Skocz do zawartości

wielkość textury?!


comix

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

Mam pytanie: załużmy że zrobiłem w max\'e box\'a o wymiarach 100x100 i chce nałożyć texture np. drewna; Jaka powinna być wielkość tej texutury?!

Od czego powinna zależeć ta wielkość?! nie zrobie przecież na box\'a o wymiarach 10x10 textury o wielkość 1024*768 :) Mógłby mi ktoś pomóc, wyjaśnić?!

 

dzięki [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wymiary tego box\'a to rzecz bardzo względna...

podstawowe pytania na które musisz znać odpowiedź, to jak blisko tego box\'a znajdzie się kamera w grafice/animacji, czyli jak dużą część ekranu zajmie, oraz jaka będzę końcowa rozdziałka renderingu.

 

Gdy masz te dwie informacje to już można mniej wiecej ustalić, jak dużej tekstury potrzebujesz, żeby nie było widać pikseli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz to metoda probi bledow , oczywiscie zawsze jest lepiej gdy text. jest w jak najlepszej jakosci. najlepiej sobie kliknac \"Show material in viewport\" czy jakos tak i sobie skalujesz texture pod ujecie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiscie textura musi zalezec od detali jakie chcesz na niej umiescic, czy obejmuej caly obiekt, na ktorym w jednym miejscu chcsz zrobic czytelny napis.. albo kilka tkaih napisow.. to minimum 1500x1500 :) chyba, ja sie tam nei znam:D

zreszta przeskaolwanie textury na mniejsza to nie problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wieksza tekstura tym lepiej oczywiscie jezeli masz dobrego kompa:) Na male/drugoplanowe obiekty wystarczy 500/500 do 1000/1000. Na glowne obiekty pokrywajace znaczna czesc uwagi widza/ekranu 1500/1500 - 3500/3500 np jak praca przedstawia sama twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności