Skocz do zawartości

Polygon to sub-d cz. 2


ckris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, własciwie problem, ktory "obszedłem", jednak mnie nurtuje.

 

Modeluje twarz i zaczynam od ust, wybrałem technikę zarysowania konturu profilu przy pomocy CREATE POLYGON TOOL, przy pomocy EXTRUDE EDGES modeluje sobie usta i na pewnym poziomie, kiedy dochodzę do wymodelowania połowy ust, chce przekonwertować Polygon do sub-d (w opcji MODIFY), niestety wyskakuje mi komenda:

 

Command poly to Subdiv failed, w edytorze skryptów dostaje nastepujące detale:

 

"

polyToSubdiv -ap 0 -ch 0 -aut off -maxPolyCount 1000 -maxEdgesPerVert 32 |polySurface1|polySurfaceShape1;

// Warning: Nothing is selected. Select objects or components to delete. //

// Error: polyToSubdiv1 (Poly To Subdiv Node): One or more edges is nonmanifold.

// Nonmanifold geometry cannot be converted to a subdivision surface.

// To clean up nonmanifold edges, use Polygons->Cleanup with the nonmanifold option. //

// Error: Command polyToSubdiv failed. Open Script Editor for details. //

 

"

 

Zastosowałem się do rady i użyłem opcji Polygons/Cleanup, aczkolwiek efekt jest niezadowalający, program coś robi, a kiedy próbuje użyć MODIFY/P. to Sub-D wychodzi mi jakieś "badziewie", tzn. część wyglada jakby była zbydowana z polygonów a inna część, ta która prawdopodobnie przyspozyła problem wygląda jak sub-d z dwoa wyextrudowanymi faces. Próbowałem żąglować podopcjami, ale szcze rze powiedziawszy robilem to w ciemno.

 

Teraz przychodzi najelpsze, ta komenda pojawia mi się dopiero wtedy kiedy dochodzę do kącika ust, czyli przy pomocy Edges robie zwrot o 45 stopni. Jeśli zastosuje komende Modify (Poly to sub) o krok wcześniej program bez problemu konwertuje kształt.

 

Obchodzę to w taki prymitywny sposób, że kształtuje usta już tylko przy uzyciu Sub-d surfaces, aczkolwiek idzie to trudniej z racji bardziej obrosłej w detale płaszczyzny.

 

Jakieś komentarze?

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Frustrują mnie takie detale, starsznie opóźniają modelowanie. Może przenieść się na maxa :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności