Skocz do zawartości

Shader: Skóra (Leather)


Karrde

Rekomendowane odpowiedzi

Sans Serif w wątku "ogólnym" o shaderach zaproponował, żeby stwarzać dla każdego z shaderków osobny wątek w odpowiednim rendererowi dziale.

No więc ktoś to musi zapoczątkować. :)

Od razu proponuję do tematu dodawać słówko "shader:", będzie łatwiej wyłowić z tłumu.

 

A teraz do rzeczy. Troszkę się nudziłem dzisiaj w nocy i wygrzebałem gdzieś starą scenę z pewnego projektu, w której znajdował się między innymi taki oto fotel - postanowiłem więc zrobić odpowiedni shaderek.

Założenia:

-max realizm

-full procedural

-zero hdr'ek i innych podobnych cudów

 

Wyszło jak widać poniżej - wg. mnie całkiem dobrze.

To nie jest materiał "apply and forget", bardzo wiele zależy od skali sceny i oświetlenia - w tym wypadku 3 point light setup przy czym backlight to skylight i tylko do tego był potrzebny mental i FG (choc w sumie można to zrobić też LightTracerem). Pozostałe dwa światła ułożone standardowo dla tego rigu - prawe ciepłe, lewe zimne, co zresztą widać.

Żadnej mapy otoczenia (zresztą materiał nie ma nawet odbić).

 

Shaderek to zwykły materiał Standard (blinn) z bumpem i falloffem w diffuse. Poniżej matlib do ściągnięcia wszystkich trzech kolorów.

 

Mam nadzieję, że się komuś przyda no i oczywiście, że ktoś spróbuje go poprawić, w końcu po to jest ten wątek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności