Skocz do zawartości

pomocy, teksturowanie


mdew

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem taki sobie model -> http://www.2slo.waw.pl/web/abarszczewski/prj.max

jest to pierwsze coś co zrobiłem w 3d maxie wogóle więc proszę się nie śmiać (tzn. kolumn sam nie zrobiłem tylko ściągnąłem z tutka) i chce to wyteksturować tylko nie wiem jak :(. tzn wiem jak robić materiały i przypisywać itd ale jakoś mi nie wychodzi...

popierwsze jak przypisuje materiał do kolum pojawia się że nie mają ustwionych chyba mapping coords czy coś takiego, próbowałem uvw map ale i tak nie działa, po drugie mimo przeczytanych tutków jakoś nie wychodzi mi to...

 

stąd moja ogromna prośba -> czy ktoś mógłby wyteksturować ten model (powiedzmy żeby wyglądał jak stary i zniszczony, zresztą jak ktoś chce) i wysłać mi np na meila czy coś? Wiem że proszę o dużo ale najlepiej zrozumiałbym na gotowym przykładzie....

 

mójn mail to [email protected]

 

pozdrawiam, MDew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaraz, po kolei. zadajesz złe pytanie: powinno ono brzmieć: co robię nie tak i czemu mi nie wychodzi? Masz tutka. Ok. Skoro tak, to już dobry początek, że w ogóle sam starasz sie uczyć. Uprezedzam tylko, ze proste mapowanie modeli jest podstawą. max jest trudny jak cholera, wiec radze ci zajrzec do helpa (angielski obowiązuje) i tam masz wyjasnione działanie kazdego guziczka i suwaka. no i radze sie zaopatrzyc w książkę. Proponuje "3ds max5 ćwiczenia i rozwiazania". Bez niej bedziesz miał duze klopoty ze startem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dodawanie materiałów itp to już kumam itd, te guziczki, bumpy, diffusy itd problem (oprócz tego z dodawaniem materiałów do kolumn) mam raczej z hmm "wizią artystyczną" tzn mieszam i mieszam różne tekstury, nierówności odbicia ale nic z tego nie wychodzi mi realistycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje ze nie znajdziesz ani jednej osoby ktora mogla by tobie to zrobic, a to z dwoch waznych powodow:

1) nikomu sie nie chce

2) sam masz sie tego nauczyc

Napisz co robisz, pokaz skrina z bledami itd a dostaniesz odpowiedzi na Twoje pytania. Na forum zasada jest taka, wysyla sie modele komus, kto wiesz ze nauczy sie z tego a nie wykorzysta gotowe (patrz, ja wysylam czasem jakies materialy bo komus brakuje, albo tekstury, ale nie w celu ze ktos nie umie zrobic i chce je miec tylko ze nie umie zrobic, chce podpatrzec i zrobic swoje od nowa itd)

 

Mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge chciałem tylko zobaczyć jak to ktoś zrobi... myślicie że sam nie chcę się nauczyć? wczoraj kupiłem 2 książki do maxa, czytam tutoriale, oglądam videotuty...

 

a wy tu histeryzujecie ze chce kogoś wykorzystać czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, grafika to nie jest 'hop-siup'. Jeżeli nie masz samozaparcia i chęci do nauki to daj sobie spokój.

 

A Twoje pytanie było po prostu niestosowne. Jeżeli byś powiedział z czym problem i chciał go rozwiązać, a nie iśc na łatwiznę (a tak wyglądał Twój post) to jestem niemal pewien że pomoc byś otrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba problemem jest brak tekstur... mam tylko te dołączane do maxa, a jak szukam w googlach to jakiś badziewie jest, w dodatku bez bumpów (wiem ze bumpy mogę sam zrobić ale nie znam photoshopa...) - nie znacie jakiejś stronki z dobrymi teksturkami i z bumpami itd? potrzebuję np. jakiejś teksturki zniszczonych, starych, szarych cegieł (do muru wokół kościoła), do tego jakiś dirt, pękniecia, i jakieś zielone porosty, mech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tym dziale jest topic z masą lików do tekstur.

A tak poza tym... o ile większa satysfakcja jak zrobisz coś sam z myszą w jednej ręce i helpem maksowym w drugiej :] Zapewnie większość użytkowników tego forum (włącznie ze mną) to potwierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności