Skocz do zawartości

stronki na max3d ?


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ja tylko nie bijcie i powiedzcie co o tym myślicie aby (to tylko propozycja) :

 

- każdy user z liczbą postów większą niż jakaś tam granica albo z jego czasem przebywania na forum dłuższym niż (tu ktoś by ustalił kryteria) dostał na serwerze max3d kawałek miejsca typu 500kb na plik z kodem źródłowym w taki sposób aby napisał o sobie info i mógł rendery z swoich prac (pliki umieszczone of course na innych serwerach co by tylko miejsce oszczedzac) ? cos takiego ze dac mozna znajomemu np adres http://www.max3d.pl/hindus i wyswietla stronke idex.html czyta źródełko etc co myślicie ?

 

- ten limit to tak zeby nikt sie nowy nie wbił i niedarł odrazu 'ryja' że chce konto :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak wg mnie to byłby niezły pomysł , ale wg mnie zeby taki adres uzyskac nalezaloby dojsc np do 1000 postów...bo po co ktos sie ma meczyc dla kogos kto nie pomaga i nie pisze, jak by 7000 userow sie o to pluło to Adek by nie wyrobił.

 

Domenka - pomysł dobry

Limit - 1000 postcount

 

Jestem za ale z limitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze warunki by musialy byc takie:

 

-ktos zasluzony dla maxa :), robienie tutoriali, porady na forum, dbanie o klimat itd,

-ktos kto ma portfolio i ma co w nim pokazac

-ktos kto sie zajmuje 3d (ja odpadam bo nie mam stron o 3d acz o muzyce)

 

Ludzi beda zglaszac inni uzytkownicy ktorzy podadza powod czemu mialby dostac takie konto (a bo ma kilka fajnych prac, bo cos ciekawego zrobil, bo sie dobrze zna na chamferze itd) tak jak do nobla. Ilosc postow to nie wyznacznik ale jesli chodzi o domene max3d to jesdnak musi to byc ktos ze stazem, ceniony przez innych itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezaloby dojsc np do 1000 postów...

 

Dyskryminacja osob z mala liczba postow ? Ja sie tak nie bawie ;) ...

 

Moze lepiej patrzec na date rejestracji ;)...

 

A co do pomyslu, jestem na nie, po co nadawac Adkowi wiecej roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy mnie wyprzedzil, popieram pomysl z tym ze tak jak powiedzial przedmowca:

 

-ktos zasluzony dla maxa :), robienie tutoriali, porady na forum, dbanie o klimat itd, *

-ktos kto ma portfolio i ma co w nim pokazac*

-ktos kto sie zajmuje 3d (ja odpadam bo nie mam stron o 3d acz o muzyce)*

-ktos kto jest po prostu dobry

 

pozwole sobie zauwazyc ze ilosc postow nie jest wyznacznikiem tego czy ktos jest dobry czy nie, moze kiedys tak bylo ale dzis patrzac tu i tam na forum odnosze wrazenie ze troche sie to zmienilo.

 

Dla przykladu powiem moze jak to wyglada na 3DKingdom, postujesz dobra prace i dostajesz emaila o tresci:

 

"I saw you don't have a website, so if you ever decide to make your own

website, please contact me so I can give you free hosting at

pionier.3dk.org or something like that... ;)"

 

mysle ze tak samo powinno to wygladac na max3d.pl

 

* - kopiuj/wklej - nie chcialo mi sie pisac tego samego inaczej, ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zauwazyc ze ilosc postow nie jest wyznacznikiem tego czy ktos jest dobry czy nie,

Dokladnie. Leru ma niewiadomo ile postow a wiekszosc to "popraw temat" albo "witamy w biywie" a ma mejla ;p Nie wierzycie? [email protected] piszcie ;d

 

Nie no zartuje. Mysle ze najbardziej trafne byloby nagradzanie osob dzialajacych na rzecz serwisu. A z drugiej strony to reklama dla serwisu. I reklama dla uzytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra może z tymi postami to przesada ale

-ktos zasluzony dla maxa :), robienie tutoriali, porady na forum, dbanie o klimat itd, *

-ktos kto ma portfolio i ma co w nim pokazac*

-ktos kto sie zajmuje 3d (ja odpadam bo nie mam stron o 3d acz o muzyce)*

-ktos kto jest po prostu dobry

 

to chyba dobre wyznaczniki ? ciekawe tylko czy mówimy o możliwym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły pomysł, ale pewne rzeczy mi się nie podobają. mianowicie:

 

- liczba postów to nie jest imho dobry wyznacznik. od razu wszystkim podskoczyłaby ich ilość na dzień, po prostu liczy jakość, a nie ilość ;]

- proponuje zrobic kryterium stażu( np. około 1 rok ;] ) lub zamiennie warunkiem moze być pozycja w rekomendach/złotej galerii (w ten sposób unikniemy zaniżania poziomu)

- pomysł w linkiem w postaci np. max3d/pl/[nazwa usera] jest spoko.

- jest to, tak jak mówił illy bardzo dobry sposób promocji ;]

- i tak wszystko zależy od Adka...

 

p.s. a tak w ogole to chciałbym mieć maila [xxx]@max3d.pl ;PPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra , moze z postami przesadzilem ale chodzi o kogoś 'ze stażem' kto juz cokolwiek pokazał że potrafi więcej niż tutoriale.Wiecie o co mi zresztą chodzi , o doświadczenie :P

 

illy :

jestem za poradami na forum , tutorialami etc.

portfolio nie koniecznie ...najwyzej wrzucac 3 reprezentacyjne prace i swoj opis do 1000 znakow.oczywiscie zdjecie tez ;).

z tym 3d to niekoniecznie.

 

Ja bym sugerował jednak rzeczywiście przydzielać to komuś kto 'żyje z tym forum' widać że się udziela itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem wszystkich postów od razu mówie, ale mam ciekawe rozwiązanie ...

 

Adek & ekipa :) opracowali by szablon który następnie by należało wkleić do natatnika i dodać proste komendy z adresami obrazków dużych i małych. Zrobiło by się mały poradnik na temat darmowych serwerów ... Podsumówując chodzi mi to że każdy by mógł sobie taką minigaleryjke ściągnąć na swój dysk wrzucić do niej obrazki a następnie założyć swoją taką mini stronke internetową. Adek by jedynie dał adres który by przekierowywał na doceloway adres. Konta te natomiast by mogły być przydzielane według moderatorów którzy napewno sumiennie by byli w stanie dotrzymać tego obowiązki i rozpoznać typowego darmozjada który to na wszystkich stronach do jakich ma dostęp nawrzucał jakiś początkowych pracek.. To tyle ode mnie mam nadzieje że co nieco się przyda mój pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

pomysl fajny nawet bardzo

ale:

z tymi postami to jest to troche ryzykowne bo nie ktorzy pisali by duuuuuuuuuuzo postow wiekszosc bezsensu (typu--> "fajna praca") i by sie zrobil mlyn

a z tymi zaslugami to tez trzeba by ustalic ile np. trzeba by zrobic tutkow lub prztlumaczyc zeby dostac kawalek miejsca na serwerze.

ja jestem za tym ze trzeba by byc zasluzonym

np. jak sa te punkty to trzeba zdobyc 5 albo 10 pkt i wtedy kazdy by skorzystal strona by sie szybko rozwijala bo nowe tutki tlumaczenia a z drugiej strony kazdy by mial troche miejsca na serwerze

jestem za :)

teraz tylko czekac na adka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi postami to jest to troche ryzykowne bo nie ktorzy pisali by duuuuuuuuuuzo postow wiekszosc bezsensu (typu--> "fajna praca")

 

Albo "pokaż siatke" ;)...

 

Czekajcie teraz spokojnie az Adek sie wypowie, bo takie gdybanie do niczego nie prowadzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś że Adek nie ma własnego serwera tylko jest na łasce GOL? :]

 

wątpię ;)

 

mimo wszysto nawet jakby sie coś takiego dało zrobić to z czystym sumieniem zasługuje na to żeby mieć taką wizytówkę garstka osób mimo ciągle rosnącego poziomu tego forum (wiec nierozumiem waszego hura-entuzjazmu; no chyba że dbacie o innych - wtedy podziwiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male--> hehe "pokaz siatke" jest jest wazne wiec prosze mi tu nie smiac sie tylko pokazywac wires!! :D :D

sikham--> wiadomo ze nie chodzi tutaj o tozeby mialo to z 1000 osob bo to by bylo bezsensu ja uwazam ze tylko osoby zaslugujace pomagajace rozwinac sie forum :)

 

czyli ja!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak SansSerif mówi, nawet z mailem nie jest tak łatwo

 

zamiast tego:

- każdy może sobie własne WWW umieścić pod swoim avatarkiem

- co sensowniejsze portfolio można wrzucić do działu z linczkami na max3d.pl, a zgłoszenia przyjmować możnaby z forum, z przeznaczonego do tego wątku

 

ilość postów to żaden wykładnik. Weźmy np. oDD`a, ma chyba najwyższy współczynnik prace/posty, a nie ma jakoś monstrualnie dużo postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to nie wiem czy by się dało ale tak by stronke informacyjną (ta po kliknięciu na avatar) można było zroibić samemu w jakieś części np: pod spodem miejsce na własny tekst bez ograniczeń bo z mailem i www to chyba za wielki kłopot ale zaczekajmy na Adka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przestrzegam przed zachecaniem do glupiego nabijania postow, bo to juz nie bedzie mexyk, a prawdziwa białorus - i mysle ze to by sie zle skonczylo :( . Wyobrazmy sobie ze znajdzie sie 10 osob, ktore za punkt honoru postawia sobie zrobienie po 1000 postow w tydzien :((( - niczego sie tu nie doszukamy.

A to , ze sie nie ma 1000 postow chyba nie zawsze musi być wadą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba bardzo dobre rozwiązanie ... wymagające od adka ... ale chyba warto. Oto moja propozycja ...

 

(patrz obrazek w załączniku)

gdzie "www.max_1989.pl" znaczyło by: www.max_1989.pl

 

 

Tak jak wspominałem kilka postów wyżej. Adek & ekipa opracowali by szablon w którym nasza ingerencja ograniczała by się do zmienienia danych o sobie, wrzucenia swojego avatarka oraz grafik. Wszystko by było można zrobić w tonacji kolorów "forumowych". Ażeby wyglądało to czysto i schludnie.

 

 

Grupa ludzi stworzyla by tutek o wprowadzaniu zmian w szablonie oraz o zamieszczaniu stronek na jakimś darmowym serwerze.

 

 

 

Obok nazw stron mogły by być gwiazdki od 1 do 3. Które by przyznawali userzy według upodobań.

 

 

PS: oczywiście można by też zrobić taki podpis jak galeria zamiast tego (http://www.max_1989.pl) ... ale to już kwestia do przedyskutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max_1989 no nie to już jest imo bez sensu bo zamiast (jak juz będe ten dobry :)) dać komus link (znajomemu) http://www.max3d.pl/hindus (czy cos podobnego) i dało by przekierowanie to co mu dam ? members.lycos.co.uk/hałabałakoziapała ? albo kaze wejsc na http://www.max3d.pl/forum i kaze kliknac avatar - czekamy na Adka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... link do swojego portfolio" Z tego co pamiętam adres do swojej strony można zamieścic juz w tej chwili. Natomiast tutaj chyba chodzi o taką "wizytówke forumową" każdy według mnie powinien mieć taką samą a różniłby się jedynie danym (nick, avatar, obrazki w galeri). Bo jeśli by miało to wyglądać inaczej to chyba nie zbytniego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... fajna rzecz pomarzyc - nie ?

 

Po pierwsze - serwer stoi na GOLu. Z tego co sie orientuje GOL nie zezwala na dzielenie swojego konta - tak wiec male ftp odpadaja (pozatym to jest bezsens, bo Adek nie naazylby z zakladaniem kont :]).

 

Jedynym rozwiazaniem byloby cos podobnego do newsow. Musialby powstac dzial podobny do zlotej galerii, gdzie moznaby wrzucac sowje reklamy ktore skladalyby sie np. z malego logotypu, linku, danych kontaktowych i krotkiego opisu. Wrzucaloby sie np. tak jak posta, ale ogloszenie musialoby przejsc weryfikacje (chyba zly pomysl) lub moglby tam wrzucac osoby ktore dostalyby specjalne prawa od Adka. Zeby dostac takie prawa osoby musialyby spelniac np takie warunki:

 

- co najmniej pol roku stazu na forum,

- ok. 150 postow (zeby nie bylo, ze osoby sa nieaktywne)

- maja do zaoferowania ciekawe portfolio i ciekawe prace

- sa w miare, lub bardzo uznane na forum (Mowie o Tigerach, Sansach, Marcinach, Amrunach i innych Deusach...)

 

 

Inaczej tego nei widze, ale radze sie Wam nie napalac, bo skrypt do czegos takiego pochlonalby troche pracy, a watpie czy Adek znajdzie czas i checi zeby robic Wam za darmo reklame.

 

 

EDIT: Aha, watpie zeby przekierowania wchodzily w gre, bo domena to tez chyba wlasnosc GOL. Za takie cos to musielibyscie odpalac GOL'owi procent od sprzedanych prac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś że Adek nie ma własnego serwera tylko jest na łasce GOL? :]
Ale szablon i baza nie bedzie duzo zajmowac. Uwazam ze takich uzytkownikow bedzie mniej niz liczba tutoriali w bazie aktualnie.

ilość postów to żaden wykładnik. Weźmy np. oDD`a, ma chyba najwyższy współczynnik prace/posty, a nie ma jakoś monstrualnie dużo postów

Wezcie za przyklad mnie. Najmniejszy wskaznik posty/prace ;p Kilka nieskonczonych prac i milion postow ;p

 

A co do pomyslow jak to ma wygladac. Skoro tutoriale sa wrzucane do bazy, to czemu nie info o najlepszych uzytkownikach z obrazkami. Jak juz napiaslem, takich uzytkownikow i tak pewnie byloby mniej niz liczba tutoriali w bazie wiec roznicy nie ma. Wszystko zmiescilo by sie w szablonie ktory gotowy jest (tutki sie w nim znajduja (ale nie te teraz, tylko te co ludzie przerabiali)). I tyle. Ale z drugiej strony nie wiem czy mozliwa jest nazwa http://www.max3d.pl/illy, zapewne bedzie http://www.max3d.pl/001.php czy cos. Zaslugi na forum i polecanie przez innych uzytkownikow moze byc jak Leru wymyslil w specjalnym watku (chociaz ktos moglby wpisac prosty skrypt, ktory otwiera strone gdzie mamy: nick, zaco? i przycisk submit, skrypt jakos by to tam ukladal w tabeli i raz na miesiac \mozna by zajzec czy ktos nie poprawil atmosfery na forum, i co jakis czas resetowac) Troche wybiegam do przodu ale staram sie rozwinac ten pomysl bo mi sie podoba. O mejlach zapomnijcie: tutaj to tylko ekipa max3d zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie było tego przypadkiem już? była kiedyś galeria użytkowników, i o ile pamiętam było to rozwiązane właśnie w ten sposób że adres brzmiał max3d.pl/galeria/nick

skoro wtedy z tego zrezygnowano, musiały na to być jakieś powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie było to chyba z powodu przestarzałych pracek. O ile sobie przypominam miała być lepsza, zmieniona galeria, ale niestety słuch po niej zaginął... A szkoda, bo to byloby naprawde ciekawie :(...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czy wiadomo kiedy będzie nowy :D ?... Czy już Adek cos robi w tym kierunku :) ?

Myśle ze taka normalna galeria użytkownikow byłaby lepsza niż jakieś tam przekierowania itp ;)... Oczywiście jeżeli zostanie zachowany odpowiedni poziom prac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle możliwe jest umieszczenie w profilu usera przesuwalnego paska z thumbnailami jego prac wrzuconych dotąd na forum, umożliwiających przekierowanie do wątku danej pracy po kliknięciu na taki thumbnail? Dajmy na to wiem, że np. Damian zrobił kiedyś bitwę morską z udziałem samolotów i lotniskowca i chce ja znaleźć. Klikam w avatar Damiana, znajduję miniaturkę tej pracy, klikam i trafiam na http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8035

Co o tym sądzicie? No i oczywiście czekam na opinię Adka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności