Skocz do zawartości

mental ray - distributed bucket rendering


symonides

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam klopot z ustawieniem 2 kompow pod distributed bucket rendering.wiem ze jest duzo rzeczy na ten temat na forum ,przejzalem je i nie znalazlem rozwiazania.takze jesli ktos wie jak niech pomoze mi prosze.

jestem polaczony z drugim kompem przez router.oba kompy maja maxa 8 + mental ray'e.chcialbym wykonac rendering 1 klatki kozystajac z mocy obu komputerow.wg wskazowek w maxhelp odznaczam distributed renderer,klikam add i wpisuje adress ip drugiego kompa(co z portem ?czy musze wpisywac?) i co dalej?nie jestem pewien tych wszystkich hostow i tym podobnych.nie znam sie i nie mam czasu zeby zglebiac tajniki laczy internetowych. po prostu chce ustawic maxa i renderowac. prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a co z tym nieszczesnym mentalem?
Dalej nie możesz renderować sieciowo? Jeżeli tak, to zobacz czy masz w pliku (systemroots|sysyem32\drivers\etc\services) wpis "mi-raysat_3dsmax8 7501/tcp", jeżeli nie to dodaj go i napisz czy zadziałało.

 

Jeżeli to nie pomoże to napisz czy pojawia się jakiś numerek błędu, ponieważ Autodesk wydał łatkę związaną z "Error 1920" (Service 'RaySat_3dsmax8_Server' (mi-raysat_3dsmax8) failure issue). http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/item?siteID=123112&id=6030343&linkID=5573345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem 7503 na 7501 i po renderingu wyskakuje monit nie moze polaczyc sie z drugim komputerem.czy cos zle jest skonfigurowane a propos polaczenia miedzy kompami?

czy w rubryce distributed bucket rendering nalezy wpisac tylko ip drugiego kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w rubryce distributed bucket rendering nalezy wpisac tylko ip drugiego kompa?
Zazwyczaj wpisuje się tylko IP, można jeszcze wpisać numer portu, jeżeli tego się nie zrobi ustawiany jest domyślny.

 

 

w service znajduje sie juz 7503/tcp czy mam zamienic go na 7501 czy dopisac nowy i ten zostawic?

 

Zostaw tak jak było (jeżeli nie wprowadzałeś żadnych zmian podczas instalacji max`a), czyli:

 

mi-spm 7050/tcp

mi-raysat_3dsmax8 7501/tcp

 

- - - -

Zobacz na obu komputerach czy w "Menadżerze zadań" jest proces "raysat_3dsmax8server.exe".

 

 

Napisz pełną treść komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obu komputerach znajduje sie to w mentalray/proces

nie mam mi-spm 7050/tcp!gdzie tego szukac?

pelny komunikat:error011229:could not connect to host port(moj ip)7501 - connection attempt failed becouse connected party did not respond after a period time

error011706 cannot add host(moj ip)

???????????? on nie czyta tego ip,nie dodaje go!!!ip biore z run: cmd:ipconfig ip powinne byc poprawne

co z drugim kompem powinien miec ustawione ip na moj komputer?

3ds max powinien byc wlaczony?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obu komputerach znajduje sie to w mentalray/proces
chodziło mi o to: ->uruchom->taskmrg->procesy->raysat_3dsmax8server.exe (czy jest na obu komputerach)

 

 

nie mam mi-spm 7050/tcp!gdzie tego szukac?
tym się nie przejmuj- to jest do innej wersji, którą ja miałem zainstalowaną ;) ... sorry

 

co z drugim kompem powinien miec ustawione ip na moj komputer?3ds max powinien byc wlaczony?

 

Max może być wyłączony (na 2.), ponieważ do renderingu wykorzystywany jest ten proces: raysat_3dsmax8server.exe (dlatego pytam czy jest on włączony na obu komputerach).

 

= = = =

 

Jeszcze raz, wszystko od początku:

 

Jeżeli instalowałeś Max`a (wersja 8.) i nie było z nim problemów, nie pojawił się żaden error i w pliku services jest wpis "mi-raysat_3dsmax8 7501/tcp" (na obydwu komputerach) (numer portu może być inny, o ile dokonywałeś zmiany podczas instalacji); zainstalowałeś 'fix' też na obu PC (który podałem wcześniej) oraz żaden program np. firewall nie blokuje połączenia między komputerami to najprawdopodobniej masz [błędną konfigurację sieciową\złe adresy wpisujesz] między dwoma komputerami (możliwe, że przez router).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z distribute rendering - tyle, ze w Vray.

Takze mam siec polaczona routerem - zaczalem od skonfigurowania renderingu sieciowego w scanline trzeba bylo pozmieniac wpisy masek) - i scanline leci dobrze, za to w Vray pomimo dodania IP kompow nie udaje sie :(

(oczywiscie mowie o distributer rendering jednej klatki, bo animacji to wogole nie mozna tak renderowac )

Ale generalnie podstawa to konfiguracja w scanline .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem pojsc za porada grega i stworzyc bezposrednie lacze .jest to bardziej skomplikowane niz myslalem oto linki dla zainteresowanych

http://www.johnscloset.net/wiring/crossover.html

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic4119.php

jednak kwestia problemu renderingu przez router nadal aktualna czy ktos wie co jest nie tak z tym routerem?dlaczego nie moge renderowac w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to bardziej skomplikowane niz myslalem
Bez przesady, robota na 10 minut ;)

 

jednak kwestia problemu renderingu przez router nadal aktualna czy ktos wie co jest nie tak z tym routerem?dlaczego nie moge renderowac w sieci?

Jeżeli przy bezpośrednim połączeniu będzie się wszystko ładnie renderować, to będzie to dowód, że problem stanowi router, a wtedy zapytaj się na jakimś hardware`owo/sieciowym serwisie o jego prawidłową konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności