Skocz do zawartości

Owady: Ważka (ukończona)


Solaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jako początkujący grafik postanowiłem spróbować moich sił w Bitwie. Mój temat pracy to ważka, kończąca swój lot na jakiejś łodydze. Wiem, że wcześniej ktoś już zadeklarował ważkę jako temat swojej pracy, więc czy musze zmienić mojego owada, czy też mogę już zabrać się do pracy?

 

Mam zamiar \"skopiować\" >>TO zdjęcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny update. Szczerze mówiąc myślałem, że szybciej mi będzie szło to modelowanie, bo sporą cześć nocy i godzinkę dzisiaj na to poświęciłem, a postępów jakichś wielkich nie widzę. No ale za to jestem zadowolony z każdego zrobionego do tej pory elementu, a o to chyba chodzi. :)

 

>>Renderek

>>Siatka bez wygładzonego odwłoka i korpusu

 

Aha, no i założenie jest takie, że ta ważka to taki zdalnie sterowany, japoński pół-robocik. Na plecach będzie miała plecak-odbiornik i do tego kilka kabelków odchodzących z głowy. Ciągle się jednak zastanawiam, czy nie pozostać przy \"konwencjonalnej\" ważce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrzydła to obecnie mój największy problem. Kombinowałem z nimi masę czasu, a ciągle coś mi w nich nie pasuje. Nie jestem do końca pewny, czy skrzydla ważki mogą się wyginać, czy też są całkiem sztywne. No cóż, zobaczę jak będzie lepiej wyglądało.

PS: czy sa wazki 2 skrzydlowe?
Obejrzalem mase zdjęć, ale nie znalazłem żadnej 2 skrzydłowej ważki. Wszystkie mają po 2 pary skrzydeł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tez robie wazke, dlatego jestem ciekaw jak tobie pojdzie :D Wskocz sobie na www.dragonflies.org znajdziesz tam mase zdjec wazek, Troche juz tych zdjec poprzegladalem i w twoim modelu brakuje mi bulwiastych oczu no i wspomniane juz skrzydla. Maja 2 pary.

 

Ale generalnie mi sie podoba, zajrzyj na ta stronke byc moze znajdziesz jakies pomocne mateiraly.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuugiej przerwie, spowodowanej kilkudniowym wyjazdem i pewnym zastojem twórczym, załączam już lekko oteksturowaną ważkę. Głównie chodzi mi o to, abyście ocenili kompozycję, DOF-a itp. Teksturka pozostanie utrzymana w tym stylu, jaki jest teraz (może lekko zmienię kolor - może niebieski?). Ciągle kombinuję z usyskaniem większego realizmu. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny kroczek do przodu. :D

 

I kolejny problem. Scena oświetlona jest skylightem z bitmapą (taka sama jak tło). Jak włączę DOF-a, to skylight oświetla scenę, ale bez bitmapy (zwykłym, białym światłem). Aha, wszystko dzieje się w Brazilu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Kolor skrzydeł zmienię. Dam chyba troszkę lżejszego DOF-a. Nogi są jeszcze praktycznie w ogóle nie oteksturowane, znaczy nie tak, jakbym chciał.

 

Powiedzcie przynajmniej, czy ta praca prezentuje w ogóle jakiś wymierny poziom, czy tylko zajmuje miejsce na bitwie. ;)

 

>>Ważka v0.8

 

Pablo: Dzięki, że przynajmniej ty jeden komentujesz [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Solaker

 

 

Powiedzcie przynajmniej, czy ta praca prezentuje w ogóle jakiś wymierny poziom, czy tylko zajmuje miejsce na bitwie. ;)

 

 

 

no stary nie uzalaj sie tu tak......praca jak pracka.......niezla nawet dobra.....ale jeszcze ja dopracuj....!!! i nie martw sie ze ci malo osub komentuje......bo teraz pracek w Bitwie jest masa...i nie kazdy prawie nie trafia na twoja.....

 

czekam na updaty!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak ostatnio zrzędziłem. [piwo] Mam nadzieję że nikt nie będzie mi wypominał ;)

 

No i znowu wziąłem się do roboty. Już w zasadzie wszystko zrobione, jedynie oczy maksymalnie skopałem...[killer]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać 2 renderkow zrobionych bardzo spontanicznie, podczas pewnej rozmowy na GG. Nie muszę chyba dodawać, że obrazki te są jedynie dla poprawienia samopoczucia i nie traktujcie ich poważnie. ;)

 

Pierwszy obrazek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z braku siły i czasu kończę mój projekt. (Za 2 dni będę już żeglował po bałtyku :D ) Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało mi się pracę doprowadzić do końca. Wprawdzie niektóre elementy wolałbym widzieć w innym (lepszym) wykonaniu, lecz jak już pisałem, na poprawki za późno. W każdym bądź razie ta Bitwa wiele mnie nauczyła. Zacznając ją miałem 2 razy mniej doświadczenia ze środowiskiem 3D niż teraz. :)

 

Tekst dla jury:

 

Moja praca przedstawia ważkę w locie, szykującą się do lądowania. Zdjęć użyłem przy tworzeniu tekstury skrzydeł, reszta tekstur została stworzona ręcznie.

 

TheWazka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności