Skocz do zawartości

Siatka opisujaca polygon


ckris

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się jej pozbyć? Niezależnie czy przechodzę do object mode i standard, nadal widnieje wokół obiektu (nie podświetlona - niebieska), powodując, że kolejne extrudy wyciągają samą siatkę a nie płaszczyzny czy krawędzie.

 

Niezależnie w co przekonwertuje obiekt ta niebieska siatka nadal widnieje, w jaki sposób ją zrobiłem, jak się ona przyczepiła i co ona robi?

 

Hehehe ta niebieska siatka tworzy jakby obiekt na obiekcie, nie wiem co zrobiłem ale to jest dziwne. Help

 

[VGT Edit] - ckris. zamiast spamować forum, na przyszłość korzystaj z funkcji edycji posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok to screen tej siatki wokół obiektu, zwróćcie uwagę, że obiekt nie jest nawet w trybie polygonu zwykły object mode, siatka ta nie jest wynikiem zaznaczenia, jak zjadę kursorem poza obiekt nadal pozostaje. Jak zaznaczę polygon to wtedy pojawia się własciwa zielona siatka, która jest asymetryczna względem niebieskiej, to wszystko powoduje, że obiekt przestaje się nadawać do dalszego extrudowania.

 

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przybliży problem. Jak spojrzycie na screena, który zapodałem wyżej, zauważycie, że obiekt jest gładki, niezaleznie od siatki. Tymczasem jak nałożę shadera na ten obiekt i wyrenderuje, to okazuje się, że shader został nałożony nie na obiekt, ale na siatkę, obiekt został całkowicie zignorowany.

Próbowałem już czyścić historię. Niestety. Ale thx za odzew, będe dalej kombinował. jak nie to od początku :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK PORADZIŁEM SOBIE.

 

Najpierw:

 

Polygons\Cleanup [z opcją Construction history]

 

Potem:

 

Subdiv. Surfaces\Standard Mode

 

Męcząca siatka zniknęła, shader kładzie się na obiekcie i wszystcko cacy. Szkoda, ze nie wiem co zrobiłem :))))))

 

PS

 

Na Hullu shadery chyba się nie kładą w ostatecznym renderu. W kazdym bądź razie już po wszystkim, jak dojdę skąd mi sie to wzięło to zapodam info.

Aha podczas przechodzenia w Standard Mode wyświetla mi komunikat

 

Warning: shellTessellate2 (Shell Tessellate Node): invalid input NURBS shell.

 

Właściwie nic się nie dzieje, ja tylko nie wiem co to shelltessellate2.

 

Jestem kompletny noob :)

Znacie może jakies polskie źródła dot. Mayi, nie chodzi mi o tutoriale, bardziej o teorię działania progsa. Głupio mi tak czynić i rozwiązywac problemy nie wiedząc wlaściwie co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak cos sie krzaczy w subd, to czesto pomaga przekonwertowanie do czystych polygonow (ale uwaga - tracisz wtedy informacje o zmianach vertexow poziomu subd), zapuszczenie polygons cleanup z opcja nonmanifold geometry i przekonwertowanie z powrotem do subd. Ewentualnie bez konwertowania do polygonow, cleanup na polygon proxy chyba tez moze zadzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności