Skocz do zawartości

Owady : Skarabeusz ( --- KONIEC --- )


JacekM

Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej przerwie witam forumowiczów.

Chyba też zamierzam wziąć udział w tej bitwie. To znaczy zamierzam na pewno :) ale nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie :).

Spróbuję stworzyć skarabeusza.

Tutaj krótki cytat z encyklopedii onetu o tym przemiłym żyjątku:

 

Poświętnik czczony, skarabeusz, święty skarabeusz (Scarabaeus sacer), owad zaliczany do rodziny żukowatych, podrzędu chrząszczy wielożernych (Polyphaga), występujący w Europie Południowej, Azji i Afryce Północnej.

Oraz zdjęcie takiego skarabeusza.

 

pozdro

Jacek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To będzie zwykły skarabeusz czy jakaś zmutowana bestyjka? Sorki, ale nie lubię \"zwykłych\" rzeczy, a na pewno minimalne wysilenie wyobraźni pozwoli podnieść poziom tej pracy.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Dycu

To będzie zwykły skarabeusz czy jakaś zmutowana bestyjka? Sorki, ale nie lubię \"zwykłych\" rzeczy, a na pewno minimalne wysilenie wyobraźni pozwoli podnieść poziom tej pracy.

 

Powodzenia.

 

ale czasem te idealne odwzorowanie oryginalu jest naprawde piekne :))

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczny na pewno nie będzie :P.

Ale może będzie trochę zmodyfikowany. Ten to jest chyba ten najsłynniejszy egipski i chyba w Polsce nie występuje.

Ale jest trochę taki biedny. Są inne z tej samej rodziny (Scarabaeidae :)) które mają takie fajne rogi, szczęki itp. Coś takiego mu dorobię.

 

pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendery, rendery ... to proszę :).

Głowy dopiero wczesny początek. Będą rogi i takie tam żeby wyglądał mniej przyjaźnie.

Zastanawiam się czy go nie uśmiercić :). Tzn. egipcjanie podobno z nich jakieś ozdoby/amulety robili. Można by go tak nawlec na łańcuchek i trochę podmalować, żeby nie był na końcu cały czarny :D. Ale to poootem.

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne to są oczy. Były trochę za duże i wogóle głowa zostałą przebudowana. Mam nadzieję, że teraz wygląda mniej słodko :).

Rogi jakoś trochę nie pasują. Były duże, ale wyglądały jeszcze gorzej. Zobaczy się później.

 

pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Postaram się uwzględnić. Na razie trochę zmian. Coś ta \"szyja\" mi nie wyszła. Może coś z niej jeszcze będzie, albo ją wyrzucę.

Próbuję też go nawlec na sznurek :). Tylko kto by coś takiego nosił :). Może jakąś inną ozdobę z niego zrobię.

 

pozdro

Jacek

 

Skarab06.jpg

 

Skarab06s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a moze lepiej go zrobic takiego metalowego i zamiast sznurka tam bedzie metal, caly owad razem z tym metalem bedzie wisial na drzwiach wejsciowych i robil za to co sie puka do drzwi :D co?:D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też fajny pomysł. Dzięki. Zobaczę na końcu. Bo zapewne przed końcem usłyszę/wymyślę jeszcze wiele rzeczy ... mam nadzieję :).

A tak wogóle to termin jest za ponad miesiąc ? Nie mówię, że to dużo czasu, bo zawsze mam za mało ... ale to trochę dużo czasu ;).

 

pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na kolejny update :D. Dopasowałem szyję do odwłoku, wydaje mi się, że lepiej pasuje więc może zostanie. Też przydało by się jakoś dopasować głowę, ale chwilowo nie mam pomysłu.

No i dla testu przywiązałem go do jakiejś gałązki :), żeby się nie rozleciał. Ale ozdoba i tak wygląda na kruchą. Zobaczy się w prszyszłości [hmmm].

Oczywiście wszystkie komentarze mile widziane, bo coś tu pustawo :(.

 

pozdrawiam

Jacek

 

Skarab09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to przez długi czas zastanawiałem się czy przystąpić do bitwy (nie chce się zbłaźnić) i kiedy właśnie się zdecydowanie na dołączenie się ze skarabeuszem, zobaczyłem twojego \"boskiego owada\" i doszedłem do wniosku że moja praca wyszła by gorzej niż czysty ekran w porównaniu do twojego robaczka.

 

Co do skarabeusza uważam że jest świetny tylko te różki go trochę szpecą. Co do pomysłu nawleczenia go na sznurek uważam że jest to strasznie brutalne :P i powinni tego zabronić :-).

Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by cpt Moose

Niech to przez długi czas zastanawiałem się czy przystąpić do bitwy (nie chce się zbłaźnić) i kiedy właśnie się zdecydowanie na dołączenie się ze skarabeuszem, zobaczyłem twojego \"boskiego owada\" i doszedłem do wniosku że moja praca wyszła by gorzej niż czysty ekran w porównaniu do twojego robaczka.

 

A tam. IMO Trzeba próbować :). Zawsze jak się ma jakiś temat i termin to jest to niezły trening swoich umiejętności. Oczywiście czasami smutno jeżeli porażka jest druzgocząca (mówię z własnego doświadczenia) ale ja tam się nie poddaję :D.

 

Co do skarabeusza uważam że jest świetny tylko te różki go trochę szpecą. Co do pomysłu nawleczenia go na sznurek uważam że jest to strasznie brutalne :P i powinni tego zabronić :-).

Tak trzymaj.

 

Ale to wina tych egipcjan ;). A tak na serio to nie wiem co oni robili z tych skarabeuszy. Tak gdzieś mi się to obiło o uszy i sobie taki wisiorek wymyśliłem :).

 

A wogóle to dzięki za pozytywne komentarze. Z różkami w przyszłości coś zrobię oczywiście. Hmmm, wszystko odkładam na później :).

 

pozdrowienia

Jacek

 

A tu nowy rysunek.

Skarab11.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszek już wciągnął. Głowę też trochę skróciłem. No i pierwsze testy materiałów.

Leży sobie skarabeusz wśród pustynnych piasków ... przynajmniej kiedyś to będzie miejmy nadzieję wyglądać na piasek :).

 

pozdro

Jacek

 

Skarab14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że założenie jest takie, że ma wyglądać na staaarego i obdrapanego. Będzie też trochę pomalowany jak to amulet. I może zakrwawiony, jak to amulet z właśnie strąconej głowy ;).

 

pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajoskie to wszystko co tu robicie :) tez tak kiedys bede umial :D:D

 

a teraz to co sklonilo nmie wreszcie zeby nie tylko patrzec, ale tez cos napisac:

-czy tulow i glowa tez beda mialy taka popekana fakturke ??

 

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak planuję, ale zobaczę, czy nie wyjdzie wtedy jakiś chaos.

Napisałem \"test otoczenia\", ale to oczywiście nie znaczy, że robaczek jest skończony. Oj jeszcze dużo pracy :).

I dzięki za pozytywną opinię.

 

pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jak dla mnie naprawde fajoski... spekania też niczego sobie :)... ale jakoś te jaskrawe kolorki odbierają klimat... zrób to tak mroooocznie... prastary naszyjnik, leżacy wiele lat w czerwonym piasku pustuni, odsłonięty przez wiejący wiatr... kurz kurz wiecej kurzu!! :) (ten łańcuszek mi się nie podaoba.. jest za bardzo świeży, jakby go przed chwilą dorobił jubiler...)... czakamy co dalej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki :). Kolorki zrobię miej nasycone. Łańcuszek też się trochę postarzeje. Ale chyba nie za bardzo. W założeniu jest, żeby ten naszyjnik miał najwyżej kilka lat a właśnie jego właściciel stracił głowę :).

 

Rzeczywiście do otoczenia coś dodam, może trochę broni itp. gdyż chciałem aby był to krajobraz po bitwie. To za robaczkiem to miał być wbity w ziemię miecz :).

 

Tylko i tak nie wiem co z tego będzie widoczne, gdyż takie zdjęcia mają zazwyczaj silnego DOFa.

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę czasu nie było nowych wersji, ale ja tam trochę dłubałem przy tym. Więc podsyłam :). Nie wiem czy to nie jeden z ostatnich updatów bo w czwartek wieczorem wyjeżdżam na tydzień. Hmmm, jakieś coś po angielsku muszę teraz jeszcze napisać :)[co?] ?

 

pozdrawiam

Jacek

 

Skarab26.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dzisiaj w nocy pisałem jutro wyjeżdżam, więc wrzucam tekst dla szanownego Jury: :):

 

I wanted to create ancient Egyptian necklace made of scarabaeus. Holder of the scarabaeus lost his head during the battle, and now this cursed object will find a new owner.

This project is based on my own concept. Egyptians created some decorations made of this insects, but in fact I don\'t know how they look like.

As you can see, I didn\'t use any photos. All textures are handmade (or procedural).

 

Ale nowe wersje obrazka się jeszcze mam nadzieję pojawią i to może na dzień przed terminem :).

 

No i oczywiście wszelka krytyka mile widziana. Co byście zmienili ?

 

pozdrawiam

Jacek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dof ci nie wyszedł...

 

otworz photoshopa i na krzywej sobie kolorki ustawiaj, tak najlepiej sie zorientować jak ma byc najlepiej (trzeba często przerwy robic :) )

 

kompozycja jest fajna, jak poprawisz dofa to bedzie naprawde spoko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Dof to rozmyty w photoshopie rysunek i zmiksowany z orginałem na podstawie buforu głębokości. Więc dof jest lub go nie ma, a siła się nie zmienia. Może znacie jakiś inny patent ? Bo prawdziwy rendering z dofem to pół dnia zabiera :).

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam taki patent-

ty wiesz mniej wiecej co w scenie jest dalej a co blizej, zatem robisz zaznaczenia z duzym feather (wtapianiem) i wtedy dajesz odpowiedno duzego gausian blura. jak sie pobawisz 10 min to moze calkiem niezle wyjsc...

na koniec dodajesz niewielkiego noisa i po sprawie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak już zostanie. Oto jeszcze raz tekst dla jury, żeby czasem nie zaginął:

 

I wanted to create ancient Egyptian necklace made of scarabaeus. Holder of the scarabaeus lost his head during the battle, and now this cursed object will find a new owner.

This project is based on my own concept. Egyptians created some decorations made of this insects, but in fact I don\'t know how they look like.

As you can see, I didn\'t use any photos. All textures are handmade (or procedural).

 

pozdrawiam

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności