Skocz do zawartości

Owady: Lucanus cervus - SKOŃCZONY !!


Vetis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ups[gafa] zapomnialem napisac co wogole mam zamiar modelowac.....

No wiec tak hrmmm:

 

Beda to 2 walczace jelonki rogacze na jakiej galazce z ladnym lesnym tlem. Skicow wlasnych nie mam ale znalazlem cos co bardzo ladnie interpretuje moj pomysl a mianowice rysunek 2 walczacych jelonkow:

 

http://www.koleopterologie.de/arbeitsgemeinschaft-rheinischer-koleopterologen/projekte/boppard/fotos06/lucanus-cervus5-foto-koehler.jpg

 

i

 

http://patrice.bonafonte.free.fr/coleos/lucanepj.jpg

 

ten drugi bardziej obrazuje moj pomysl.

 

A oto dotychczasowy efekt mojej pracy:

 

http://vetis.150m.com/bitwa/4/renderingi3.html

 

pozdroofka i czekam na wasze oceny :)

[papapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow praca jest super, dokladna i przjrzysta , podoba mi si eniemam tu nic do powiedzianie , ale powarznie stary , staraysz sie i to widac jak nie wiem co , wiec nie przyrywaj pracy bo chce zoabczyc jak nalorzysz na niego pancerz chitunowy znacyz sie texture ooj nie moge sie doczekac hehehe

 

Good Luck [piwo][piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Sid, staram sie jak moge poniewaz 1 raz pokazuje moja prace w sieci, a co dopiero na konkursie......

 

dzisiaj nieduzo zrobie, teraz jakies wykonczenie modelu a textury..... za pare dni.

 

3majta sie all

 

next aktuala niebawem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie juz pierwszy render walki 2 jelonkow (taki byl moj pomysl na scene) a teraz pokazuje zdjecie przedstawiajace srodowisko w jakim beda walczyc moje 2 jelonki..... bede to modelowac i rowniez bee pokazywal jak mi idzie.

a teraz obrazek:

 

http://www.sns.dk/dyrogplanter/images/egehjort.jpg

 

model jelonka z teksturami ukarze sie niedlugo

 

3majcie sie all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo :) .. bardzo ladny i zgrabny modelik ale poki co poczekam na texturki .. duuuuzo od tego zalezy :D ...jedyne co mi sie rzucilo na oczy .. to \"szycie\" jakby na karku i glowie (nie wiem jak to inaczej nazwac :D ) ... ale moze tak mialo byc ..

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit3r spoko to \"szycie\" to dlatego ze narazie to sa 2 polowy modelu (jedna modelowalem a 2 instance bo tak jest szybciej :) a chcialem widziec caly model... po polaczeniu nie powinno byc nic widac. dzisiaj zabieram sei za textury

 

[papapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niedlugo umieszcze nowe rendery ..... moj model na narazie (1 jelonek) 139016 faces. sami ocencie jak ida prace i co ewentualnie poprawic. trzymajcie sie wszyscy jakby co piszczie na gg. (moj numer - 3328413)

 

papa

 

ps.

 

kto mi pomoze (powie jak moge otexturowac moj model bo mi jakos nie wychiodzi :( )

 

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo piękny jest, naprawde, a marudzileś ze modelowac nie potrafisz.....

jedyne zastrzerzenie- jelonki z tego co sie orientuje (widze na zdjęciu) ma po jednym długim haczyku na końcu każdej koniczyny

 

a z texturami to spokojnie ja po 4 latach zabawy z 3dmax słabo texturuje...

najlepiej pooglądaj tutoriale, np. joanne d\'arc czuje się jak żywa reklama tego tutoriala... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jak na moj gust to texturka pancerza jest troche zbyt blyszczaca i \"plaska\" dal bym jakiegos mocniejszego bump\'a i tak jak kolega Elrond powiedzial jakies detale, zadrapania, cos w tym stylu.

 

Powodzenia zycze i pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak bedzie wygladala moja koncowa praca (musze jeszcze popraic textury, rozmiescic robale tak jak maja byc inne oswietnenie i kamera i powinno bys spox)

 

to jest probny render z tlem i 2 robalami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wyglada po nalozeniu glebi ostrosci (trwaja experymenty z renderami)

 

prosze piszcie cos, momozcie z renderami (co mam poprawic i jak) z gory dziex za wszelkie komentarze

 

nara alll

 

a to obrazek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textury nadal wydaja mi sie zbyt \"plaskie\", przydal by sie bump z duza iloscia szczegolow, tyczy sie to szczegolnie kozenia na ktorem siedza rogacze. I radze tez uzywac textur w wyzszej rozdzielczosci.

 

Co do renderu to podarowal bym sobie tego DoF\'a narazie, rozmywa on oba zuki co calkowicie rozprasza uwage. DoF\'a radze uzyc kiedy bedzie wymodelowane otoczenie, wtedy rozmywasz elementy otoczenia a uwage ogladajacego skupiasz na zukach, to one sa najwazniejszym elementem sceny i powin ny zostac wyeksponowane.

 

Oswietlenie tez trzeba dopracowac, najlepiej jakims bardziej zaawansowanym rendererem (polecam Brazila)

 

Ale zeby nie tylko sie czepiac :) to z modelami zrobiles kawal dobrej roboty, gratulacje [piwo]

 

To by bylo chyba na tyle, zcekam na kolejne update\'y. POWODZENIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele są ok. musiałęś sie naprawdę napracować:)

 

Jeżeli codzi o materiały to fakt tak jak ppowiedział Vortek jesli chodzi o korzeń napewno musissz poprawić, no a jeśli chodzi o rzuczki to trochę zarysowań, obtarć np. na krawedziach i będzie wpożątku.:)

Zresztoą raczej to jeszcze nie końec renderów a o końcowym będzie można napewno powiedzieć [wow]

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak widze dzisiaj nie bedzie zadnego uploada (poprawilem troche textury ale i tak to za malo :( )

 

pomocy skad sciagnac Brazila (za free)

 

dzieki wszystkim ktorzy odwiedzaja moja bitwe a przede wszystkim tym ktorzy cos to pisza i mi przez to pomagaja

 

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !! nie moge nic z moim modelem zrobic !!!! wyskakuje mi blad !!

 

An error occurred and the application will now close.

Do you want to attempt to save a copy of the current scece?

 

ok anuluj

 

bede dozgonnie wdzieczny jesli ktos mi powie co mam z tym zrobic zebym mogl dalej robic scenke.

 

papapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec przed wyjazdem ostatni update :)

 

wyjezdzam nad morze na 3 tygodnie tzn bede spowrotem 10.8.2003r :) (strace mnostwoa czasu. Jak wroce to zajme sie dopracowaniem sceny nieco zmienie rozstawienie robali i poprawie niektore textury (oraz ruszam z nowym projektem WIP :) ) ale to wszystko dopiero po powrocie !!

 

sami ocence to co zrobilem i bede bardzo wdzieczny za wszelkie rady, krytyke oraz wpisy :)

 

narazie zrobilem z wielkimi problemami (ciagle mam blad z max i posuwam sie bardzo powoli) tyle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna scenka - ale sie naparzają

jedna rada - są za mało wyeksponowane

1. wieksze zbliżenie na karaluszki

2. wiecej światła na karaluszki

3. ciemniejsza texturka drzewa - ale oczywiścxie to są[email protected]

odczucia

 

 

PS: - wiem że troche ogranicza cie max - jeśli sie wiesza co chwile mozna dostać świra

 

POZDRAWIAM -

 

PS: - teraz czas na dopracowanie scenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności