Skocz do zawartości

[Wnętrze] --= NOWA Łazienka =--


MOTHMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedstawiam Wam projekt łazienki, który wykonałem razem z -NTW- w ramach konkursu KOLO 2005.

Jeżeli chodzi o szczegóły projektu, wrzucam część opisu z planszy ;]

 

 

Układ wnętrza projektowanej łazienki przyjęty został z myślą o aktywnym trybie życia małżonków, ceniących własny czas i wygodę.

Tak jak we własnym łóżku lubimy mieć własną poduszkę, w naszej łazience również chcielibyśmy mieć swoją osobistą przestrzeń - jest to główne założenie tego projektu.

 

Podstawowym elementem łazienki jest swego rodzaju rzeźba – wstęga wykonana z formowanego drewna klejonego. Zawarte w niej są wszystkie szafki, szuflady, blaty oraz kabina prysznicowa, które wraz z podwieszanym sufitem stanowią formę oplatającą całe wnętrze.

Wstęga nie tylko pełni funkcję mebla, ale jest ważnym elementem porządkującym wnętrze łazienki, dzielącym ją na trzy strefy: dwie strefy osobiste (dla niej i dla niego) oraz główną funkcjonalną dostępną z obu stron.

Podział łazienki zasugerowany jest odrębnymi wejściami do jej wnętrza, w którym najbliżej umieszczone są umywalki (quadro – koło). Dalej w jej sercu znajduje się przestronna kabina prysznicowa wzbogacona o panoramiczną szybę, która uatrakcyjnia kąpiel widokiem zza okna. w przestrzeni rozciągającej się za prysznicem umieszczone zostały miska ustępowa wraz z bidetem (fantasia – koło) oraz kończąca kompozycję wygodna wanna (terra – koralle).

Schemat wnętrza:

schemat2cw.jpg

 

17ce.jpg

 

28ap.jpg

 

37lg.jpg

 

 

 

 

rzuty4le.jpg

Pozdrawiam, Moth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co sie dzieje jak "jego" wejdzie do "jej" ;) i czemu ich rozdzielasz? nie rozumiem głównego założenia ktore praktycznie polega na zdwojeniu komunikacji a tym samym stracie powirzchni, mam obawy czy warto. a bardziej subiektywnie to nie podoba mi sie ponieważ wstęga jest tu tylko i wyłącznie formą, ozdobnikiemdla którego brak wytłumaczenia, a jak mawiał pan Loos ornament to zbrodnia za który powinni wsadzać do więzienia ;)

 

edit: nie rozumiem moze dlatego ze mamy wspólne poduszki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie uparliscie nagle na stracona powierzchnie:) . gdyby byly jedne drzwi i dostep do wszystkich urzadzen z kazdej strony jak to sie zdaza w ''duzych'' lazienkach to juz by bylo ok?nie kazdy mieszka w wielkiej plycie i ma lazienke 1,5x2;)

a inna sprawa ze nei wiem czy by ta wstege mozna zobaczyc stojac w srodku tej lazienki bo cos mi sie zdaje ze jest waska i kamera jest poza pomieszczeniem;)tego czlowiek by juz nie zobaczyl.....

ale render fajny. a ciemne drewno moze i ladne ale chyba zaciemnialo by wnetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi:

1. pomyslałes o tym że ,osoba wychodząca z wanny bedzie bardzo skrepowana biegajac nago przed wielkimi szybami?nawet jezeli ma swoja parcelę.

2.bidet i klozet na przeciw okien ? super pomysł:)dla paparazzi

3.projekt jest mało funkcjonalny,brak reczników koło umywalek i prysznica do wszystkiego trzeba dojsc z mokrymi rekami. brak półek na drobiazgi.same szuflady to za mało.Zwłaszcza dla kobiet.A gdzie lustra?

Brak kosza na brudna bieliznę,chyba ze rozbieraja się w sypialni i potem zanoszą wszystko w inne miejsce

4.brak naturalnego doswietlenia w pierwszej czesci łazienki

5. 6,25 m dlugosci? niezły hangar

6.cyt."w naszej łazience również chcielibyśmy mieć swoją osobistą przestrzeń"

przestrzeni niewykorzystanej pełno ,tylko brak intymnosci.

-generalnie tyle na pierwszy ogień:)

sorry ale dla mnie to nie najlepsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeg, masz duzo racji w swoich uwagach . tylko jak sobie poogladasz troche wnetrz to duze okna przed wanna i kiblem to czeste rozwiazanie. chyba jestesmy troche wsydliwi;) glowny blad w tym ze widok na okna raczej z wanny niz z kibla

kosz na brudna bielizne moze by sie przydal ale nikt nie mowi ze nie wystarcza wieszaki zeby sie rozebrac a brudy wynosi sie do pralni- nie ma pralki w tym pomieszczeniu. to raczej nie jest blad

trafna uwaga z tym ze malo polek kolo umywalek. brak wieszaka na reczniki w poblizu i ciemno :(oj makijaz po ciemku robiony to moza zobaczyc nieraz ;)

no i rzeczywiscie brak jakiegos duzego lustra

ale jak sie poprzestawia urzadzenia sanitarne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie podoba sie ten pomysl. Chetnie (jakby mnie bylo stac) sprawilbym sobie cos takiego. Kosza na brudna bielizne, podobnie jak 7gaga, nie posiadam w lazience i wcale mi to nie przeszkadza. Podobnie jak nie przeszkadzaloby mi duze okno zaraz obok wanny.. Mogloby to nawet byc calkiem ciekawe przezycie. (jesli bylo by co przez to okno ogladac). Zgodze sie jednak co do lustra. Brakuje, to jest fakt, przydaloby sie jedno duze zaraz nad umywalkami.

Co do jak to ktos okreslil "zbednego" podzialu (wlasciwie to sztucznego) na 2 odzdzielne lazienki kosztem przestrzeni.. wlasnie to podoba mi sie najbardziej. Lazienka jest duza, wiec mozna sobie pozwolic na drobine niezagodarowanego miejsca.

 

Pozdrawiam.

 

P.s: Kolor drewna tez mi sie podoba.. w ciemnym nie bylo by tak "slonecznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, nie wiem jak to możliwe, że nie widzicie lustra,

lustro jest, choć powinno być większe, tak od pasa w góre,

 

pomysł ze wstęgą jest ok, wydaje mi się jednak, że ten motyw sprawdza sie lepiej

w urbanistyce, tzn. na otwartych przestrzeniach,

gdzie jesteś w stanie zobaczyć całość z jakiejś perspektywy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejetne operowanie swiatlem

calkiem udane materialy

przyjemna kompozycja plansz

zamysl projektowy - calkiem fajnie potraktowales wejscie do lazienki - separacja malzenstwa dwojgiem drzwi ;)

socjologicznie patrzac na lazienke z dwojgiem drzwi - hmmm.

on(a) chyba ma kochanke(a)... wyobraznia pobudzona - zatem - projekcik mnie przekonal... do siebie.

rozwiazanie niekonwencjonalne i nowatorskie

 

 

l o l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to ze mamy oddzielne poduszkli to nie znaczy ze w łazieńce musimy mieć oddzielne sedesy i umywalki:))) jak jedno chce skorzystać to drugie czeka:)) tez nie widze sensu robienia takiej wielkiej łazienki z takiego powodu... bo np mozna tez dać dwie kuchenki i dwie lodówki itd:))) wizualizacja mi sie bardzo podoba chociaż zbyt prześwietlona w niektórych miejscach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postmodernizm. Wszystko juz było niestety;D Mowie to w obronie kolegi.

Jak dla mnei idąc tym tropem to jeszcze praca 3 ma cos wspolnego. AJk dla mnei wadą wszystkich 3 lazienek jest to że wnętrz do takich rozwiązan w zasadzi enie uswiadczysz. chyab ze budynek zaczelibysmy projektowac od lazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem ten projekt to pomyślałem:

"Ja pierdziu, ciekawe ile kosztuje to całe drewno" Ile ta wstega ma grubości Mothmanie, 12... 15cm ?

 

Myśle ze mozna by zrobić 2 wersje tej łazienki: jedna jak jest a druga bez prysznica. W tym miejscu mogłaby być połki i inne schowki.

 

Ogólnie - rewelka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności