Skocz do zawartości

Cienie w Photoshopie


El Wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić cienie w PS CS2 takie, jak to się w Corelu robi jednym kliknięciem, tzn. mam słup powiedzmy i on rzuca cień na glebę? Szukałem też w helpie od PS, ale nic nie znalazłem.

 

I jeszcze jedno - da radę jakoś prosto załamać ten cień w PS? Na przykład, gdy pada on na podłogę i ścianę. Chodzi mi o wstawianie różnego rodzaju drzewek do wizek. Nie wiem, czy renderować drzewka w 3D, czy może wstawić plane`y z drzewami do maxa, czy właśnie zrobić kompozycję już z cieniami w PS. A Wy jak byście to zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Render drzewek nie jest dobrym pomysłem (IMHO). Dużo fatygi przy udtawianiu i długo sie czeka. Lepiej zrób to w szopie. Cienie można zrobić na kilka sposobów. Ja robie kopie warstwy z drzewkiem, zmniejszam jasność do zera, ustawiam opacity na ok. 40-60, distortem "kłade" cień na powierzchnie, dodaje blura, ew. zmieniam we właściwosciach warswy z normal na darken. Jak chcwsz złamać to tniesz ten cień i distortem ustawiasz tak jak powinnobyc. Może jest lepszy sposób to sie chetnie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zaraz wszystko obczaję, bo dopiero wsiadłem na PSa i nie wiem, gdzie co jest jeszcze.

 

A jeśli mogę, to chciałbym zapytać: Jak otworzyć jakiś obrazek, tak żeby się wpakował od razu do nowej warstwy?

Znalazłem coś takiego jak file->place. Tym to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też prawda, szybka metoda. Tak tylko się zastanawiałem, czy jest może jakaś opcja podczas otwierania pliku, coś jak "wstaw jako nową warstwę". Dobra, olać to ;)

 

A z tym distortem i obcinaniem, to próbuję, ale nie mam pojęcia jak to zrobić? Gdzie to dokładnie jest? Używam filtra "distort -> share", ale to jest jakieś ograniczone, obcinanie to też chyba nie chodzi o slice tool ;)

 

Help jak zwykle okazał się helpless :( Można ciut dokładniejszy opis? (z obcinaniem od razu). Albo chociaż, gdzie to znaleźć w PSie.

Próbowałem free transform (skalowanie i obracanie) i nawet jakoś to wygląda, ale rozumiem, że ten distort jest lepsiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności