Skocz do zawartości

Panie, Panowie... MAX 6 !


Gith

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tzn wlasciwie nie wiadomo czy bedzie sie nazywal Max 6 czy jeszcze 5.5.

 

A co do gonitwy z nazwami - popatrz sobie na Maye... rok temu byla 4 teraz juz 5 ;)

 

A \"szostka\" ma sie ukazac za jakies pol roku... chyba za pare tygodni to oglasza.

 

Pozdrawiam

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gith

Ktos slyszal o Maxie \"szosteczce\" cos?

 

Podobno koles z Discreet wygadal sie, ze ma miec zintegrowanego Mental Raya, Deep Painta i Particle Flow.

 

o rany!

kto Cie tak okłamał?

z tego co wiem to o 6 discreet wypowiada się bardzo ostroznie poprostu czekając na nastepce W2k...

MentalRay?

a 7 bedzie miała Combustion, After Burnera, Video Analisa, Brazila, V-raya i to wszystko się będzie opłacało panom z discreet sprzedawać za 4000 euro :) łącznie z CS :)

sorki za żart ale z punktu widzenia marketingowego byłby to bezsens a nawet głupota.

Jeśli już to najpewniej będzie Connector do MentalRaya, exporter do DeepPainta i jakaś namiastka Particle flow....

 

a tak wogóle to nie wiadomo czy 6 będzie na Wina... bo Linux powoli niszczy marzenia Microsoftu... a discreet wie ile strat mu przysporzył Softimage wydając XSi bezpłatnie do zastosowań domowych... a niestety co by nie mówić o Maxie to mimo, że jest wprost świetny to wszystko prawie co jest na Linuxa poprostu jest szybsze.....

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki... wg. mnie po prostu Discreet chce nadgonic Maye i XSI.

 

Wlasnie.. maya niedawno w 5 masz juz Mental Raya i co? tez bedziesz twierdzil ze w 6 bedzie RenderMan, Shave & Hair Cut, Real Wave/Flow? Zastanow sie troszke...

 

A co do szybszego linuxa... az polecialem po 3d 1/2003, a tam stoi napisane:

 

1. Czas Renderingu sceny testowej w Maya 4.5:

 

Linux - 1:50

W2K Adv. Serv. - 1:30

 

2. Przykladowa scena z wykorzystaniem Paint Effects renderowana w rozdzielczosci 1600x1200x24bit

 

Rendering Shake 2.5:

 

Linux - 9:11

W2K AS - 7:11

 

:) Faktycznie moze nie pracowac szybciej (jak na razie), ale stabilniej to chyba raczej na pewno.

 

A co do maxa i linuxa to jeszcze niestety poczekamy.

 

Pozdrawiam

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no nie wiem

 

u mnie ta sama scena

na Linuxie (Debian): 0.12

na W2k Sp4: 2.16

 

test XSl, MentalRay....

 

Maya jest ogólnie wolna na Linuxie i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego....

 

ale być może discreet chce dogonić Maye i XSl.... ale póki nie będzie działał na Linuxie, żadne profesjonalne studio go poprostu nie kupi - bo nie kupuje się Stacji na Itanium lub DualOpheronie aby zwalniać ją Windowsem...

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości:

 

Mental Ray jest łącznie z shaderami ale albo Alfa ma go okrojonego albo taki załączą. W dodatku na XP nie działa poprawnie connection....

 

Particle Flow - jest ale pozostawia dużo do życzenia

 

Layers - chyba najfajniejsza i nieskopana część Maxa...

 

Vertex Paint - tylko dla tych z dobrym sprzętem...

 

Możliwe, że Alpha, którą testuję i możliwe, że postaram się umieścić te wyniki u Adka ma niedopracowane kupę rzeczy i pookrajane resztę - jedno warto powiedzieć - poprawiony interfejs to strzał w 10.

 

pozdrawiam [piwo]

 

PS: Gith zwracam honor [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do oficjalnej premiery pozostał szmat czasu. Wydaje mi się ,że to wina wersji Alpha którą również miałem możliwośc testować.

 

Wydaje mi się jednak ,że discreet idzie naprawdę w dobrym kierunku jeżeli chodzi o rozwój tego softu. Podobno wersja 6 zostanie od początku przepisana przez programistów. Niestety tego nie mam jak sprawdzić ... gdyby tak było cieszyłbym się niezmiernie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w dodatku wczoraj dostałem tez do testowania Softimage XSl 3.2 i powiem, że nawet Max 6 nie jest wystarczającym argumentem do zaniechania myślenia o przerzuceniu się na XSl.....

 

no chyba, że stanie się rzeczywiście cud i przepisany od nowa kod Maxa wraz z dodatkami będzie Młotem a nie młoteczkiem na Softimage...

 

pozdrawiam

 

PS. Dziś nie dam rady napisac testów z Maxa 6 ale może niebawem :)[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności