Skocz do zawartości

SCENA 3D: Szklany Motyl - V-Ray


Rekomendowane odpowiedzi

Pora na mój debiut w skończonych prackach...

 

pracka zajęła mi może z 7h łącznie z test renderami... i szukaniem tła na gettyimages :), jedzeniem, piciem, paleniem i innego rodzaju duperelkami...

 

jest to szkic - a właściwie testowałem se V-Raya... :)

Dzięki PENdzel za pomoc.. [piwo]

 

pozdrawiam [piwo]

 

ps. teraz się wyżyjcie - byle konstruktywnie bo ja widzę gdzie są babole.... ale lenistwo bierze nademną góre ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm pierwszy render zdaje mi sie najlepszy...a to dlatego ze w 2 pozostalych w tym przyblizeniu tołów owada za bardzo sie odbija.....ta mapka chyba HDRI......to zrobiles......ale za pierwszy rysunek masz u mnie 10/10 ! 2 pozostale......bez oceny bo mysle pomiedzy 8/10 a 9/10...........heheh zreszta mozesz przeciez dostac 8+/10 ! :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow dzięki [piwo]

 

to oczywiście HDRI ale ściągnięte ze stronki Adka... a teksturka to typowe szkło by PENdzel z kilkoma eksperymentami gęstością, fallofem itp...

 

wyszło bardziej jak metal ponieważ jak było szkłem to było poprostu zbyt \"bezbarwne\" a jedynym sposobem na to aby skrzydła motyla były wzorzyste było podniesienie odbicia kosztem refrakcji :)

 

innaczej z kroplami wody na liściu - tam większa refrakcja niż refleksy i falloff na HDRI...

 

może jak znajdę czas to przygotuję normalną teksturke motyla i dodam włoski shagiem ale narazie nie mam zabardzo na to czasu a jak napisałem we wstepie jest to zrobione na szybko po to aby poćwiczyć V-Raya...

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyl jakby co z myjni samochodowej wrocil

moze tak jakies zarysowanie, zabrudzenia.. zaparowania na tej powoierzchni.. zeby niue tak

rownomiernie odbijala jak lustro

bo wieje nuda od motyla

btw, calosciowo jakos to zgrabmie wyglada

ale dodaj realizmu motylowiu podmalowujac mape

napewno sie oplaci

 

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda bardziej jak blaszany niż jak szklany...

I btw... pomijając teksturki...

przy takim zbliżeinu głębia ostrości Ci uciekła trochę... tło powinno być dużo bardziej rozmyte, jak przystało na makro... no i na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie twoja praca jest suuuper!!!

Nie będę wnikał w szczegóły ponieważ sam nie mam pojęcia o V-Ray-u i tu pojawia sie moja gorąca prośba.

Chciałbym sie nauczyć jak najwięcej o V-Ray-u jednak nie posiadam żadnych turtoriali i nie wiem do czego służa te wszystkie opcje które posiada V-Ray. Prosze o pomoc jeżeli znasz jakies adresy stronek gdzie mógłbym sie coś dowiedzieć albo jeżeli posiadasz jakieś materiały z których mógłbym skorzystac prosze prześlij je na mojego maila. Prosze także o pomoc innych użytkowników forum.

 

Oto mój e-mail:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mnie sie srednio podoba.. albo i mniej [lol2] siakies takie sztuczne.. no i przydalby sie wiekszy realizm jesli chodzi o samego rendera.. 1 render najlepszy tylko w niskiej rozdz. lisc (yyy co to jest hhehe:) (no i te krople bleeee). spodziewalem sie czegos lepszego powlajaego wchodzac tu i patrzac na liczbe odwiedzin :P ee no ale nie wszzstko musi sie podobac nie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności