Skocz do zawartości

Owady: erythromma viridulum


RK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mówisz że nie będzie trudny - to zależy jak patrzeć...

Jeżeli nastawisz się tylko na wykonanie modelu to będzie łatwo...

Jeżeli nastawisz się na oddanie rzeczywistości - czyli tak jak na zdjęciu to wcale nie będzie tak łatwo..

Ale i tak życzę owocnego modelingu i zaciętej walki.

Czekam na update.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny zarys geometrii opieram na nurbsach, później skonwertuję je na siatkę żebydodać drobne detale- kolce, pazurki itd.- w rozwinięciu na nurbsy szczegóły bywają mało wygodne.

 

 

FOR CLAUD (\'YA HEAR ME ?! WORK !!!)

 

During creation of base geometry I\'ll use nurbs and at later stages I\'ll convert model to polys to add small details, as in nurbs working with them can be somehow... troublesome.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora na update- niestety praca zostawia strasznie mało czasu na modelowanie...

 

tu są linie na których rozpinam płaszczyzny...

 

REMOVED

 

a tu powierzchnie płyt pancerza przed scalaniem

 

REMOVED

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po scaleniu i konwersji na poligony wygląda to mniej więcej tak:

 

REMOVED

 

Najgorsze już właściwie za mną- zostało kilka drobiazgów i można się zabrać za zabawę z materiałami.

 

Claud, mate, where are You ? I hope You have a good time...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wrzucę wersję z teksturami- mały update- wszystkie elementy scalone przed teksturowaniem i rigowaniem (wireframe):

 

 

REMOVED

 

W czasie pracy nad modelem zmieniłem gatunek owada- do kompozycji którą planuję potzebna była inna, \"chudsza\" ważka- erythromma viridulum. Jako że zmiana jest niewielka i polega na modyfikacji modelu nie będę zaśmiecał forum nowym wątkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie poprowadziłeś swoją Owadzicę....

 

chyba wproszę się do Ciebie na lekcję sposobu modelowania jakim operujesz, rozpinasz płaszczyzny na liniach? Da się to jakoś prosto wytłumaczyć...?

 

powodzenia

 

liczę że będzie niezła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły komplement i jak większość komplementów chyba nie do końca prawdziwy. Nie potrafię uczyć- tym niemniej dziękuję.

 

Mówiąc prosto- rysuję kształt liniami z przodu i z boku, na tych liniach rozpinam powierzchnie NURBS.. i to właściwie wszystko. Takie proste powierzchnie łatwo modyfikować- na zakończenie scala się je, zamienia na poligony, retuszuje... i to wszystko. Oczywiście po nałożeniu tekstur dodam smooth- ale to tylko ostateczne... dopieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowa geometria kompletna- pora na duperele w rodzaju włosków, haczyków, poprawienie shaderów itd. Potem rigowanie, kompozycja sceny i można zacząć budowę obrazka... Chcę oprzeć go na zdjęciu z ostatniego NG.

 

REMOVED

 

Usuwam starsze screeny- nie ma sensu zaśmiecać serwera (Republika nie jest szczególnie chojna) a ci którzy byli zainteresowani widzieli jak posuwają się prace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zestawienie \"aktorów\" sceny- bez świateł i otoczenia, czysta przymiarka kompozycji. Przed dodaniem detali trzeba będzie jeszcze poprawić tekstury dla każdego z owadów z osobna (zwłaszcza na połączeniu skrzydeł i tułowia).

 

new-7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest raczej prosty- nie przewidywałem oglądania go z takiego ujęcia jakie tu widzisz. Po dodaniu detali trochę się zmieni ale ciągle- projekt przewiduje inny układ i oddalenie kamery- takie jak w poście z zestawieniem sceny. Cel ustala środki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem w tajemnicy, że chciałem podejrzeć jak powinny wyglądać miejsca z których kończyny wychodzą z tułowia bo nie znalazłem referencji do tego...

jeszcze nurtuje mnie pytanie jak ważki poruszają skrzydłami i jak skrzydla są zamocowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy render... właściwie chyba nie powinienem pokazywać czegoś aż tak niewykończonego ale... raz kozie śmierć... a nuż zdarzy się komentarz...

 

wazki1.jpg

 

Błędy które sam widzę ? Zbyt głębokie i źle ustawione cienie spłaszczające obrazek, zbyt głęboki lejek przy prawej samicy, za słaby FOV, za mało rozjaśniony tylny plan, kompozycja trochę zbyt przycięta, zbyt podobne odbicia skrzydełek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy prawie kompletny render:

 

render2.jpg

 

I opis na wypadek gdybym nie zdążył z poprawkami na czas:

 

I wanted to build long composition, based on rules of traditional ukiyo-e paintings- constructed on strong contrasts of smal highly detailed models and large flat surfaces. Project\'s overal layout is based on National Geographic photo (attached inside topic). As a main tool I\'ve used Maya4. Wings textures (color and bump map) are based on photo, with CorelPaint used for corrections. All other textures are hand painted.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze mógłyś dodać nasycenia i ewentualnie lekko kontraścik podnieść ale to takie zabiegi kosmetyczne (myśle ze by bylo jeszcze lepiej)

 

piękna robota!! gratulacyje! :D

 

- jedyne nidociągnięcie jakie zauważylem - te ważki parami nie różnią sie kolorami. a na tymzdjęciu co zamieściłeś są dosyć znaczące różnice w tonacjach poszczególnych osobników...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Dawid. Co do wody- mówiąc szczerze myślałem o tym ale chyba zatarła by mi się wtedy kompozycja a praca nie zostawia mi tyle czasu żebym mógł swobodnie eksperymentować. Kolory ? Trafiłeś bezbłędnie- to po prostu efekt nie do końca poprawnego oświetlenia. Korekcja tonów- jak najbardziej, tylko że to już byłyby operacje w 2d a tego unikam (obrazek - oprócz japońskiego wierszyka i stempelka- jest czystym 3d prosto z renderera). Tak czy inaczej (mam nadzieję że się zgodzisz)- owady były miłe a współpraca robiła bitwę jeszcze przyjemniejszą ale chyba pora na zmianę klimatu. Może bitwa pod Waterloo ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

 

pewnie ci się nie chce

 

Nie uznaję takiego pojęcia- jeśli już decyduję się na- było nie było- publiczne pokazywanie jak pracuję to \"nie chce mi się\" byłoby w najlepszym dowodem mało poważnego podejścia i kiepskim \"pokazem umiejętności\". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdadzam się [yes].

tylko nie rozumiem dlaczego unikasz takich prostych operacji 2d jak podbicie kontrastu czy lekki balans kolorów; bo według mnie liczy się efekt końcowy, nikt nie da ci więcej pkt dlatego że nie poprawiałeś w 2d (dadzą ci więcej jak wywołasz piorunujące wrażenie ostatecznym obrazkiem - jeśli nawet zrobisz maske i zmienisz tonacje ręcznie owadów nikt nie będzie cie o to pytał) !!

 

co do pojęcia \"nie chce mi się\" to chciałbym wyrobić u siebie takie podejście...ale kto wie...natchnąłęś mnie ;)

 

a co do zmiany klimatu to wole klimaty Grunwaldu - albo wręcz bitwy na polach pelleneoru; ewentualnie - Helm\'s deep. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdadzam się .

tylko nie rozumiem dlaczego unikasz takich prostych operacji 2d jak podbicie kontrastu czy lekki balans kolorów; bo według mnie liczy się efekt końcowy, nikt nie da ci więcej pkt dlatego że nie poprawiałeś w 2d (dadzą ci więcej jak wywołasz piorunujące wrażenie ostatecznym obrazkiem - jeśli nawet zrobisz maske i zmienisz tonacje ręcznie owadów nikt nie będzie cie o to pytał)

 

Widzisz- to rzecz podejścia (nie raz spieraliśmy się o to z chłopakami w studio). Nie zacząłem bitwy po to żeby ją wygrać czy pokazać komuś cokolwiek. Na codzień zajmuję się low poly i tego rodzaju konkursy traktuję bardziej jako próbę sprawdzenia czy jeszcze nie odpadłem zbyt daleko od standardów, czy ciągle jeszcze coś potrafię w \"normalnym\" 3d. Dlatego właśnie nie używam fajerwerków w rodzaju global ilumination a tradycyjnych świateł (scena renderuje się niecałych 5 minut), nie polegam na mesch smooth, nie robię korekt w 2d, nie używam AfterEfects itd. itp.. Opinia jury jest dla mnie oczywiście ważna, choćby dlatego że daje pojęcie jak moje prace widzą inni- osoby znające się na 3d, ale to nie ona jest najważniejsza. Właśnie dlatego to że nikt nie będzie pytał nie ma znaczenia- ważne jest to co ja wiem o sobie a nie to co o mnie wiedzą inni. Co innego gdyby to była praca na zamówienie :).

 

 

a co do zmiany klimatu to wole klimaty Grunwaldu - albo wręcz bitwy na polach pelleneoru; ewentualnie - Helm\'s deep.

 

Że co ? Że ja nie zrobie tego lepiej niż jakiś tam Jackson ? JA ? Wiesiuchna, słyszałeś co on powiedział !? :)

 

Nie powiem, chętnie bym spróbował... ale nie sądzę żeby zanosiło się na temat w stylu LOTR\'a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała polemika - ale w aspekcie dopieszczania pracy (czy raczej, nie dopieszczania w pakietach 2d) nie zgadzam sie z tobą. - no ale świat byłby nbudny jak by się wszyscy zgadzali. Zatem niech każdy robi jak uważa (byle mądrze)

 

pozostaje nam tylko czekać na klimaty lotr\'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności