Skocz do zawartości

Mental krzaczy 3ds


Gość SzaYbuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem do kogo mam się zwrócić z moim problemem. Podczas uruchamiania 3ds r6 kiedy na dole pojawiaja sie wczytywane pluginy program wiesza sie na mentalray.dlz. Po zmianie nazwy pliku wszystko jest ok z wyjatkiem faktu, że nie moge kożystać z tego rendera. Pracuje na Win XP SP2. Wczesniej program sie uruchamial bez problemu, ale za którymś razem sie powiesil na tym i teraz jest tak cały czas. Reinstalowanie 3ds nie pomaga a systemu mi sie nie chce wywalac.

 

Pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisz najwięcej ile możesz na temat tego problemu (czy pojawia się jakiś komunikat, kiedy zawiesił się pierwszy raz i co zrobiłeś między ostatnim uruchomieniem, a zawieszeniem).

 

Masz firewall`a? Jeżeli tak, to rozłącz się z siecią, wyłącz firewall`a i uruchom max`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm firewall nie pomogl. Zreszta mialem cały czas włączony. Problem polega na tym, że nic nie robiłem. Ojciec zainstalował steganos internet annonym ale jest wylaczony zreszta watpie zeby to bylo to. Poprostu jednego dnia działał a 2 już nie.

 

Dopiero sie ucze podstaw ale jak widziałem co generuje mental to mnie zatkało. Pozatym nie mogłem zobaczyc efektu w pełni jak robiłem "stolik tutorial". Jak sie resetuje 3dmaxa? W tutorialach czasem pisza o tym. Może podczas któregoś tutoriala coś skopałem? Sam bym sobie poradził pewnie gdyby nie to,że absolutnie nic nie robiłem pomiędzy 1 a 2 uruchomieniem. Podczas pierwszego robiłem tutorial w którym był użyty ten 2, prosty renderer do podglądu (ActivShader czy jakos tak), moze to to cos skopalo? Czyscilem juz caly katalog 3d maxa przy reinstalce i nic nie pomoglo :(

 

Ps: dzieki za szybka odpowiedź, jestem mile zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że może to mieć związek z firewall`em, ponieważ było to dość częstą przyczyną nie ładowania się mental ray`a 3.2 wbudowanego w 3ds max`a 6 (od wersji 3.3.3 mental ray`a sytuacja poprawiła się znacznie). Problem polega na tym, iż firewall blokuje port (TCP/IP), z którego korzysta mental ray (wersja 3.2 7000/7001) i nie pozwala mu wystartować, dlatego musisz dopilnować, by żadne oprogramowanie nie blokowało tego portu ( w tym to nowe, które zainstalowałeś- jeżeli ma taką opcję).

Kiedy instalowałeś SP2 do W-xp?; używasz firewall`a wbudowanego w Windows`a czy innego, jak tak, to napisz jakiego.

 

Jeszcze raz zapytam: czy pojawia się jakiś komunikat przy uruchomieniu max`a?

 

- - - -

Jak sie resetuje 3dmaxa? W tutorialach czasem pisza o tym.
File -> Reset

(ActivShader czy jakos tak), moze to to cos skopalo?
raczej nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności