Skocz do zawartości

Bardzo wkurzający błąd w Brazilu


Potworeq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną scene, którą renderuje brazilem i jak już skończy się rendering to max wywala błąd, chce zapisać scene i wychodzi z maxa.

Jak otworze jaką kolwiek inną scene i zrobie render brazilem jest ok. Tylko w tej scenie mi się tak dzieje (wcześniej było ok).

I jak to teraz mam wyrenderować bo jak włącze maxa to nie ma zapisanego rendera w rendering\\show last render ...

Da się to jakośc naprawic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mialem identycznie.

 

Przyczyna jest dosc prosta.

 

Wystapil jakis error. I zapisalo sie w obiekcie ten error i nic nie pojdzie. Druga przyczyna za malo ramu. Trzecia wirus.

 

Rozwiazanie. Przeinstalwoac system na Win 2000 SP 4 i sprobowac jeszcze raz zwiekszajac Swap File. Mi pomoglo. Jesli masz winde XP to zmien bo nie popracujesz za bardzo. I na przyszlosc jak pracujesz w maxie to nie sluchaj np. muzyki na kompie. I na jakim sprzecie i OS i maxie pracujesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i chyba masz racje bo tą scenke robiłem na 320 Ram\'u a teraz mam kostke 256 na gwarancji. A nie sądziłem że taki błąd może wynikać z braku ram\'u myślałem ze gdybym miał za mało to wogóle by nie zaczął.

A pozatym, nie słucham nigdy mp3 jak siedze w maxie - wiadomo mniejsze obciążenie procka [spox]

 

Pracuje na Duron 800, normalnie 320 Ram\'u (chwilowo 64) i Windows 2000 SP3 + max 5.0.

 

Pozdrowienia, Potworeq

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się bawiłem tak i jest ok, wirus to raczej nie będzie ponieważ mam ciagle norton antywira z najnowszymi bazami. W 95% to jest ten ram. Jutro kumpel wyjeżdza na wakacje to da mi 256 i srawdze :)

 

Wielkie dziex, za pomoc.

 

Pozdrowienia, Potworeq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwzylem za na max3d wiekszosc wystepujacych bugow i problemow tlumaczy sie bledami windy rzeczywiscie to moze nie jest najlepszy system ale qrna na prawde nie wszystko mozna zwalic na system

chcecie przy kazdym bledzie stawiac na nowo system przeciez to jaks paranoja[lol2]

 

sam mam czasem problrmy z niewyjasnionych przyczyn i jak do tej pory udalo mi sie wszystkie rozwiazac bez dotykania systemu

 

sam brazil ma w srodku troche dziwnych bledow i zwykle jest to raczej kwestia softu na ktorym sie pracuje a nie systemu

jesli blad wystepuje tylko w 1 pliku to dlaczego uwazasz ze winna jest pamiec albo winda

 

proponuje do swierzego maxowego pliku zamergowac po kwalku po pare obiektow caly zwalony plik i probowac to renderowac tak dlugo az znajdziesz obiekt ktory powoduje wywalke

zreszta czsem wystarczy na tej samej zasadzie ukryc tylko wszystkie obiekty wyliczyc scene np z jednym tylko obiektem widocznym i zobaczyc czy sie wysypie czy nie jesli nie to plik jest ok tylko jakis obiekt jest nie chalo znalezienie wadliwego obiektu potrwa znacznie krocej niz stawianie systemu czy bieganie po kumplach i szukanie kogos kto ci pozyczy pamiec (zreszta jak powiedzialem nie sadze zeby akurat byla to wina pamieci)a przy stawianiu windy jeszcze oewnie bys sobie niechcacy cos skasowal

 

najlepsze sa rozwiazania w zasiegu reki a nie rewolucja za kazym razem jak cos nie gra:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Pabulo - dobrze gada, wina dajcie!!! Niestety czasem sa sceny, ktore maja po 100, czy wiecej obiektoow i wywalanie po kolei kazdego z nich moze czlowieka przyprawic o mdlosci :-( Z reguly brazila wywala przez:

a) brak ramu :-(

b) blad brazila

c) inne renderery zainstalowane w maxie

d) system!

MOze nie do konca w tej kolejnoscie, ale tak mniej wiecej :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy trudniejszych rzeczach na pewno ram....256, a nie zmieniam, bo i tak po wakacjach wywale sie na nowa plyte, proca i DDR

a jeszcze kiedys absolutnie nie chcial sie dogadac z MAXTREME

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności