Skocz do zawartości

Polygon to sub-d


ckris

Rekomendowane odpowiedzi

Ok,

modeluje stope w Maya 6.5

Kształt początkowy to primitiv CUBE, dodałem do niej 2 subdivisions alon widh i 1 along height, przy pomocy narzędzia extrude face wymodelowałem podstawowy kształt, nastepnie aby nadać modelowi opływowy kształt konwertuje go do SUBDIV (w oknie MODIFY/CONERT/ POLYGON TO SUBDIV), niestety powstaje kształt który rozszczepia całą początkowa figurę, tzn. wszystkie linie, które wynikają z dodanych subd. i wyprowadzone w procesie EXTRUDE, oddzielają się od siebie i tworzy mi się stopa jakby z 3 palcami, tymczasem chce uzyskać spójny kształt - spójną stopę, bez żadnych rozszczepień.

Całą operację wykonuje inspirowany przez Tutorial z DIGITAL TUTORS, w którym to tutorialu robi się to bezproblemu, bez żadnych dodatkowych opcji czy edycji jakichkolwiek innych elementów.

Dlaczego nie moge uzyskac spójnego kształu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wiem, ze dosyć zagmatwanie przedstawiłem problem, chodzi o to, że jak tworzy się primitiv cube mozna przykładowo dodać do niego jeden subdivisions line, który przykładowo dzieli figure na 2 części, przy pomocy extrude face wyciaga się wtedy z jednego boku 2 płaszczyzny. Jednak kiedy chcemy konwertować ten polygon do figury subdivision aby uzyskac płynny kształt, to wtedy maya rozszczepia mi ta figurę wzdłuż uwtorzonej wcześniej dodatkowej linii, gdy tymczasem widziałem, iz spokojnie mozna to zrobić, a figura jest nadal spójna i bez żadnych rozszczepień. Przyznam się, że przeglądłem wszystkie opcje związane z tym postepowaniem i szlag mnie trafia :)

no nic pozdrawiam, jak ktos by był zainsteresowany pomoca, chętni epodam jakieś detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to!!!!!!!! Ale ze mnie pacan myślałem, że coś podobnego będzie gdzies w opcjach narzędzi :)))))))

 

Super, dzięki serdeczne.

 

Ps. W ogóle to jest właściwie moje pierwsze zetknięcie się z 3d, no i wybrałem Maye, zapewne będę tu częściej zaglądał. Dziwna niska popularność tego softu, podobnie jak softimage, jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności