Skocz do zawartości

Peugeot 206 Rally/Tuning (moj pierwszy car)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

Skonczylem wlasnie moj pierwszy model :D

Niestety nie mam w domu net\'u wiec tutki przeczytalem gdy moglem, a w domq usiadlem przed max\'em. Niestety luki w mojej pamieci spowodowaly to ze nie pamietalem niektorych zabiegow ktore nalezy wokonac by model w miare przyzwoicie wygladal :(.

W zwiazku z tym mam pare pytan:

1. Blachy nalezy wycicnac (tzn. konkretnie chodzi mi o te rowki miedzy nimi) po zrobieniu meshsmooth czy przed ?

2. Jak nalezy wykonywac detale na blaszce ? Przed czy po meshsmooth ? Ja c hyba zrobilem zbyt gesta siatke lowpoly i po meshsmooth strasznie trudno bylo mi cokolwiek zrobic (detale).

3. Co to jest hdri (na stronce adka wiekszosc linkow nie dziala :( )?

 

Krytyka mi nie straszna wiec mozecie sie wyzyc :D

 

Bede wdzieczny za jakiekolwiek odpowiedzi ;]

pozdrawiam Berni

 

 

COLLAGE1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No powiem Ci, że nawet wyglada jak 206 :) Tylko gorzej z materiałami... Jeśli masz jakiegoś mega szybkiego kompa, to możesz modelować po meszsmuf i potem dać jeszcze jednego, ale nie polecam [lol2] Popracuj nad szczegółami, czyli, wciącia na drzwi, reflektory itd. itp. Poprostu lepiej rób dłużej, ale dokładniej :) Poczekaj na ocenę ekspertów, oni Ci powiedzą co jest nie tak, ja tam się nie znam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

experci [lol] gdzie tu takich znajdziesz :P

 

nawet przypomina 206 ale ma lampy z 307 :)

 

wszystkie krawędzie są za miękkie musisz je wyostrzyć

zmień materiał bo ten jest strasznie nijaki

widze opony inspired na tucie ( ciekawe czyim :P )

zrób ładniejsze felgi nie takie z użyciem connect

 

może daj do wip tam dostaniesz cenne uwagi

 

ps. mój 1 model to też była 206 ale nie mam rendera żadnego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedzi, mam nadzieje ze nastepny model bedzie lepszy :D

tym razem biore tutki do domu i w razie potrzeby bede do nich lukal a nie improwizowal :]

oponki rzeczywiscie zrobione na podstawie tutka sikham\'a [piwo] tylko zdaje sie oponki odwrotnie zalozylem :D :D (tzn. bieznik jest w zla strone chyba ??)

jeszcze raz dzieki wszystkim za wpisy :]

 

pozdro BERNI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie oponki ... bieznik nie w ta strone :) ale ogolnie bardzo fajnie jak na pierwsza bryczke, tylko mnie osobiscie najbardziej denerwuja te refleksy, samochod wyglada przez to jak z plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak jak mowili poprzednicy musisz zaoastrzyc krawedzie tej furki tzn przy krawedziach dodac kolejne linie...( w skrocie musisz poznac dzialanie mesh smootha) Model w sumie jest dobry...tylko ten material...ehh...jesli nie uzywasz Brazila to polecam Ci ta stronke http://www.threedy.com/showthread.php?s=&threadid=5640&perpage=15&pagenumber=4 na niej masz ustawienia lakieru dla samochodu ktory nie jest renderowany w Brazilu ( ale tez moze byc )...cezkam na poprawki

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności