Skocz do zawartości

Owady: Mantis vs Ants Empire


felav

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo ten temat nie znalazł się wsrod tych na ktore glosowalem, postanowilem, dolaczyc sie do bitwy. Chce wymodelowac modliszke, nie wiem jak wyrobie sie z czasem, bo wakacje mam w miare zajete, a do jeszcze praca nad KL. Ale postaram sie skonczyc prace.

 

Nie mam pomyslu co do reszty sczegolów dotyczacych mojej pracy, ale wieczorem postaram sie wrzucic jakies zdjecia, pomysle nad otoczeniem itd...

 

A może jeszcze inny temat nie jestem jednak pewien czy to dozwolone:

Wnętrze mrowiska (królowa + full mrówek), nie wiem czy to wypali, czy mój sprzęt to udźwignie, ale było by fajne

 

 

A wam który pomysł bardziej się podoba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A mis ie podobaja obu dwie prace pomyslowo , wiec ja jestem zatym abys zrobil modliszke która walczy z mrowkami , no i co ty na to , Stoji modliszka a po niej laza mrówki , to moze wydlac jak walka no nie ? hehehe , NO tak czy tak czlowioek powodzenia ci tlyko zycze i wsyztskiego cvo najlepsze .... :D[piwo]

Ps. Mam nadzieje chociasz ze te bitwe postarasz sie skonczyc ..... :( OKi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do scenki to mam jusz konkretny pomysl i jezeli udzwigne to sprzetowo to go zralizuję:

 

Modliszka będzie \'walczyła\' z mrówkami, mrówki będą ją calą oblepiać, wspinać się po niej itd coś jak teledysk rammsteina links 2 3 4 tyle ze z modliszką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jusz koncza swoje prace, a ja tu dopiero pierszy render wrzucam i to do tego nic specjalnego, no coz po częsci jest to wina sporej ilosci pracki poza bitwa, częciowo ogólnym letnio wakacyjnym lenistwem, ale mysle ze i tak zdarze ze wszystkim (ostatnio tez tak myslalem, a wyszlo tak sobie) Do konca lipca postaram sie wykonczyc modliszke i w sierpniu ostro zabiore sie za reszte...

 

 

14.V.03.jpg

 

A tu jeszcze zdjecie na ktorym sie bede mocno wzorowal...

 

 

www.felav.republika.pl\\ameles.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uporałem się z większością pracek niezwiązanych z tym forum i zabieram się za ten projekt. Tutaj malutki updejt. Dziś pomęcze jeszcze troche 2D, a cały jutzrzejszy dziaeń rezerwuje na 3D i ewentualnie KL ;P

 

 

2.08.03.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i efekty wznowienia prac wszystkie nogi i korpus są juz gotowe teraz jedynie dodaje szczegóły, a po jutrze biore sie za textury, zamierzam też zacząć modelować mrówkę. Mam też ogólny zatys otoczenia.

A tu taki smaczek:

 

 

lapaka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu poprawki naniesione na mrówe, nad nią popracuję jeszcze z 3h, a potem biore sie za glowę modlichy i texturki otoczenia. Mrówka z założenia nie będzie za szczegółowa bo stosunek wielkości tych dwóch robali to 1:10. A i dam jeszcze jej na nogach trochę futerka shagiem

 

 

mr2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do moderatorów, czy jezeli wrzucę final render w srodę / czwartek(27/28.VIII) będzie on brany pod uwagę w przyznawaniu nominacji?

 

 

Dobra juz znam odpowiedź. Teraz nie mogę specjalnie dawać renderów bo mam problemy z netem i nic mi poza gg nie działa. Moge powiedzieć tylko że mam już gotowe otxturowane podłoże, gotową mrówę z dodanymi bonesami i skinem, a w modliszce została mi jeszcze połowa texturek, wiec teraz tylko oswietlenie (jak myslicie jakie będzie najlepsze? skylight, czy moze jakis spot/area + omi?) no i final render (z dofem i GI w 1000x1500 bedzie renderowało się na moim kompie coś kolo 12-15h ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stralo sie, skonczylem, moze nie w takim stylu jak bym chcial, ale coz bywa. Po wielkich problemach z renderem (crash po 25 h) i samospaleniu sie monitora dzieki uprzejmosci wielu osob udalo mi sie to wyrenderowac raz jeszcze tyle ze z mniejszymi parametrami rendera i rozdzielce 800x600. Teraz siedze w kafejce, bo domowy komp w ostatnim tygodniu stracil neta i monitor i publikuje te wypociny. Mam nadzieje ze moja praca wezmie jeszcze udzia w procesie nominacji, chocia narazie licze bardziej na jakis ud szczescia niz na jakosc modlichy.

 

W duzym stopniu zrealizowalem moje cele i jestem dumny chocizaby z rozlozenia na UV (cala modliszka to jeden object i jedna texturka) jak i samej texturki, teraz kilka slow dla jury (niestety tylko w poliszu bo kafejkowy czas mi sie powoli konczy)

 

Na poczatku chcialem przedstawic modliszke, potem doszedl pomysl dolozenia do tego mrowek. Modliszka miala z nimi walczyc ale i tu zamysl sie zmienil i zostala nieco zaskoczona modliszka ktora spadla sobie gdzies z wyzszej galazki wprost w srodek mrowisa, pierwsi mieszkancy ruszyli zobaczyc co tak wlasciwie sie stalo...

Mrowek mialo byc kolo 40, ale tu moj sprzet odmowil wspopracy i zostalo ich kilka...

 

Teraz moze kilka technicznych detali:

 

scenka ma troche ponad 200k polygonow

i na PIII 533 +128MB + Riva TNT 32ultra renderowao sie 17h

 

Texturki powstawaly na bazie zdjec zamieszczonych na poczatku topica, ktore poddalem sporym photoshopowym modyfikacjom

 

Uzywalem maxa 5 + brazila

 

Prace stworzylem oczywiscie sam i nie opieralem sie na zadnym innym istniejacym projekcie

 

 

Oceniajcie i komentujcie

 

mod.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności