Zobacz pełną wersję : projekt budynku

kondrad
14-11-05, 00:29
mam pytanie jaka technika tworzenia wnętrz i budynków najlepiej naj wygodniej i naj wiecej możliwości daje ??

Hindus
14-11-05, 07:26
ale w 3d ?

kondrad
14-11-05, 12:31
tak w 3d maxie

Marcin
14-11-05, 12:37
polymodelling zawsze daje wieksze mozliwosci , i nie rozumiem o co chodzi z tą techniką ;] kazdy lubi co innego (inni polymodelling , box modelling , spline surface , nurbs)

w arch raczej nie masz zbytnio duzego pola manewru i mysle ze jedynie polymodelling tu sprawdza sie dobrze

miwt
15-11-05, 00:18
obecnie w architekturze coraz czesciej z tego co slyszalem staje sie modne dosc szybkie a dajace fajne efekty modelowanie za pomoca boxow np budynkow itp...gdzie obok nich stawia sie np malutkie postacie czy drzewka...w pewnym sensie wyglada to jak makieta zrobiona odrecznie ale w 3d...i czesto znacznie skraca czas pracy nad projektem....a jesli chodzi o wnetrza to nie wiem:p

Pr00zak
16-11-05, 10:55
w szybkim modelowaniu brył budynków osobiście stosuję box-modelling zazwyczaj na etapie koncepcji łatwo można je modyfikować. chyba łatwiej niz spine. nie ma chyba uniwersalnego rozwiązania. kwestia przyzwyczajenia, treningu i późniejszych wymagań/efektow

adriansan
22-11-05, 10:15
hihihi wydaje mi sie ze modelowanie w sumie BOXów na nurbsach to nie jest dobry pomysł:))))