Skocz do zawartości

Przewaga mocy - problem z grami


giorgione

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiedziałem, czy mam założyć ten opic tutaj czy w gameart, ale stało się. :P

 

Mam jeden wielki problem:

mam klocka AMD 1,2 Ghz, NVIDIA GeForce 2 400MX i 650 MB DDR 133, płyta główna sis730 (chyba)

 

możecie mi powiedzieć dlaczego mój kumpel z takim sprzętem:

 

Pentium III 700 MHz , oryginalny GeForce 1 i 256 MB ram, wiem jeszcze że ma płytę główną jakiejś bardzo dobrej firmy

 

Fifa 2003 chodzi mu szybciej niż mnie (opócz tego muszę zmniejszyć ilość detali w porównaniu z nim aby mi płynnie chodziła):(:(:(:(

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może kilka przykładów z mojego doświadczenia (może coś z tego pomoże tobie).

 

1.Na temat karty graficznej - geforce\'y serii MX chrakteryzują się tym, że są dosyć tanie w porównaniu do innych odmian tej samej generacji kart, a co za tym idzie - na pewno są słabsze, więc może twój kumpel ma naprawdę mocnego GF1..

 

2. Procki - Intel vs. AMD - przy niektórych grach mogą występować różnice nawet pomiędzy prockami o tych samych wynikach testów, więc dobrze by było potestować więcej zróżnicowanych gier.

 

3. Już chyba klasyczny powód i raczej sądze, że o tym wiesz ale może komuś się przyda - Windoza długo nie reinstalowana może naprawde baardzo spowolnić gry.

 

4. Jeszcze taki dość śmieszny przykład ale jako przestroga!!. powiedzmy że dnia X odpaliłem gierkę - trzaskam do późnego wieczora i chodzi pięknie. Następnego dnia odpalam ją ponownie i chodzi jakby ktoś włożył mi 486 do pudła[hmmm]. Powód - w exe\'cu gry był mały sprytny wirusik...

 

5. no i jeszcze może być sporo różnych aplikacji odpalonych w tle windows, które mogą obciążać procek

 

 

Tyle ode mnie. powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by VGTsXVII

Może kilka przykładów z mojego doświadczenia (może coś z tego pomoże tobie).

 

1.Na temat karty graficznej - geforce\'y serii MX chrakteryzują się tym, że są dosyć tanie w porównaniu do innych odmian tej samej generacji kart, a co za tym idzie - na pewno są słabsze, więc może twój kumpel ma naprawdę mocnego GF1..

 

2. Procki - Intel vs. AMD - przy niektórych grach mogą występować różnice nawet pomiędzy prockami o tych samych wynikach testów, więc dobrze by było potestować więcej zróżnicowanych gier.

 

3. Już chyba klasyczny powód i raczej sądze, że o tym wiesz ale może komuś się przyda - Windoza długo nie reinstalowana może naprawde baardzo spowolnić gry.

 

4. Jeszcze taki dość śmieszny przykład ale jako przestroga!!. powiedzmy że dnia X odpaliłem gierkę - trzaskam do późnego wieczora i chodzi pięknie. Następnego dnia odpalam ją ponownie i chodzi jakby ktoś włożył mi 486 do pudła[hmmm]. Powód - w exe\'cu gry był mały sprytny wirusik...

 

5. no i jeszcze może być sporo różnych aplikacji odpalonych w tle windows, które mogą obciążać procek

 

 

Tyle ode mnie. powodzenia

 

 

1. mx 2 jest zdecydowanie lepszy od gf 1.

2. że co przpraszam?? gdybyśmy rozmwaiali o celeron v. atlon to tak, ale te procki majka zbliozne osągi i mog sie róznic tylko w diedzinach jak np liczenie 3d, czy tez ine obliczenia,ale ie gry, gier sie nie pisze pod procka.

 

3. on spowalnia wszystko, ale mozna miec winde rok jak sie tylko o nia dba, ale lepiej jest waląc reintale co min 6 miesięcy.

 

4. ?? tego nie rou7miem bo powinniej ci spowolnic a pierwszym razem także.

 

5. oj i to znacznie.

 

co do pierwotnego topicku to nie jest to przerost mocy, bo cos akiego to zdażalo sie tlko w tetrisie na 386, kiedy czas liczony byl takowaniem zegara proca.

p[orownaj moze dyski ,konfiguracje, co ty, a co on ma zainstalowane, wyłącz maxa podczas gry w fife:-P no i kombinuj, jakby co to pisz co sie z tego wykluło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gior a jaką mash winde?? ja borykam się z tym samym problemem Intel P4 1.4GHz, GF 4MX 440...128 RAMu :P i GTA VC tnie mi się jak cholera...a Anderton ma AMD 1GHz GF2 MX i 256RAMu i nie zwalnia mu ani nie tnie się !! :D on ma winde 98 a ja ME :)

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

Co 6 miesiecy reinstalka? wg mnie:

Win98 - co 2/3 miesiace minimum

win2000 - 4/5 miesiecy minimum

WinXp - nie sprawdzalem

 

a to ze gierki chodzą wolniej na szybszym sprzecie.. sprawdz:

- direct x

- sterowniki

- w dxdiag - czy masz wszystko wlaczone

- defragmentacja dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności