Skocz do zawartości

jak uzyskać pomarańczowy rozbłysk??


sroczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem chciałbym w adobe premiere uzyskać efekt pomarańczowego rozbłysku* (który załóżmy zacznie sie pojawiać od prawej strony kardu) pomiędzy sekwencjami filmu, ale niestety nie znalazłem nigdzie opisu jak coś takiego uzyskać, więc prosze o to was, może ktoś wie jak coś takiego się robi.

 

 

 

*ten rozbłysk tak jakby się rozgrzewa ale bardzo szybko i często zajmuje tylko większą część lub tylko mały fragment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adobe Premiere słabo nadaje się do tego typu operacji z tego prostego powodu, że jest to program typowo montażowy. Zdecydowanie bardziej polecam AE lub Compustion. (AE jest tak jak Premiere ze stajni Adobe więc nie powinieneś miec większego problemu w poruszaniu się z tym programie).

Od biedy da to się to zrobić z Premiere, ale musiałbyś blizej opisać o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu napisałeś, to potrzebna będzie Ci dodatkowa warstwa... jakieś pomarańczowe kółko... wsuniesz je sobie w kadr... oczywiście musi być odpowiednie rozmyte i zmiękczone no i nałożone we właściwym trybie mieszania... (Screen/Overlay/Soft Light/ Hadr Light... musisz spróbować przy jakim ustawieniu uzyskasz najlepszy efekt)... no i powinno być po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiem jak działają tryby mieszania. :P

(tryb add jak sama nazwa wskazuje dodaje do siebie kolory, które znajdują się na warstwach - to tak jak addytywne mieszanie się światła, jak coś świeci to generuje światło, które dodaje się do tego odbitego od przedmiotu.) No i ma tą przewagę nad Screen i Overlay, że zawsze zwiększa jasność niezależnie czy footage jest jasny czy ciemny.

 

A tak poważnie. Podałem ADD bo go nie wymieniłeś... a moim zdaniem to jeden z ważniejszych (oczywiście w AE i Combustion, bo w PS go nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. nie dokonca wiem o jaki ci efekt rozblysku chodzi...ale z tego co widzialem na tych probnych fotach to mozna zrobic to tak:

- tworzysz sobie warstwe solida nad danym filmikiem... nadajesz mu efekt -> gradient gdzie masz 4 punkty edytowalne czy jakies tam ktore sobie mozesz przesuwac do woli...kazdy punkcik odpowiada za kolor ktore sobie mozesz tam zmieniac w zakladce..czyli jak masz miec tam powiedzmy rozblysk na srodku ekranu to dajesz jeden kolor jakis jasny na srodku a na zewnatrz powiedzmy pomaranczowe...

- no i np. wciskasz sobie zegarki i przesuwasz dane punkciki sobie w jakas tam strone (w czasie) i powstaje animacja

- nastepnie jak rozwiniesz menu tej warstwy - trasform - transparency - to sobie zmniejszasz przezroczystosc warstwy i wuala

- jak chcesz dodac jakis jeszcze wiekszy rozblysk czy cos takiego to dodaj flare do tej warstwy

jezeli chodzi o AE to masz owiele wieksze mozliwosci do robienia takich rzeczy gdzie operujesz sobie na warstwach jak w PS. A premiere 7.0 niby ma tam dodane teraz opcje zminiania czegos w czasie ale zeby wykonac taka rzecz jest napewno duzo trudniejsze niz w AE..no i to by bylo tyle narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności