Skocz do zawartości

Fillet edge nie dziala poprawnie


RA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sytuacja przed filletem wyglada tak:

 

problem011zl.gif

 

Po fillet edge wyglada tak:

 

problem023ks.gif

 

Wczesniej powierzchnia zostawala, ale fillet tworzyl sie jako osobna powierzchnia, natomiast pozostale byly nienaruszone.

Probowalem juz pipem i nic. Nie moze znalezc intersekcji, a jezeli znajduje, to sa bezsensowne i wogole nie stykaja sie z powierzchniami. Split, trim tez nic nie daje. Probowalem z kazda powierzchnia z osobna (bez join) i tez zadnych efektow.

Powierzchnie sa do siebie prostopadle.

Znalazlem jeden watek odpowiadajacy mojemu problemowi, ale tam nie bylo konkretnego wyjasnienia.

 

Jezeli problem wynika z mojej niewiedzy, to nie krzyczcie na mnie. :)

 

Z gory dziekuje za odzew(y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tez nie dziala. :(

 

EDIT:

Przydala by mi sie recepta jak z tego wybrnac przy bardziej skomplikowanych ksztaltach, bo to co pokazalem juz zrobilem blend surf., ale przy bardziej pogietym ksztalcie jest gorzej.

Testuje dalej, moze cos z tego wyjdzie.

 

Mianowicie przy takim ksztalcie:

 

problem037yl.gif

 

Blend surf. wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tez sprawdzalem. Zeby bylo jasniej: chce zalatac te ciagnaca sie zygzakiem dziure, ale blend surf. dostaje szalu, a robienie zwyklych blendow chyba by mnie zamordowalo. ;)

Poczatkowo tej dziury nie bylo, ale pipe tez wariowal, a co za tym idzie intersekcja bylaby delikatnie mowiac zla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA wiesz jak jest :) powiem ci kiedys jak zaczynalem przygode z tym dizwnym programikiem to takie problemy to byl czysty standard teraz to sie dzieje strasznie rzadko niemal wogole ale zastanawamiam sie co ma to wogole do gadania :D

a ta dziurka hym blendsrf to paranoja :) nejlepiej 2raile i blendcurvy jako profile byle propadle do edgesow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w bonustools teraz w sr4 kory ma wlasnie zintegrowane narzedzia bonustools

a chcialem sprawdziac czy mi sie uda szyabko wmiare to zrobic nagrywajac takie cos ale z wrazenia pozopaminalem gdzie mam niektore narzedzia :D

a no tscc techsmitch cyz jakos tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcialem sprawdziac czy mi sie uda szyabko wmiare to zrobic nagrywajac takie cos ale z wrazenia pozopaminalem gdzie mam niektore narzedzia :D
hehe, to poszukiwanie funkcji w pewnym momencie bylo dobre. ;)

Ale to sie zdaza najlepszym. :)

 

Takie pytanko mam, bo wkurzylem sie przez pipe'a. ;)

Otoz, czemu pipe z pozizszej lini (obrazek 1) wychodzi dennie? W niektorych miejscach poprostu zbacza z drogi wyznaczonej przez krzywa i robi co chce.

Kurcze ten program mnie nie lubi. Przedwczroraj zrobilem cos takiego na probe, czy sie uda i wszystko bylo super (obrazek 2).

 

problem040go.gif

 

problem059up.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest curves zlozony z paru innych to gdzies w jakims miejscu moze miec przerwanie ciaglosci co potem wychodzi wlasnie przy tworzeniu pipesa czyli explode i matchowanie a wczesniej analiza czy jaka kolejnosc tam kos chce :)

 

nastepny a czemu ma byc local ?? co ma ta powiedzmy funkcja do pipesa ktory na dwoch koncach ma tą samą srednice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem juz wczoraj i local, i global - bylo to samo.

 

Bzyku

 

problem077am.gif

 

Zrobilem te curve drugi raz i jest to samo. Moze zle ja robie? Ale to byloby bez sensu. Kazdy element powinienem moc zrobic w takim programi na pare sposobow i kazdy powinien dzialc, tym bardziej, ze przedwczoraj bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności