Skocz do zawartości

Kursy przygytowawcze do egzaminów na wydziały architektury


Dmk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

imo kazda uczelnia prowadzi kursy przygotowawcze (a przynajmniej powinna) wiec tylko kwestia wykonania do nich telefonu i dowiedzenia sie o szczegoly, ale.... imho te kursy sa do bani. Jak ja zdawalem to wybralem sie na taki kurs i chyba go sobie nawet odpuscilem bo poza dwoma pierwszymi spotkaniami to nie pamietam kursu :D

jeszcze zalezy z czego chcesz sie przygotowac, bo jesli chodzi tylko o rysunek odreczny to proponuje prywatne zajecia.. ja chodzilem do goscia ktory wyklada na mojej uczelni - gosc przygotowuje chyba polowe zdajacych na wrocławski wydzial :)

pozdr. i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virk generalizujesz...mysle że nie wszędzie musi tak być, u mnie w Lublinie kursy równiez prowadzi Politechnika...na razie były dwie lekcje więc o ich poziomie ze swojego rocznika nic nie powiem. Ale słyszałem opinie z poprzedniego roku, wszystkie były jak najbardziej przychylne. Wiekszość podostawala sie na arch. w róznych miejscach w Polsce. Ale...jak wszystkim wiadomo wszystko i tak zależy od tego ile przepracuje sie w domu :D (BTW: mi sie nie chce w domu rysowac :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie sobie czasem poszkicowac ... hehe mam tam pare zrobionych :D ->> www.dembek.webd.pl (szkice) :)

jeszcze w necie o tym poszukam bo tak sobie mysle ze dobzre by bylo zaczac taki kursik za rok czyli w 2 kl liceum :D

a kurs najlepiej i z rysunku i z histori architektury czy co tam trzeba umiec na egzamin ..

pozdr thx za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu --> racja, troszke uogolnilem... mialem raczej na mysli, ze na takowym kursie to bedzie sporo gadania, duzo ludzi, szybka "tasmowa" robota z przyszlymi studentami itp.. u nas na egzaminach liczyl sie tylko rysunek (3 rys. w dwa dni) wiec poza ciaglym "trenowaniem reki" nie potrzebne byly zadne dodatkowe kursy, a w takim przypadku najlepiej imho wlasnie wziac kurs prywatny samego rysunku...

 

Szpaner --> w Twoim wieku to ja sie zastanawialem nad sensem chodzenia do szkoly a Ty juz o studiowaniu myslisz... ale spoko, odbijesz sobie na studiach :D

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiaj do wrocławia, ja planuje dawac korepetycje :)

 

aha i zastanow sie dobrze czy chcesz isc na architekture, bo jezeli ci to nie bedzie pasowalo, i nie bedziesz na maxa wkrecony w rysowanie tych kresek, ale tak NAPRAWDE z pasja to tylko zamrnujesz sobie 5 lat (bo przejsc te studia to nie problem). Aha i nie wyobrazaj sobie ze architektura to tylko rysowanie, jak tak myslisz to cie ukroca na 1 i 2 roku, ...mechanika, budownictwo, matematyka i pelno innych pierdol, powolutku architetonicznie zaczyna sie robic dopiero od 2 roku, a na 3 tak naprawde sie dopiero zaczyna to o co chodzi w tych studiach, tak ze trzeba cwiczyc sobe rysunek indywidualnie, zeby sie nie conac, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym studja nie pozwalają na samodzielną pracę archiektoniczną. Potem trzeba zdać jeszcze egzamin o uprawnienia architektoniczne, a żeby móc do niego przystąpić potrzeba 3 lata praktyk itd. Więc samo ukończenie studjów to nie koniec "wysiłku"... sam mam dylemat - wątpie czy dostane się na asp (może teczka jeszcze by mia jakoś przeszła, ale najpierw trzeba byłoby ją zebrać... ale potem egzaminy...:/)... więc do tej pory rozpatrywałem głównie architekturę... ale naprawdę mam coraz większe wątpliwości co do tego. Z jednej strony po co miałbym poświęcić 5 lat na coś z czego wiekszości nie będę wykorzystywał przy pracy... z drugiej - co innego mógłbym studjować? :/.

A tak z kursów to zwykle mankamente mtych "uczelnianych" jest cena... no niestety ale nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić...

Z tego co wiem w wawie np. chyba Labirynt takie kursy prowadzi - znajoma w nich brała udział no i się na architekturę dostała (choć w moich oczach to ten jej poziom rysunku jest dosyć średni). Na tym kursie miała oprócz zajęć z rysunku różne modelarskie rzeczy (robienie makiet itd.) czy coś w tym rodzaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności