Skocz do zawartości

Rhino + samochód = FUSTRACJA


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

 

Powiedzcie mi proszę jak zabrać sie za modelowane samochodu? Siedzę w Rhino już jakiś czas, ale nie potrafię zrobić samochodu:( może wybieram złe modele jak na pierwszy samochód? Mam już opanowane większość funkcji w Rhino, ale za każdym razem gubię się przy samochodzie... Najgorzej jest mi zacząć piewszego surfa, a potem leci do jakiegoś momentu... i stoję:(

Można coś na to poradzić? Tylko niepiszcze, że został jeszcze poly;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

od tego mamy WIPy seth ...

 

szkoly sa rozne ... zreszta domyslam sie ze przejzales kilka tutkow na ten temat ... wiec sam widzisz ze niektorzy zaczynaja od maski ... inni od dachu i szyb ... a jeszcze inni jak bylo w przypadku chyba "marka" od felgi ;)

 

zacznij ... zrob cos ... wystaw to do wipa ... a wtedy napewno chetnie pomoge (zapewne tak samo jak inni)

 

czasem sie zdarza ze nad jednym surfem musisz posiedziec 2-3 godziny ... a innym ze 100 surfow zrobisz w tym czasie ...

 

pozdrawiam i do uslyszenia w WIPie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest/był na smcars videotutorial na temat modelowania konceptu - z tym że jak wiadomo to ze przorobisz tutek nie gwarantuje że będzie z ciebie nowy Bzyku bo napewno zależy od modelu jaką drogą pójdziesz :P

 

Widzisz Bzyku napokazywałes sie kosmosów i teraz sie porobiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly OT, ale dot. robienia (tez) lazikow w Rhino: :)

Otoz: czemu background image przypisane jest nie do viewportu, ale do okienka viewportu. Przyklad: umiescilem background image w viewporcie front i gdy chce umiescic inny background w back ten stary (front) sie kasuje. Aby tego uniknac musialem zrobic kolejne okienko viewportu (ktorego nie da sie nigdzie logicznie zreszta umiescic) i w nim umiescilem background.

Czy jest na to inna rada, oprocz tego co podalem i stworzenia plane'a z bitmapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... nie wiem do konca w czym problem ... masz domyslnie 4 viewporty ... w 3 z nich umieszczasz sobie "background image" synchronizujesz je ze soba ... skalujac i przenoszac ... i juz ... zostana tam sobie spokojnie do konca projektu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seth powiem Ci jedno... Czy to bedzie Rhino czy Max to musisz byc cierpliwy i dazyc za wszelka cene do celu!! Nawet jakbys mial robic najmniejsza rzecz ilestam dni to rob az do skutku!! Bo inaczej nic z tego i zawsze bedziesz konczyl na jakims etapie bo stwierdzisz "ze pewnie za trudny model, to sobie znajde latwiejszy"... Tylko ze nie ma czegos takiego jak "latwiejszy" bo zawsze trafisz na element, ktory da ci popalic (czy to w Rhino czy w Maxie). Ja chce sie nauczyc Rhino, i jak na razie sie mi nie udaja rozne rzeczy, ale jak sobie powiem ze to zly program to nic z tego. Maxa tez sie troche czasu uczylem a i tak przy modelowaniu Ford GT90 natrafilem na problemy i elementy ktore sprawily problemy i zajely mi duzo czasu... Zauwaz jak WIELKI Bzyku dlugo robil (czasami) jakis element - to nie bylo "hop siup" tylko zmudna robota...

Tak wiec bierz z tego przyklad i do roboty!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności