Skocz do zawartości

Owady : Calopteryx virgo - Koniec


Kapson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. [heej]

Mam akurat trochę czasu, więc postanowiłem przyłączyć się do Bitwy

Jeśli duch leniwości się nie odezwie to uda mi się skończyć na czas....

Przyznam się, że jeszcze nigdy nie modelowałem owada, jestem ciekawy, co z tego wyjdzie, tak czy inaczej wybrałem ważkę.. Dlaczego? hmm podoba mi się jej smukła budowa i śliczna kolorystyka.

 

 

 

Dalej .. Dalej wrotki Gadżeta

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Dziś miałem niezwykle mało czasu na zabawę w Max’ie dosłownie kilkadziesiąt minut więc jedyne, co zrobiłem to nałożenie koordynatów map na model i wstawienie jakiś orętacyjnych mapek tak żeby mieć pojęcie jak to potem pomalować, Na skrzydła nałożyłem zdjęcie, ale jest to rozwiązanie tymczasowe w końcowym procesie texturowanie zostanie ono zastąpione mapka namalowana przeze mnie. Obiekty sa już pogrupowane i UVW nałożone.. Jutro z rana zabiorę się za malowanie textur, i spróbuje stworzyć matereial, który w jakiś ludzki sposób zasymiluje skórę///pancerzyk ważki. Musze tylko znaleźć jakieś informacje na ten temat, bo niestety na żadnym z rysunków anatomicznych opisu skóry//pancerza nie ma :)

 

p.s Mój skaner nie działa nie mam Sterowników do XP jeśli będzie mi się chciało wpadnę do znajomego i ze skanuje szkic, na którym jest jakieś ogólne pojecie o tle w scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych.

 

Na początku chciałem przeprosić za tak rzadkie uaktualnienie w swojej bitwie, niestety jak wspomniałem na samym początku w pierwszym swoim poście cały czas walczę z duchem leniwości, który niestety ostatnimi czasy wygrywa tą bitwę..... Ostatnim razem postowałem, że zajmę się texturowaniem niestety, gdy zasiadłem do tabletu odechciało mi się żyć J porostu nie byłem w stanie nic namalować. Potem zrobiłem sobie kilka dni przerwy (namiętnie gram w Gry, online) Gdy dziś rano otworzyłem oczka postanowiłem zrobić coś pożytecznego, a że texturowanie nadal mi się brzydzi to postanowiłem uzupełnić scenę o jakieś tło. To dopiero wstępna faza, nie przemyślałem jeszcze wszystkiego, ale doszedłem do wniosku, że mój owad będzie sobie zwiedzał jakieś miasto (nie mam ochoty modelować roślinek i trawiastych przestrzeni czy drzewek), Jeśli ta wizja utrzyma się w mojej głowie to owad będzie taplał się w jakiejś miejskiej kałuży na tle miejskich zabudowań tudzież bawiących się dzieci. Żeby uzyskać odpowiednia perspektywę zastosuje FishEay i Glebie ostrości. DoF pobawię się, kiedy indziej dziś nie miałem ochoty zażywać Procka i tak pracuje już od kilku dni bez przerwy... ehhhh te gry RPG ^^ [killer]

 

 

 

PS: pamiętajcie Online mmprpg + wakacje = nieprzespane noce [papapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w moim zamyśle ważka unosi się nad ziemią (nie jest statyczna) trzeba by sprawić wrażenie ruchu.... Na razie postarałem się odwzorować ruch skrzydeł owada, później zabiorę się za dynamikę ciała wazki w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze ważk raczej qk nie macha skrzydłami, ale w osi pionowej. co do modelu to nieżle wykonany, ale tu bardzo duzo zalez od teksturek , bo raczej malo kto bedzie roil te wszystki bruzdy na ciele owwada modelując. z pierwszych prób tekuringu proponuje sie wziąść za ten dzial teraz, o mozesz znarnowac na prawde niezl model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz, co do machania skrzydełkami to nie znalazłem żadnych materiałów, więc sobie wymyśliłem sposób poruszania się skrzydełek:) wydaje mi się ze ważka nie macha skrzydełkami ani całkowicie pionowo ani tez całkowicie poziomo ona kreci raczej skrzydełkami swojego rodzaju ósemkę (podobne jak mucha) chodzisz może się mylę, jeśli ktoś z was ma jakieś materiały przedstawiające wazkę w locie czy schematy poruszania się skrzydełek w czasie lotu to bardzo chętnie się z nimi zapoznam... Aha i jeszcze jedno zgadzam się z tym ze texturowanie to podstawa i na pewno poświęcę temu zagadaniu odpowiednia ilość czasu i energii. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :P

Po sporej przerwie wróciłem żeby dokończyć Bitwe.

 

Wakacje i praca nad innymi projektami zabrala mi troche czasu i dopiero teraz mam czas na dokończenie bitwy;) Powroty bywają bolesne przekonałem się o tym jak tylko chciałem uruchomić po 2 tygodniach scene na Bitwe :( Zreszta sami zobaczcie.... cala scene szlak trafil ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie miałem gdzies zachowana ważke.... faktem jest ze byl to wczesny model jeszcze bez wygladzenia itp ale zawsze to coś przynajmniej nie musialem zaczynac całkowicie od zera. Siłą rzeczy musiałem zrezygnować z pierwotnego pomysłu z miastem. (Nie mam ochoty od poczatku modelowac tej sceny ) Dlatego na szybcika postanowiłem wymyslić inne tło [lol2] wiem że takie zagranie pod sam koniec bitwy to żenada ale nie mialem wyjscia. Odbudowałem owada ciachnolem go na kwiatek i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze tu macie renderek scenki. Bitwa juz sie kończy więc jeśli macie jakies uwagi to teraz [jupi] bo potem już nie dam rady poprawić

 

aha zrezygnowalem z machajacych skrzydelek bo nie zgrywalo sie to z DoF a co do FishEay to w tej scenie nie bylo senu stosowac bo model jest za blisko i calkowicie by go znieksztalcilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przez kilka dni od zamieszczenia ostatniej pracy nikt sie nie odezwal wiec stwierdzilem ze nic wiecej nie bede dodawal ;) Render znajdujacy sie powyzej traktuje jako Ostateczny i Koncowy.

 

Tekst dla Jury:

Moim Założeniem było przedstawienie ważki odpoczywającej na polnym kwiatku. Model ważki i textury zostały stwożone na podstawie zdjęc referencyjnych. Scene stwożyłem sam, nie opierałem sie na niczyich pracach ani pomysłach.

 

 

Text for Jury:

My idea was to show a dragonfly that rests on a flover. Model and textures was createt on base of the image that is atathed to my work. The scene was made by My , and it wasent inspired by any other scene or ideas of other people.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad tym ale zobacz jak wygladaja skrzydelka na zdjeciu na ktorym sie wzorowalem (post pierwszy.) Problem polegal na tym ze ta wazka mm 4 skrzydelka po 2 po karzdej stronie i jak dawalem subtelna przezroczystosc to i tak sie to ze soba nakladalo ze ni bylo tego prawie widac. pozatym z przezroczystoscia liczylo sie 40% dluzej ;) a tak wogule skoro ogginal ma skrzydelka malo przezroczyste to tymbardzie nie bylo sensu tego robic... staralem sie wkoncu jak najdokladniej odwzorowac orginal. Oczywiscie moze masz racje :0 szkoda tylko ze nikt mi uwagi nie zwrucil jak zamiescilem prace 4-5 dni temu teraz i nie poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by roball

w co grasz :) ?

tez jestem maniakiem mmorpg.. DAoC, UO :)

 

pozdrawiam i sorki za offtopic

 

Gram w Legend of Mir , to malo znana w polsce gierka jesli masz cyfre + to na kanale Game network caly czas leca reklamy i programy zwiazane z ta gra, pozatym namietnie pogrywam w Diablo II LoD (obecnie czekam na pacza 1.10 - heh prawde mowiac to od 1,5 roku juz tak czekam i go nie widac) W UO gralem kiedys ale jakos juz mnie to nie pociaga. A poza RPG i Mmorpg ram jeszcze w Sof II i quaka 3 tak dla odreagowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności