Skocz do zawartości

jak zrobic zeby swiatla nie dzialaly na poszczegolne warstwy


Rekomendowane odpowiedzi

Z gory przepraszam jesli temat powinien znajdowac sie w innym dziale... jestem poczatkujacy a ten wydawal mi sie najbardziej odpowiedni

Robie prace skladajaca sie z kilku warstw jak zrobic aby kazda warstwa korzystala z osobnego oswietlenia ?? poprostu zeby oswietlenie z jednej warstwy niedzialalo na druga ??

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rada z 'exclude' może być niekompletna, jeśli w grę wchodzi setki/tysiące obiektów rozdzielone pomiędzy kilka/kilkanaście warstw, więc może uzupełnię.

 

Bezpośrednio poszukiwanej przez Ciebie opcji chyba nie ma, przynajmniej ja jeszcze na taką nie trafiłem, ale poradzić sobie można w następujący sposób:

 

1. w oknie 'layers' kliknąć na wybraną warstwę RMB -> select co spowoduje zaznaczenie wszystkich obiektów z danej warstwy.

2. stworzyć z tego zdefiniowaną selekcję nadając jej nazwę w polu 'named selection sets'

3. we wspomnianej wyżej opcji exclude można wybrać tak zdefiniowaną selekcję co spowoduje zaznaczenie na liście należących do niej obiektów. Teraz już można je wykluczyć dla danego światła i efekt osiągnięty

 

Oczywiście taka lista nie będzie się aktualizować automatycznie, gdyż jest to jakby droga "na około", więc jeśli zawartość danej warstwy się zmieni, trzeba procedurę powtórzyć.

Być może jest możliwość wykluczania warstw, wtedy mój post można uznać za zbędny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGT dzieki !! wlasnie w taki sosob sobie z tym radze tylko ze ja grupuje wszystkie obiekty na warstwie (ty chyba mowisz o czyms troszke innym ale podobnym)

Tak sobie pomyslalem ze moze wam napisze czemu chce zrobic aby swiatla dzialy na osobne warstwy... a wiec robie animacje w flashu do ktorej potrzebuje tunelu i zrobilem go tak:

kopiapreloader38tj.th.jpg

Wiem ze ladnie to nie wyglada ale jezeli chodzi o ten program moj poziom jest niski a pozatym taki cos mi wystarcza :) Ogolnie swiatla i cienie mi sie na tym img podobaja gorzej jest jak che dodac jakies mniejsze obiekty wtedy wychodza mi bardzo brzydkie cienie wyglada to tak:

test2xf.th.jpg

Poniewaz i tak wszystko robie na wielu wielu warstwach (takie przyzwyczajenie z photoshopa i ulga dla procka :)) Pomyslalem sobie ze rozwiazanie beda nowe swiata dla malych obiektow... no ale duzo z tym zabawy takie grupowanie potem ungroup jak chce cos dodac i zaczelo mi sie pracowac niewygodnie...

Wiec moze z moimi swiatlami jest cos nie tak ze daja takie brzydkie cienie na malych obiektach ?? Cieni uzywam takich:

untitled21yy.jpg

Jak chce uzyc innych mam taki error:

untitled49zo.jpg

Wiec jak ktos zna moze inne rozwiazanie mojego problemu prsilbym o odpowiedz :)

Wogole to jestem wam bardzo wdzieczny za wszystkie odpowiedzi !!

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności