Skocz do zawartości

pomocy w tłumaczeniu :|


Gość HeSS

Rekomendowane odpowiedzi

Do ukończenia pewnego projektu (czyt. pracy dyplomowej) zabrakło mi tłumaczenia krótkiego tekstu. Czas nagli i to bardzo. Może tu ludzie poradzą sobie z terminologią, zresztą ja poprostu nie umiem formułować prawidłowo zdań icon_neutral.gif

wiem wiem, mogłem oddać do tłumacza...

 

" Streszczenie

Opisowa część pracy dyplomowej prezentuje zagadnienia związane z wykonaniem krótkometrażowego filmu animowanego opartego na możliwościach trójwymiarowej grafiki komputerowej. Przedstawia jak za pomocą programu 3D Studio MAX można wykonać trójwymiarowe modele obiektów i jakie są możliwości animowania tych obiektów w programie. Krótka analiza programów wykorzystanych do stworzenia filmu animowanego przedstawia również pozostałe użyte przez mnie narzędzia programowe, jakimi były Adobe Photoshop i Adobe Premiere. Szczególny nacisk położyłem jednak na opisanie możliwości programu 3D Studio MAX, który był podstawowym narzędziem podczas tworzenia filmu. Aby w prosty sposób zobrazować etapy tworzenia filmu, kolejne rozdziały poświęciłem kolejno tworzeniu obiektów, animacji i renderowaniu wraz z montażem i dodawaniem efektów specjalnych. W mojej pracy dyplomowej znajduje się również rozdział poświęcony podstawom tworzenia filmu prezentujący takie zagadnienia jak przygotowanie do tworzenia filmu animowanego, scenariusz obrazkowy i szczegółowy opis wykonania czołówki filmu.

Aby ułatwić oglądanie wykonanego przeze mnie filmu, ostatnie rozdziały pracy poświęciłem na opisanie poleceń dla użytkownika płyty CD, a także minimalnych wymagań, jakie powinien spełniać komputer wyświetlający film."

 

 

 

" Modelowanie – w grafice trójwymiarowej jest procesem tworzenia i modyfikacji obiektów trójwymiarowych za pomocą specjalizowanej aplikacji.

 

Renderowanie (ang. rendering) to w grafice trójwymiarowej obliczanie trójwymiarowej sceny i utworzenie wyjściowego, dwuwymiarowego obrazu

 

Grafika 3d – grafika realizowana na podstawie trójwymiarowej bazy danych, wymagająca rzutowania na dwuwymiarowy ekran monitora."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności