Skocz do zawartości

[architektura]


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję materiałów na elewacje. Ciężko coś znależć na google. Chodzi mi o materiały nieprzeciętne, rzadko u nas stosowane, bez barier cenowych, interesujące i inspirujące rozwiązania. Myśle że większości może to się przydać.

Temat ten przyszedł mi na myśl ponieważ szukam okładziny elewacyjnej, którą kiedyś gdzieś spotkałem na zdjęciu ale nie potrafię jej teraz Wam pokazać.

Chodzi mi o płyty które można na elewacji ułożyć w całości w następujący sposób.

elewacja.jpg

 

Elementy które można z łatwością dociąć przy otworach okiennych i ułożyć jak panele.

Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim na naszym rynku, lecz napewno coś takiego istnieje. Nie wiem jaka technologia jest takich płyt, czy jest to materiał naturalny, sztuczny , pcv, drewnopochodny, a może coś jak g-k. Jakby ktoś coś wiedziął na ten temat , może link do producenta byłbym bardzo wdzięczny. Zapraszam również do zamieszczenia innych interesujących materiałów wykończeniowych.

Pozdrawiam/KubacK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W Angli , chyba w londynie Chipperfield zastosował na budynku o charakterze przemysłowym takie płyty jak załączyłem na obrazku lecz nie mogę tego odnależć a chiałem inwestorowi coś takiego zaproponować.

Dzięki za zaiteresowanie. Materiały super , lecz jeśli firma nia ma przedstawiciela w kraju to raczej inwestorzy niechętnie na to patrzą. Niby barier językowych nie ma , ale "granica" jakaś tam jest.....

PS. SansSerif - płyty o których piszesz są rewelacyjne, takie stosowałem, opisałem w projekcie dyplomowym który kiedyś robiłem ( widok w avatarze :) )

Zapraszam to zamieszczania różnych rozwiązań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a elewacje inwestor juz zakcptował ? (nie ma komina) :D

wal beton na sciany i dach albo blache cynkowotytanowa i inwestor sie posika, a jak chce miec super drogo to niech zaprojektują mu specjalistyczne narzedzia do montażu blachy jak u libeskinda ;)

osobiscie zrobilbym to z płyt wastwowych zeby było najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności