Skocz do zawartości

silicon graphics octane


ChaoS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

silicon, a dokladnie to silicon grafics to firm produkujace komputery pod specyficzne cele. a to co napisales to zapewne jdna ze stacji robozych tej firmy. a brazila i itd, to jasne ze je odpoalisz pod linuchem tlko pierw odpal maxa , bo tego pod linucha nie ma. jak odpoalisz maxa to reszta pójdzie z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

Hehe, ja taki sprzęt widziałem na fotografiach, a ty masz to w dumu:D Nie wiem czy ktoś ci pomoże z tym Mentalem. Interesujący temat podjąłeś. Mam nadzieję, że zrelacjonujesz na forum doświadczenia z tym sprzętem i grafiką 3d pod systemem irix:D

 

Powodzenia[piwo]

 

BTW: LINK do tego sprzętu(chyba):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

To dobry wynik[wow]:o U mnie w takiej rozdzielczości, to pusta scena renderuje się chyba z 6 sekund[lol](scanlinem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

No chciałbym mieć giga ramu:DTo przedstaw może konfigurację tego sprzętu:) Ja widziałem w sprzedaży takie stacje wyposażone w procesory 195 lub 300 MHz z 256MB ramu po jakieś 2400zł. Widzę, że ty masz potężniejszą maszynę[wow] Szkoda, że dzisiaj wyjeżdżam, bo jestem ciekaw dalszych twoich zmagań z tym sprzętem...[piwo]

 

BTW: A ma ten sprzęt coś wspólnego z PC? Można monitor zwykły podłączyć, albo czy ma sloty PCI? Może też bym sobie takie coś sprawił:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe SGi Octane :)

 

jaką masz konfigurację? R10000 czy R15000? tzn. jaki procesor?

 

Maxa można odpalić tylko na SGi 320 lub 540 - inny pracuje na irixie i linuxie i mozna próbować odpalić maxa w trybie symulacji ale ro qpa...

 

Tak naprawdę SGi Octane to mocny sprzęt ale niestety królował 3-4 lata temu kiedy pecety nie nadążały za mocą obliczeniową procesorów riscowych w nim stosowanych. Zdaje się nawet, że 2 lata temu został wprowadzony SGi Octane2...

 

Niestety jak porównasz sobie cenowo i wydajnościowo takiego Octanka i jego odpowiednik PC to PC będzie szybszy i tańszy.... natomiast zobaczcie na e-bayu - Octana mozna kupić juz poniżej 1000$...

 

Jest to oczywiście fajna profesionalna zabawka i Softimage chodzi na tym fajniutko ale niestety soft jest generalnie nie do zdobycia..

 

MentalRay jest standardowo w Mayi 5 i w Softimage XSl....

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wroocilem z wakacji i moge dalej mowic co ciekawego mam w sprzecie a scislej w octance :] nie zgodze sie napoewno ze zwykly pecet jest szybszy od octana chyba ze skladany juz na 64bitowych AMD opteron i pracujacy pod linuxsema na jadzie 64b innej opcji nie widze to jak jakbys chcial powiedziec ze masz athlona 2,4gb i pracijesz na taskim sprzecie uzywajac windowsa 3,11 tu nie chodzi o moc tych procesorow BTW ja mam R12000 300Mhz x2 1GB ram 18 gb HD SCSI HOT plug IV

tu udzial bierze wielowatkowosc a nie szybkosc . porownaj sobie procesory klasy alfa gdzie procesorki porzeraja wszelkiego rodzaju oblicxzenia aplikacyjnie tu tez mamy doczyniania z procesorami podobnymi do alf sa to 64b riscowe procki ktore wymiatajha a cala stacja jest robiona jako typowa stacja graficzna wiec ...

wracajac do mentalraya to skad mod\\ge serwerka zassac bo jakosc nie bardzo to sgi uzytkuje :( mam updatey i iinee ale nie widzialem prawie mijgdzie serwera mentala na irixsa za wszelka pomoc bede wdzieczny .... [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoS ja nie pisałem o zwykłym PC-cie tylko o tym, że w tej cenie kupisz PC-ta o wiele szybszego - nie twierdzę, że to słaby sprzęt, bo jest niezły - problem w tym, że wykładnikiem jakości sprzętu jest oprogramowanie na niego pisane....

 

nowego mentala na Irixa nie ma bo Irix jest od dłuższego czasu nie używany nawet w nowych SGi - zastąpił go linux

 

pozdrawiam [piwo]

 

PS: R12000 były stosowane chyba w Octanach 1? czy w 2 też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też już wróciłem z wakacji i widzę, że masz całkiem fajną tą konfigurację. Jak ja bym miał 2xPII300 to bym się cieszył:D, a ty masz 64b procki[wow] Nie da rady na tym linuxa postawić? Aha, mam jeszcze takie pytanie: Ile ta maszyka prądu pożera?:D

Lubie nietypowe rozwiązania, ale zainwestować w taki komputer to bym się obawiał. Ale co tam, powodzenia! Może też bym coś do tego octana poszukał w necie...

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności