Skocz do zawartości

co the best


TGMen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3D studio 4.0 pod dosa. najbardziej wydajna wykorzystujaca wszelkie nowosci techniczne.

a tak naprawde to zalezy co oczekujesz od programu. jezelisz masz wysokie wymagania i dobry sprzet to 3ds max 4.2 + brazil np, a jak wystarcza ci zwykle modele to max2 ;) kazda nastepna wersja jest wyposazona w cos nowszego: modyfikator, narzedzia do animacji itp..... pochodz po internecie i poczytaj troche. dowiesz sie czegos wiecej i dopasujesz do swoich wymagan!

 

powodzenia

Keon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

\"jezelisz masz wysokie wymagania i dobry sprzet to 3ds max 4.2 + brazil \"

To znaczy jaki sprzęt jest potrzebny? Czy na gorszym program nie ruszy czy tylko wszystko będzie wolne?

 

Do czego jest potrzebny ten brazil?

 

Czy 3dsmax 5 nie jest najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jak to sprzęt: czym szybszy tym lepszy. Jeżeli chodzi o maxa 4 to mam na mysli chociaz procesor 600MHz (chocia ja osobiscie mam kreconego celerona na 528MHz), jak najwiecej pamięci RAM min. 256MB oraz dobrą kartę graficzną która będzie w stanie wyświetlić jak największą liczbę trójkątów na ekranie w ciągu sekundy. Dzięki temu będziesz mógł przemieszczać obiekty na viewporcie w czasie rzeczywistym. Tak to wygląda w uproszczeniu. Brazil to jeden z systemów algorymu renderingu (przykładowo max używa scanline\'a). Na pewno słyszałeś o final renderze czy rendermanie lub mental rayu.

Jak każda nowa wersja maxa (tak i 5 bez wyjątku) zawiera trochę nowości, m.in nowe możliwości renderingu tj. globall illumination i bilans radiosity (nareszcie!).

Osobiście jeżeli nie miałeś doczynienia wcześniej a chcesz coś porobić i zobaczyć czy cię to zainteresuje to nie zaczynaj od najlepszych i najbardziej skomplikowanych. Zainstaluj maxa 2.0 i na tym się ucz. Bo nauka będzie długa, pełna rezygnacji i czasami monotonna i wkurwiająca (sorry za wyrażenie).

 

Ale trening czyni mistrza!

 

Powodzenia

Keon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświadczam że dysponuje wszystkimi wersjami maxa ( gdzies mi się nawet chyba max1.0 podziewa)ale który max jestr najlepszy??NAJNOWSZY.moze to wyda się wam lamerskie ale taka jest prawda.nowsze max-y sa lepjej dopracowane i mają więcej opcji a to jest ważnenp dopiero w maxie 2.0 doszedł poza meshem poly a w maxie 3 doszły nurbs i nurms. itd itd. Im nowszy tym lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności