Skocz do zawartości

Owady : Swords Dancer [zawieszone]


mORPH

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm...

 

No i ja postanowilem wziac udzial w bitwie :D

 

Tematem mojej pracki bedzie owad. Nie bedzie to jakis sprecyzowany gatunek, jednak wykorzysta referencje :D.

 

Bedzie to owadzi mysliwy, polujacy na swoje zdobycze i poslugujacy sie smiertelnie groznymi (przynajmnij dla owadow) \"mieczami\", ktorymi beda jego przednie koniczyny. Wiadomo kolorystyka jak dla wojownika - odstraszajaca.

 

Do pracy zabieram sie jush dzis, jedna w przyszla srode wyjezdzam dlatego powaznie za bitwe zabiore sie dopiero w Sierpniu, kiedy jush moj kompik ujzy wymarzona karte grafiki i kolejne 512 ramu :D. Postaram sie jednak cosik pokazac przed wyjazdem i cos zrobic :D

 

Mam nadzieje ze pomysl sie wam spodobal, i czekam z niecierpliwoscia na konstruktywene opinie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nawet nie wiecie jaka meka dla mnie bylo znalezienie referencji..... Przekopanie sie przez stos zdjec ochynych rabali ble.....

 

W kocu znalazlem owada ktory da ksztaltyy ogolne mojemu insektowi. Nie bede szczegolowo ich odwzorowywal, a jedynie pomoga mi zaczac. Szczegoly pozostawiam swojej wyobrazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...moze najpierw skoncz glowke dopiero potem sie bierz za nastepne partcie ciala co?? a co do glowy to tak jak Eden powiedzial, wieksze oczy oraz konik polny nie ma takich zebow?! tylko ma tak jak inne owady szczycpe czy cos tam...przyjrzyj sie wlasnym zdjeciom

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Co do glowy oczy powieksze i dorobie blizny, jako ze mial to byc wojownik (takie wokol oczu).

 

Co do zebow to jest to jedynie poczatek. W tych okolicach powstana kleszczyki.

 

A co do kolejnosci modelowania to nie mialem pomyslu co do glowy, zabralem sie za reszte - pomysl przyjdzie potem sam.

 

Czekam na wiecej uwag i postaram sie wrzucic jeszcze dzisiaj update glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi sie pomysl w glowce narodzil .....

 

Zrobilbym scene wakli Sword Dancera z Cleopatra (taki ciekawy insekt, nie morwoka!!! ) . Scena bylaby mysle dosc spektakularna i postaralbym sie wykonac ja jak najlepiej. Pytanie tylko czy regulamin dopuszcza takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jush o calym roju mysle :D

 

A Pablo co do uwagi z zebami, to zaznaczylem juz na poczatku, ze nie jest to normalny owad, tylko jakis \"mutant\" a zdjecie posluza jedynie za przyklad bo bedzie to cosik podobnego. Ale scenka ktora mam w glowie jest niesamowita. jakby mi regulamni pozwolil, moj sprzet by to pociagnal i umiejetnosci i wytrwalosci by mi starczylo to efekt bylby mysle superacki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki na dzisiaj starczy.

 

Poprawilem glowe ale jest ejszcze nie dokonczona. Jutro kolejne updaty. Czekam na decyzje moderatorow.

 

Jutro z rana zabieram sie do roboty i czekam na nowe komentrarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin dopuszcza pomysl, o ktorym mowilem [jupi] [jupi] [jupi] takze mam 2 razy wiecej roboty i zabieram sie do niej bardzo szybko :D

 

A co do pracki:

 

Przedstawiac ona bedzie walke 2 insektow. Duze latajacego Swords Dancera i Cleopatry. Calosc odbywac sie bedize w ladnej sceneri, np w malym bajorku w jakiej grocie. Zobaczycie sami. Postaram sie zrobic jak najszybciej, jednak ostataecznej wersji nich nikt sie przez 24.08 nie spodziewa. Jako ze w srode wyjezdzam i wracam 2 Sierpnia, nie bedzie updatow przez jakis czas - za tow y mam nnadzieje pokomentujecie troche. Zabieram sie do pracy i za jakies 2 godzinki wrzuce update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki maly Update. nie patrzcie na proporcje ogolnee tylko te na samej glowie (potem i tak bnede wszystko dopasowywal). Jak zrobie dzisiaj odwlok to zabiore sie za Cleopatre. Pierwszy render moze dzisaj wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordka fajowa. Tylko te czółki wychodzą tak jakoś bezpośrednio z głowy. Powinno je coś łączyś z głową. I dawaj antyaliasing i lepszą jakość JPG (i umieszczaj obrazki jako na innym serwerze bo Cie Adek dopadnie[killer] :D:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie maly update nogi. Jak skoncze noge to zabieram sie za cleoparte. Stwierdzilem ze uzyje kosci do owada, bedzie latwiej. Takze bedzie jeszcze trzeba roggowac i pytanie do was: przed czy po oteksturowaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyobrazcie sobie ze to zyje w domach u ludzi w californi. Po 10-20 sztuk na dom. a najlepsze jest to ze tego sie nie da zabic, bo jak jedna upolujesz (powtarzam upolujesz) to nic ci z tego. Jako ze sa to mysliwe owady zywiace sie innymi malymi owadami domowymi maja wprawe :D. A co to gazow, raidow i proszkow to zgadza sie ma sie 1 miesiac spokoj i pewnego dnia znowu wchodzi sie do kuchni a tam na stole ten koles :D. W mojej wersji bedzie pieknie otekturowany i bedzie mial troszke wiecej ttych macek (bo mu dancer odetnie kilka) no i fajna scena bedzie. tylko nie wiem za bardzo jak sie zabrac za modelling odwloku. Ma ktos jakis pomysl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatnia rzecz dzisiaj wrzucam. Na wiecej nie mam sily. Jutro od rana siadam do roboty. A was prosze o wiecej komentrarzy, bo nie mam motywacji :(

Ponzszy rysunej przedstawia wczesna wersje odwlkou Dancera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie musisz aż tak się starać z łączeniem poszczególnych części.... A to dlatego, że jednak owady to stawonogi i są podzielone na większe i mniejsze segmenty. Weź np. takiego rogacza czy skarabeusza z innych topiców - głowa osobno, szyja osobno, odwłok osobno - nawet nie wiadomo jak to to w kupie chodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzucam gore, bez ostrzy, bez skrzydel, bez odwoku, bez nog. Narazie wersja wczesna beta. tylko sie nie przerazcie. CO do korpusu wiem ze jest za kwadratowy i juz zaczalem prace nad tym. postaram sie mu dodac troche wiecej owadzich cech no i oczywiscie wloski (modelowanie , nie tekstury), dojda jeszcze skrzydla, odwlok dolny i miecze przedni oraz jakies \"stopy\"/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze. znowu kasolem podwójne, a nawet potrojne wypowiedzi\\

drugie umieszczaj pracki na swoim ftp

trzecie to oworeg gębowy - jak on ma przez to jeść??

czwarte olewasz szczególy a to nie dobrze cialo owada nie jest takie gładki, ma male wloski i wypustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. nom spoko.. ale jaka metoda to robisz? Z tego co widze to poly... Nie prosciej by Ci bylo na poczadku to box modelingiem robic? Ja poczadkowo bawilem sie wlasnie boxami a dopiero pozniej poly cwiczylem... tzn. dalej cwicze ;) W maxie siedze dopiero od ok 1.5 miecha ;) Cos ram staram sie skrobac.. poparz natutoriale rozne i bedzie dobrze ;) Nie poddawaj sie tylko :) Trzymaj sie i dalej rob swoją bitwe ;) [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hum..... hum.....

Potraktowałeś siatkę meshsmoothem jakimś? Jeśli tak, to dobrze byłoby to cofnąć i troche nad nią popracować, bo widzę, że jest tam albo za dużo trójkątów, albo pięcio(i w zwyż)kątów i coś psują ją w niektórych miejscach. Lepiej to zrobić, bo nawet jeśli po oteksturowaniu by tego nie było widać, to gdybyś chciał ten model kiedyś animować, to byłby już problem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki sorki pracki juz beda na moim ftp. :D

 

Hmm co do szczegolow narazie mecze sie z ogolnym ksztaltem (co widac na poprzednim renderze). Prawdopodobnie jutro zrobie ta Celoptre w koncu, a ze ona jest mniejsza i prostsza bedzie miala mnostwo szczegolow. ten jest bardzie zlozony i wiekszy i szczegoly zrobie potem (np. wloski). To cialo wywalilem i zrobie od nowa bo az mi wstyd za siebie jak to zrobilem, :(

 

Thx MIchaleq za slowa otuchy :D tez w maxie jestem raczej poczatkujacy i tez sie staram jak moge :D Tobie tez zycze powodzenia w bitwie i jak cosik to postaram sie pomoc :D (jak bede umial!!)

 

A ponizej wrzucam ogolny koncept dancera. Sorry za bazgroli ale nie mam ani talentu, ani czasu, ani tabletu - zostal tylko Deep Paint :D

 

A co do cialka. Nie wiem czy zajme sie nim, czy cleopartta jutro powinno jush cosik byc,. dzisiaj do lozka zabieram swoje ksiegi ktore w tytule maja \"3d studio max\" (troche tego mam ) i ksiazeczke ze zdjeciami robaczkow :D Jutro update.

 

 

1.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności