobie taka stronke i zobaczylem ze gosciu zrobil fajny las tym sposobem, wtrynil zwyklego boxa z textura drzewa na jakims jednolitym tle, w efekcie jakos zrobil zeby to tlo bylo przezroczyste...wiecie moze czy takie cos da sie zrobis w maxie bez zadnych skomplikowanych pluginow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto animacja rozkładania się droidów...zrobiłem ją jednak po części moim sposobem. XRef\'a wykorzystałem do wyrenderowania 1 rzędu robotów (10 droidow), faktycznie bardzo to odciąża system ale bez przesady niestety, jak zrobiłem ich tak 30 to baaardzo długo wszystko się robiło...i dlatego renderowalem na raty rzędami by potem to złożyć do kupy w after effect\'ie. Co do samej animacji wstawania to myśle ze moze byc...zaczalem juz jednak zmieniac sam model robota bo nie pasi mi w paru miejscach a pozatym textury sa takie kiepskawe...

 

A oto i efekt(1.8Mb) (niestety tylko 3 rzędy bo dalej nie chcialo mi sie czekac az sie zrenderuje...bo i tak cholernie długo to trwa - 1 rząd jakieś 15 godzin:) )

 

http://republika.pl/sharpstudios/images/ADRozkladanie.avi

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharp... jeden myk radzibym Ci... jezeli chcesz animowac walki duzych ilosci droidow... to polecam cos takiego

35tys fejsow to ilosc w sam raz na szczgolwy jeden model... ale gdbys w scenie chcial uzyc np. 100 droidow, to nawet 3 komputery w sieci gdyby mialy renderowac klatki skaldajace sie z 3,5 mln fejsow to animacje 20 min zrobilbys na gwiazdke roku 2006... w zwiazku z czym polceam opytamlizacje drodiow tych ktore beda oddalone od kamery.... np. te na pierwszym planie niech maja 35tys fejsow, na drugim juz 20.. a te np.. oddalone od kamery o 100 metrow i wiecej.. zrobic ze 2000 tys fejsow maxymalnie... myslisz ze ktokolwiek zauwazy roznice???przeciez i tak bedzie taki maciupki droidek jak plamka wygladal w oddali... im dalej tym szczegoly sa trudniej dostrzegalne....

mysle ze to nie taki glupi pomysl... przygotuj sobie ze 3 dodatkowe droidy zoptymalizowane... i bedziesz je odpowiednio w scenie umiesczal..

 

no i wogole to pomysl projektu bardzo fajny i jak narazie jakosciowo pierwsza klasa.. animiki wygladaja jak materialy produkcyjne LucasArts [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin jeden rząd... heh, bolesne. :(

 

Przy takich czasach renderingu, to nawet baaaardzo cierpliwemu człowiekowi mogłoby nie starczyć wytrwałości, żeby zrobić w ten sposób 20 minut.

 

Animka zapowiada się świetnie, klimaty Star Wars dają na prawdę wielkie pole do popisu, ale żebyśmy jednak mieli szanse szybko obejrzeć końcowy efekt, to chyba rady Arnet\'a warto byłoby wykorzystać. Po prostu w modelach będących dalej od kamery więcej detali odwzorowujesz teksturą niż modelingiem.

 

Pozostaje życzyć powodzenia i wytrwałości. [spox]

 

Czekam na dalsze update\'y [yes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak...optymalizacja to bardzo dobry pomysł, ale wciąz watpie czy za jednym razem uda mi sie zrenderowac setke droidow (moze na nowym kompie) ale z dobrą optymalizacją zapewne do 50 uda mi sie dojsc...ale to zobaczymy, narazie pracuje nad modyfikacją modelu droida...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...dzieki :D ...a nad robotem ciagle pracuje, to male opoznienie z updatami jest wynikiem przejscia na maye, w dodatku swieta sa, mam troche wolnego czasu wiec pracuje ciagle, bez wytchnienia :] ,moze wiec jeszcze w starym roku cos uda mi sie zrobic ciekawego:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo, to się nazywa dopiero BIG project :) życzę ci dużo wytrwałości Sharp no i mam nadzieję, że niedługo pokażesz nam efekty swojej pracy na nowym sofcie :)

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. jaki masz sprzęt jeśli można wiedzieć ?? bo jestem ciekaw ile lat się będzie renderowało te 30000 klatek ;)

zrobiłem sobie z ciekawości małe obliczenia :) i przy założeniu, że jedna klatka renderuje się ok. 15h to całość wyrenderuje ci się \"zaledwie\" w 18750 dni, czyli ok. 51 lat :D polecam jeszcze od razu zapisywać go do pliku *.avi a nie do JPG ;) nprawdę trzymam kciuki bo może to być udany projekt, pod warunkiem, że znajdziesz kogoś kto by ci użyczył jakiejś potężnej stacji renderującej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[lol2] hehe, Loozack ,obliczenia chyba sie zgadzaja...nalezy dodac tylko ze te 15h byly renderowane z brazilu a ja chcialbym wyrenderowac to w mentalu wiec nalezy zrobic poprawki i dodac jakies drugie tyle lat:D

sprzeta mam obecnie Athlon 1,8 Ghz i 256 ramu...ale po maturze mam zamiar sobie z nowym kompem troche zaszalec...

 

No coz, takie jest zycie grafika komputerowego...chyba ze koledzy z ILM\'u jak ladnie poprosze pozycza mi swojego kompa do zrenderowania kilku malych scenek:cool:

 

Ha! i szykujcie sie, update zdaje sie coraz blizej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak btw... jak ci się modeluje w Mayi ?? trudna jest przesiadka z Maxa na ten soft ??

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. nastawię sobie budzik, żeby tu zajżeć za pół wieku :D no chyba, że jak wyrenderujesz to coś ci się nie spodoba i będziesz renderował jeszcze raz... a potem twoje dzieci... wnuki [lol2];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...na to znalazlem sposob: zahibernuje sie na pol wieku i problem z glowy[lol2]

 

Przesiadka z maxa na maye szczerze mowiac poczatkowo byla trudna...bardzo obco mi bylo, nic naturalnie nie moglem zrobic mimo ze w maxie juz na taki poziom zaszedlem...no ale coz, juz po pewnym czasie zaczynalem odkrywac zalety i masy fajnych ulatwien,po ponad 2 miesiacach modeluje juz wmiare swobodnie i sprawnie...tak wiec po zobaczeniu mayi nieco dokladniej do maxa wogole nie mam checi juz wracac...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Widze ze ktos tu jednak zagląda, dzieki:) W nagrode pokaze maly renderek...jak widzicie duzo mnie jeszcze czeka pracy,nistety wolny czas sie niedlugo skonczy, szkoła, MATURA! ....wiecie chyba co to oznacza...

Zrobilbym wiecej droida ale oczywiscie wlasnie wtedy gdy mam troche wolnego czasu coś musi sie zawsze zchszanić, i tak własnie poszedł mi twardziel, kilka ładnych dni mialem z głowy, ciesze sie jednak ze udało mi sie jakims cudem odzyskac wszystkie dane...no ale dobra, oto render (w mentalku:P)

AD%20maya.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ILM juz pytal mnie sie za ile moglbym im odsprzedac mojego robota do E3 :D

a szyja to narazie zwykły box:) Bedzie oczywiscie jeszcze taki tłok, ktory bedzie poruszac głową do gory i do dołu, musze jeszcze wymyslec cos do obrotu całą głowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem system obrotu można zrobic za pomocą 2 tłoków hydrałlicznycg umocowanych pod szyją , gdy jeden bedzie się wychylał drugi będzie się chował , sama głowa może być osadzna na kuli którą dało by się manewrować we wszystkie strony dzięki właśnie tym tłokom o którch wsmoniałem . Jest wiele konfiguracji ale trzeba znaleść tą prawidłową .

Życze powodzenia w projekcie i będe z chęcią go obserwował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jeden tłok to sterowania głową góra-dól wystarczy, a do obrotu głową na boki bedzie słuzyc kulka u podstawy albo na samej gorze szyi...z drugiej strony tego i tak prawie wogole nie bedzie widac wiec jakos bardzo komplikowac tego nie trzeba, zwłaszcza jak bedzie ujecie podacujace w jednym kadrze ok 600 droidów:P(chociaz na wieksze zblizenia przydaloby sie nieco detali)...mniam, nie wiem jak to zrobie ale zrobie to- na 10000% ,chocbym mial to renderowac i nawet tydzien!

 

niestety w nadchodzi ciezki przedmaturalny okres wiec bede musial mocno ograniczyc moja prace ale za to po tym to bedzie robota non stop:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na ten model to myślę, że powinieneś go trochę odchudzić z polygonów, zamiast modellingu załatw szczegóły dobrą teksturą, może to zmniejszy czas renderingu do... hmmm 10 lat :D

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. ostatnio leciał w TV \"Episode I\" (napewno to wiesz :)) i tak jak już chyba wcześniej wspominałem, droidy przy wstawaniu lekko pochylają się do przodu, bo tak jak ty to zrobiłeś w animacji sprawia wrażenie, jakby miały się zaraz przewrócić na plecy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... E1 juz prawie ze na pamięć znam:] ...

tak wiem, ze robot bedzie musial zachowac równowage, tamten model byl pozatym źle zrobiony, nie dalo sie wlasnie zrobic zeby sie odpowiednio zginal przy wstawaniu, teraz jednak obmyslilem nowy plan całego mechanizmu i mysle ze powinno byc dobrze i wmiare realnie ...zwroc tez uwage ze tamta wersja nie mogła sie przechylać na boki:), tylko w przod i wtył mogła sie zginać.

 

Detale....detale bedą, beda oczywiscie sceny ujmujace setki droidow ale beda tez i spore zblizenia na np dowódce regimentu, dlatego własnie teraz robie tersje z full detalami a potem dopiero bede w miare potrzeb ujmować zbędne polygony i nadrabiac to texturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, to ja widze że się tu ciekawie zrobiło :D

 

Piknie to wygląda, ja chcę więcej :D

 

A tak btw - to korpus tego droida trochę dziwnie wygląda, nie wiem czy to jest wywołane perspektywą czy niedokończonym modelowaniem, mógłbyś go pokazać z innego rzutu??

Siatkę(oczywiście o ile ludzie z lukasarts Ci pozwolą :)) też chciałbym zobaczyć bo ładnie to wygląda i wybacz, ciekawość ale ile to już ma faceów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest b. dobry ,ten korpus fajnie wygląda jednak przydałby by się widok z przodu, może trochę z przodu główki kanty zaokrąglić? . A pod korpusem, muszę przyznać, to nieźle zakręciłeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh, może jestem zbyt dużym pesymistą w tych sprawach... ale jakoś nie sądzę, żebyś zrobił 20-sto minutową animację tylu droidów (nawet niech każdy ma po 3000 face\'ów) na domowym sprzęcie :| wydaje mi się, że powinieneś trochę zmienić plany i albo zrobić krótszą animację albo dokonać poważnych zmian jeżeli chodzi o szczegółowość modeli...

 

[piwo]

 

P.S. tak z ciekawości spytam... ile ci się renderowały te ostatnie obrazki ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisalem ze w miare potrzeb bede je optymalizowac...spoko,spoko, wszystko bedzie dobrze:] ...powyzsze obrazki renderowaly sie ok 15 min, ale to przeciez na athlonie 1.8 i 256mb ramu, a to przeciez jest nic. Nowy komp bedzie miec min 2 gb ramu i procek conajmniej 2.5ghz ,mysle ze bedzie wtedy lepiej ..pozatym tego kompa sobie zostawie do wspomagania renderingu (rendering sieciowy bedzie)

 

Jestem optymistą, mam pewna koncepcje jak zrobic masowe sceny i mysle ze to bedzie dzialac, nie poddam się tak łatwo, hehe... bedzie git, zobaczysz:)

 

aaa i jescze jedno, robiac to wszysko dąze narazie do zrobienia traileru, ktory bedzie trwac ok minuty ,bedzie sie to skladac z kilku scenek, a to w porownaniu z calym projektem jest niczym :] ,ale to i tak narazie są marzenia...ja jednak jestem gotow robic tego trailera nawet i z 5 lat albo i jeszcze dluzej, zalezy mi na realizmie ,nie chce zeby to byla jakas tania chała

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

Ooo to jednak w Mayi będziesz to robił:o Że też chce ci się przesiadać na inny soft. Szkoda trochę czasu... A pięć lat to nie tak sporo, ja mam scenę którą robię już półtora roku chyba, czy 2 lata a to tylko statycznie[lol2] Ale widząc twój upór, to pewnie skończysz to. Przecież kompy będą coraz szybsze, może dorobisz się domowej renderfarmy:D Kto wie:) No, ale w każdym razie jestem z tobą, wprawdzie duchowo, ale zawsze coś:D:D

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

Ech nie mówię, że poznawanie nowego softu, to strata czasu:), ale że Sharp stracił na tej przesiadce , bo musiał od nowa robić tego droida... Tamten był już fajny:)

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...ja nie uwazam ze cokolwiek straciłem, jak sie dowiadzialem ze w Mayi robi sie głownie efekty do najlepszych filmów to odrazu chcialem sprobowac tego softu, szybko Maya bardzo mi sie spodobała, i szczerze mowiac modeluje mi sie znacznie wygodniej niz w maxie, równiez i animacja tu powala z czego w sumie ten program najbardziej słynie...

Tamten model bez problemu mogłbym sobie przerzucic z maxa do majki ale sam dobrze wiem ze ma on wiele niedorobek i błedow, dlatego zacząlem go robic jeszcze raz...i jest to dla mnie przyjemnosc:)...

 

Zzar...jak sie znajdą skądś koledzy z Mocnymi kompami to z checia ich poprosze o pomoc, hehe :cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności