Skocz do zawartości

Owady: TARANTULA - KONIEC - PROSZĘ KOMENTOWAĆ


Tomasz Kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

TARANTULA CZYLI PAJĄK PTASZNIK

 

KRÓTKO O BOHATERZE

Olbrzymi, owłosiony pająk z dość krótkimi, silnymi odnóżami. Dysponuje jadem zdolnym zabić małe ptaki, gryzonie i jaszczurki. Znane są również przypadki śmierci ludzi po jego ukąszeniu. Indianie używali jadu tego pająka do zatruwania strzał. Łamliwe włoski pokrywające ciało ptasznika są jego bronią, powodują bowiem podrażnienia skóry. Ptaszniki żyją w dziuplach drzew, szczelinach skalnych i w norach ziemnych. Nie budują sieci łownych, lecz polują aktywnie o zmierzchu i w nocy.

 

PSYCHOLOGIA STRACHU - CZYLI DLACZEGO WYBRAŁEM PAJĄKA.

Od zawsze bałem się pająków. Nie jest to już taki strach jak w dzieciństwie ale nadal jest bardzo silny – zresztą – kto z nas potrafi spokojnie patrzeć jak takie paskudztwo maszeruje po jego ręce czy twarzy . U niektórych ludzi strach przed pająkami przeradza się w fobie – arachnofobia – całe szczęście ja do nich nie zależę. Przy jakimkolwiek spotkaniu z pająkami zawsze towarzyszą mi silne emocje – tym razem będzie to spotkanie nietypowe - na monitorze – stworzę coś czego się sam boję. Przy tym projekcie na pewno nie będę się nudził - emocje podwójne – raz to bitwa a dwa to pająk – i to nie byle pajączek co łapie małe muszki to TARANTULA wiec uwaga

 

WCHODZICIE TU NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc, co to jest tarantula? Dobrze, ale w jakim języku, po polsku, angielsku, a raczej amerykańsku, czy też po łacinie... Tarantula (ang.) to ptasznik, Tarantula (łac.) - spawęk, Tarentula (łac.) oznacza wilkosza (Alopecosa).

 

PROPONUJE LEKTURE

 

FOCUS 10/99 -

\"Tarantula, czyli ptasznik\"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja male sprostowanko...

Tomasz ma chyba jednak racje, bo ja to sie nie znam na owadach ani pajakach...

a on cytuje ksiazke...

wiec moj blad... a wynika z tego, ze zawsze mowiono mi, przynajmniej ja tak zrozumialem, ze tarantula i ptasznik to dwa rozne gatunki... :D

 

sorki wiec za wprowadzenie zamieszania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale jest jede myk...pająki (pajęczaki) nie należą do owadów !! (sprawdzałem bo sam chciałem zrobic jakiegoś...). Wyczytałem, że pajęczaki należą do stawonogów (tak jak owady), i nie zaliczają sie do owadów, to oddzielna grupa...Więc wychodzę z pytaniem... \"Czy można robić pająki??\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można - szkoda że nie przeczytałeś dokładnie regulaminu

 

zacytuje

 

\"Owady\"

 

 

W tej bitwie należy stworzyć owada. Z punktu widzenia czysto biologicznego to dozwolone są jeszcze pajęczaki poza podgrupą skorpionów. Ale aby przypadkiem nie ograniczać za bardzo wyobraźnie dozwolone są wynaturzenia i nadawanie różnych lekkich klimatów (np. fantasy motylkom, czy dodanie lekko demonicznych cech drapieżnikom). Przy czym nie może być żadnych wątpliwości że mamy do czynienia z owadami.

 

Dozwolone jest dodanie tła. Jednak to postać ma być tematem pracy co nie może budzić wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pająk dostanie włoski w trzech etapah

1. \"meszek\" najmniejsze i najcieńsze włosy - będą krótkie przez co przejmą architekture siatki

 

2 Włosy wieksze - będą rzadsze ale grubsze i dłuższe

 

3. Włosy bardzo rzadkie - grube - do szpica powyginane - Kolce

 

nigdy nie żałowałem detali - zawsze sie przydają a co do detali to pajączek jeszcze ich niema

 

DETALE DOPIERO BĘDĄ - po zakończeniu bryły już na poziome vertexów dodam szczegóły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest za duża -zgadza sie - u niektórych gatunków wogóle jejniema - ale to tylko ogólny zarys - zawsze tak modeluje kiedy użwyam splajnów że robie sobie z pamięci jakby \"baze\" wyjściową do modelowania.

Robie ogólną bryłe a potem ją koryguje z referencjami i dopieszczam ile sie da.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

no wiec troche krytyki:) :

 

- nie podobaja mi sie te laczanie przy zagieciach , szczegolnie przy tym pierwszym zagiecu przy odnozy...wiesz to najwieksze

 

- chyba te pierwsze czesci nog sa za proste, wygaldaja jak cylindry...nie wiem moze sie myle..

 

- nie powinny byc troche dluuzsze te konczyny, masz jakies referencje czy ze zdjec tylko??

 

No to bylo na tyle, nie wiem czy dobrze mowie, ale takie jest moje zdanie :)

 

pozdr[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety robiel tylko ze zdjęć - referencji nie znalazłem

 

to jest dopiero wyjściowa wersja nogi

 

a wiec - zgadza sie - pierwsze zagiecia są do poprawy tak samo jak końce

 

co do długości konczyn to sie nie zgodze - te palączki mają to do siebie że mają krótkie ale silne i masywne nogi - teraz nie mogę zrobić brubszych bo potem jak nałoże \"futerko\" będą za grube

 

co do wyglądu \"jak cylinder\" - opisz dokładnie bo nie zakumałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności