Skocz do zawartości

Owady: Coccinella septempunctacta (biedronka/ladybird) - koniec


Sir Valeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak się składa, że to nawet mój pierwszy post na tym forum. :)

 

A że cała mechanika Bitwy bardzo mi się podoba, zapragnąłem w tejże uczestniczyć.

 

Jako temat mojej pracy, wybrałem jednego z najżarłoczniejszych drapieżników wśród owadów. Bezwzględną, bezlitosną, straszną!........ biedronkę. :D

 

Żadnych szczegółów jeszcze nie mogę podać, bo narazie pojawił się sam pomysł.

Tyle. :cool:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eden-3d: ale mogę mieć, jeśli jej dorobię jakiś objadek, tak jak o tym SiD wspomniał.

Biedroneczka, kilka mszyc, łodyżka - i już trochę jest do zrobienia. ;)

 

Zastanawiam się tylko, czy jakoś modyfikować tę biedronkę w stosunku do naturalności, tzn. jakoś ją nacechować emocjonalnie (ujemnie bądź dodatnio). Co Wy na to?

 

Jutro z rana wezmę kartkę i ołówek i wykonam parę szkicy, które pewnie tu umieszczę.

[papapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie z mojej zabawy wynikło tyle:

 

 

pancerzyk.jpg

 

Głowa prawdopodobnie jest tymczasowa.... Konkretnie kształt. A to dlatego, że każdy gatunek ma inną, a ja korzystam z różnych zdjęć i taka mieszanka mi wychodzi. ;) Tymczasem pobawię się z odnóżami i potem wrócę do głowy, jak się na konkretną zdecyjuję.

 

Aha, kolory sam sobie na chwilę dałem, żeby zobaczyć model trochę pod kątem ostateczności. Oczywiście teksturki będą inne (czyt. lepsze ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! jesli chodzi o pancerz, bo dokladnie nie widze i moge sie mylic to gdy jest zlozony powinien przylegac do odwloku i nie wystawac zbytnio poza niego, ale i tak jest swietna. [spox]

 

jesli skaner sie naprawi to pokaze Ci (bo gdzies tu mam) biedronke 2- i 7-krope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się bawić z teksturami. Wszystkie malowane w PS i generowane w Maxie.

 

bied7a.jpg

 

bied7b.jpg

 

Muszę jeszcze zrobić takie malutkie przylegające włoski na odnóżach, i klika na głowie. Będzie potrzebny jakiś plugin... Ma ktoś namiary? (wiadomo o co chodzi) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oteksturowałem skrzydła. Właściwie mam tylko jedno zdjęcie siedmiokropki z rozwiniętymi skrzydłami..... yyy..... Pablo? :D

 

 

bied8.jpg

 

Muszę zacząć myśleć na finalną sceną i jej kompozycją, tyle że mam tyle pomysłów, że aż mętlik w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna biedroneczka Ci wyszla, jakas taka lekkosc w niej jest[jupi] no i teksturki ladniutkie do tego, tez takie chce zrobic [hmmm], tylko jak? Ide poczytac cos na temat EditUVW bo jakos tego nie lapie[hmmm] Aha jakiego renderera uzywasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderuję Brazilem... A z teksturowaniem też prawie zaczynam. ;)

Trochę poprawiłem tekstury. Efekty zamieszczam poniżej:

 

bied9a.jpg

 

bied9b.jpg

 

Cały czas myślę nad ostateczną kompozycją... Teraz wpadł mi do głowy pomysł, aby zrobić biedronkę w takiej pozycji skrzydeł jak ta powyższa siedzącą na ludzkim palcu, a w tle dość mocno rozmyte (DOF) przyglądające się ludzkie oko. Oczywiście trzeba by to wymodelować, nie chcę używać zdjęć, dotąd żadnego nie użyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazill powiadasz, ladnie ladnie a teraz to jeszcze ladniej eh, dobre tekstury duzo daja, naprawde sie postarales. Najbardziej podobaja mi sie skrzydelka, zyskaly znacznie na delikatnosci. Pomysl z palcem i okiem jest super, nie bedzie lekko ale moze sprobujesz? Przyznam ze w mojej scenie tez planuje wstawic oko, z tym ze szklane ktore zuczek bedzie toczyl przed soba. Wiem troche makabryczne ale mi sie podoba[yes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymodelowałem okolicę oka. Narazie bez szczegółów. Zresztą i tak chyba nie będę z nimi przesadzał, bo: raz - chodzi o owada ;), dwa - oko i tak będzie mocno rozmyte. :)

Gorzej z palcem.... Nie wiem jak teksturę zrobić. [co?]

 

oko1a.jpg

 

oko1b.jpg

 

oko1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do palca, to moze fotke makro zrobic i jakos z tego teksture wylowic? Ostatecznie skan palca, palcow zostaje? Jak chcesz to moge pstryknac fotke cyfrakiem i wyslac na priv\'a? Glowa ladnie sie zapowiada, az sie nie chce wierzyc ze to Twoja pierwsza bitwa, pewnie z pare lat juz modelujesz? Ja wylozylam sie na teksturach i leze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. ale jutro dopiero bo swiatlo dzienne potrzebne jest do szczegolow. Moze byc wskazujacy czy wiecej? Z kilku stron zrobie. Mam prosbe co do nakladania tekstur bo teksporter nie moge uzyc moze cos mi podpowiesz , jutro?[pomocy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek wyjedzie na chwilke odpoczac, a inni juz koncza - niezla robota. Texturki skorki (na palca) mozesz znalezc na stronie www.3dtotal.com, zakladka free stuff / textures / skins - moze sie przydadza. Fajny pomysl z tym okiem, ale palca musisz dobrze wymodelowac - bo chyba nie moze byc rozmyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moglam namierzyc maila do Ciebie, zamiesczam wiec fotki palcow ponizej w linkach. Moze ktos z forum tez skorzysta. Dzis 6, pojutrze jeszcze 4 calosc nie miesci sie w skrzynce:) Mam nadzieje ze sie przydadza[jupi]

 

[url=]http://www.republika.pl/anmaje/p1.jpg

http://www.republika.pl/anmaje/p2.jpg

http://www.republika.pl/anmaje/p3.jpg

http://www.republika.pl/anmaje/p4.jpg

http://www.republika.pl/anmaje/p5.jpg

http://www.republika.pl/anmaje/p6.jpg

[/url]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt sobie nie myśli, że nie zamierzam skończyć. ;)

Wywczasowałem się i mam zamiar wykorzystać tę odrobinę czasu, jaki pozostał. Tło będzie mniej więcej takie:

 

 

tlo1.jpg

 

Jednak chyba zmniejszę nieco DOFa. Aha, jaki parametr zwiększyć (Brazil), aby nie było takiego ziarna przy DOFie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności