Skocz do zawartości

SCENA 3D: Smok - szkielet


giorgione

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Widzę, że smoki znów zaczynają się odearzać na wipie, dlatego też nie mogłem byc gorszy i zrobiłem sobie własnego smoka :D:D:D:D:D

 

Na razie pracowałem nad nim około 7 godzin, daltego też nie wszystko jest dopracowane - ale jak tylko postawię od nowa system (bo wczoraj cały mi się zwalił :(:(:() to raz dwa go skończę :).

 

Proszę o komentarze

 

Giorgione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a nauczysz mnie tak modelowac ??? :|:|:|

wtedy bym mogl jeszcze z 10 razy napisac ze ci fajnie wyszlo..... [mruga][mruga]

 

 

szybko zrob reszte by fajnie sie zapowiada. tylko nie dawaj jakiegos tla rozowego czy fioletowego jak to sie zwykle robi, a co moim zdaniem wyglada paskudnie i psuje caly efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się siedzi do 3 w nocy to się dziwne rzeczy zdarzają - jak to coś powyżej[lol2][lol2][lol2] - (ale i tak jeszcze muszę poprawić ogonek - dopiero zauważyłem)

 

Na razie 124.000 faces - mam zamiar zmieścić się w 140.000

 

Giorgione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze komentarze :)

 

Phantom - dzięki za podopowiedx - zobaczę co da się zrobić.:D:D:D:D

Kveldulv - ja robię go z własnego szkicu - wraz z pomysłami, które nasówają mi się podczas pracki :P

 

Kain - a masz gdzieś fotki tego twojego - po prostu chciałbym zobaczyć ;)

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety giorgione straciłem wszystko ale było co pokazać. Byłem gdzieś na etapie żeber ale zwątpiłem w swe umiejetnosci.

Za to tobie idzie świetnie!!

 

Moze w najblizszej przyszłości zaczne wszystko od nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie, co ja myślę... myślę że giorgione ma już dostęp do Posera gdzieś tak ósemki i tam są szkielety nawet smoków... :D:D:D:D

 

a na poważnie - na prawdę świetna robota. Najbardziej mi się w nim podoba czaszka, gdyż ten element zawsze uważałem za chyba najtrudniejszy w smoku. w końcu to właśnie głowa smoka nadaje mu charakteru i doniosłości, a Tobie te cechy udało się ukazać :)

Z niecierpliwością czekam na więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na mały upload - znalazłem chwilkę czasu - bo remonty dobiegają końca - i prawie skończyłem szczękę - pozostały mi tylko 3 ząbki do dokończenia - a ponieważ weekend się zbliża to możecie być pewni, że w pon. otrzymacie prawie gotową scenkę :D:D

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze:D.

Saygin nie martw się i rób swojego smoczka - zobaczymy co z tego wtrośnie :P

Co do tła to jeszcze troszkę pomyslę -bo z tym, będzie najwiuęcej kłopotów, a na razie modelik z teksturką - ale chybę będę musiał ją poprawić :(:(:(

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że szkielet jest wypasisty! Jestem pełen podziwu, bo modelowanie \"kostków\" samo w sobie jest trudne, to wykonanie takiego u fantastycznej istoty to zadanie tylko dla prawdziwych twardzieli:) Badałem jeszcze do czego by się przyczepić. Sam model jest ok, tylko te teksturki. Jakieś takie gliniaste. Przydałoby się trochę rysów, jakieś pęknięcia, miejscami pożółkłe.

O oświetleniu nie muszę wspominać, że jest nieciekawe. Liczę, że nie pożałujesz smokowi klimatu i go odpowiednio zaprezentujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - upłynęło już troszkę czasu od ostatniego uploadowania:D

Poniżej rysuneczek ukazujący początek pracy z bones :D

 

Wziąłem pod uwagę wasze uwgi i zmieniłem grubość kości kończyn z tyłu.

Oprócz tego zmniejszyłem lekko głowę i zwiększyłęm skrzydła - teraz już lepiej wygląda - przy nastepnym rzucie dodam już płachty skrzydeł i może jakąś zawadiacka pozę. Rozpoczynam właśnie drugiego smoczka do tej sceny:D

 

Pozdr

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no on gratulacje wyglada bardo bardzo. duzo nie powiem bo malo widac na rzutach z okien widokowych,ale z tego co widze z boku to rewelacyjne proporcje, no moze pza ogonem, ktory moze sredno wygladac podczas lotu bo strasznie dlugi, ale to zalezy jak to pokazesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na drugiego to troszkę poczekacie:D

Ale najpierw macie tutaj pokazaną błonę na skrzydłach - teksturkę zrobię oczywiście taką poszarpana i strasznie dziurawą - nie chcę robić tego za pomoca siatki - bo po prostu m się nie chce:P

 

No dobra koniec gadania macie tutaj kolejny rzucik - nie zwracajcie uwgi na grubość kości bo tym nie nadałem meshsmootha:D

Zastanawiam sie czy nie nadać jeszcze błon w okolicach pierwszego zgięcia skrzydeł z przodu??

 

smoczek1.jpg

Pozdr

Giorgione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z resztą to cieżko powiedzieć .. bo jak patrzę to każdy \'rodzaj\' smoka ma inaczej :) Czerwone inaczej, czarne jeszcze inaczej, srebrne jeszcze inaczej ... twoj najbardzie przypomina srebrnego ... lub bronzowego...

75568.jpg

 

75583.jpg

 

 

I załączam jeszcze ruchy:

75553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na mały upload

Pozniżej przedstawiam barzdo wczesną fazkę głowy sdrugiegi smoczka:d

 

Jak patrzy sie na screen to nie chce się wierzyć, że jest robiony zgodnie ze szkicem (bo głowa wydaje się za duża:()

Ale to chyba przez jeszcze nie do końca ułożone wertexy:)

 

smoczek2.jpg

Next upload soon...

Pozdr

Giorgione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpobra kolejny dodatek:)

Za kilka dni skończ bestpie i biorę sie za otoczenie:)

Oczywiscie poprawie skrzydeło - na razie cza cienkie - no i tylną kończynę - na razie jest nie połączona z resztą ciała.

No i pozostało mi dokończenie części twarzowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności