Skocz do zawartości

Apokalipsa: Noc Sądu (kolaż)-finished


malika

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie kolaż, wariacja na temat Sądu Ostatecznego. O tyle dowolna, że planuję wprowadzić wątki z wielu kultur (m.in. mitologii Azteków).

Poszczególne elementy będę rysować, a następnie skanować. Całość zostanie połączona w Photoshopie. Tak myślę, że oprócz ołówków i kredek użyję nożyczek i papieru kolorowego... No zobaczymy.

 

Trzymajcie kciuki! Lecę pożyczyć skaner :)

 

pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok, here we go....... oto pierwsza postać, aztecki wojownik. W zanadrzu mam jeszcze zdjęcie starszego pana z gunem (można używać zdjęć?).

Ciekawe, kto jeszcze pojawi się na sądzie ostatecznym :)

Wszelkie sugestie mile widziane :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rebuzz, do pomocy to mam tylko małą, czarno-białą książeczkę, wydaną za komuny, która zawiera zdjęcia oryginalnych malowideł ściennych, na których mało co widać. Tak więc, ogólny zarys jest na podstawie zdjęcia, reszta (ogromna ilośc detali i proporcje) z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arphar
Originally posted by malika

W zanadrzu mam jeszcze zdjęcie starszego pana z gunem (można używać zdjęć?)

pozdrawiam

 

Starszy Pan mowisz? no... no... mam nadzieje, ze to nie zadna aluzja Prosze Pani :).

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia:cool:. Chyba tez sprobuje cos naskrobac.

 

Ale narazie wciaz przezywam wczorajszy deszcz [leje].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

here we go..... beta wersja ogólnego układu, czyli co tak naprawde z tego może wyjść :>

 

po lewej obiecany starszy pan z gunem (zdjęcie pochodzi z magazynu Antena Krzyku, stary numer).

 

proszę się na razie nie przejmować zachwianą kompozycją, to jeszcze nie koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rebuzz: tx :) myślę, że jutro już coś zeskanuję, sąsiad nie będzie się aż tak długo przede mną chował :>

 

DruG: co do kompozycji... pare postów wyżej pisałam, że jest jaka jest (a nawet to może jej nie ma) z braku kolejnych elementów. Docelowo sądzę, że będzie dużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji bez wybuchow jest znaaaacznie lepiej i bardzo mi sie podoba, mialem nadzieje ze pojawi sie cos odwazniejszego i mniej szablonowego i sie doczekalem.

 

Kompozycyjnie praca jest w porzadku, jedyne co by mozna bylo poprawic to dodac jakis ciemniejszy elemen po prawej stronie, na podlodze np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy szkic postaci do kolażu:

to jest w zamysle bolszewik. na razie bez nog :)

tak sie okazalo, ze dzis byl ten dzien, w ktorym zainstalowano mi nowy system, wiec nie starczylo czasu na wkomponowanie postaci w rysunek.

czekam na opinie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly update. chyba teraz najtrudniejsze przede mną - złozyć te elementy w sensowną całość oraz dopracować szczegóły. kombinuję nad ustawieniem, kompozycją. już wiem, że dojdą dwie nowe postaci- Godzilla i (chyba) Pani W Bikini.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze :)

 

Mam mały problem- czarne dolne rogi... kombinuję co tam jeszcze dorysować, bo tak zostać raczej nie może ;/ Ale za to wymyśliłam małą niespodziankę na koniec.... lekko zmieni ona pierwotne założenie mojego projektu, ale sądzę, że na korzyść.

 

Na koniec prośba do was- czy ktoś może mi napisać, jak należy opisać rysunek po zakończeniu prac? Dzięki z góry :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały updejt.. mogłabym chyba ogłosić konkurs pt. \"znajdź 3 szczególy, którymi różni się najnowszy updejt od poprzedniego\" :P

nie chcę zapchać rysunku za bardzo, tak więc chyba powoli zliżam się do etapu dopracowywania szczegółów. a! między kobietą a szamanem wstawię napis.

komentarze, uwagi i sugestie mile widziane :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja drobna sugestia.Zmieniłbym coś z tą panią, za bardzo kontrastuje z całą kompozycją, przyznam nawet ze mnie nie bardzo tam pasuje(jak dla mnie troche nie w temacie)Ale mną sie nie sugeruj:P bo jestem tu całkiem świeży:)

Tak czy inaczej pomysłowe i rzeczywiście, ciężko się czegokolwiek przyczepić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie jestem przekonany. Widze powrzucane skrawki gazet, ktore nic nie oznaczaja.

 

Plus za oryginalnosc. Jednak to jedyny plus. Chyba za bardzo nie wiesz co chcesz osiagnac. Wrzucajac kolejne elementy tworzysz balagan, ktorego nie chce dotykac. Nadal brak kompozycji, jakiegokolwiek prowadzenia widza po obrazie.

 

Mam nadzieje, ze potrafisz obronic swoja prace :) Nie lykam historii o chaosie zwiazanym z apokalipsa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG, już drugi raz zarzucasz mi złą kompozycję, ale nie piszesz, co z nią jest nie tak (że jej nie ma?). Szkoda.

Nic nie znaczą te poszczególne skrawki? Dla mnie mają znaczenie symboliczne, a te jak wiadomo, mogą być nieczytelne na pierwszy rzut oka. Oczywiście, nie zmuszam nikogo do kontemplowania i zastanawiania się, jakież to znaczenie sobie wydumałam.

Wiem, co chcę osiągnąć. Praktycznie od początku miałam pomysł na ten kolaż, który staram się konsekwentnie realizować. Zdaję sobie jednak sprawę, że poszczególne, prezentowane tu przeze mnie etapy pracy mogą sprawiać wrażenie \"bałaganu\". Dlatego teraz zamieszczam prawie gotową wersję (zmiejszoną i poddaną dość mocnej kompresji), wraz z opisem.

Czekam na wasze opinie :)

 

===

 

Od pradawnych dziejów ludzie co jakiś czas ogłaszali datę końca świata. \"Noc Sądu (Ostatecznego)\" jest pewnego rodzaju wizją pocztówki, jaką można by wysłać przyjacielowi z okazji ogłoszenia daty kolejnej Apokalipsy.

W moim kolażu zostały użyte następujące zdjęcia:

1. kobieta- okładka magazynu \"Aktivist\", nr 49, lipiec 2003

2. godzilla- \"Machinery\'97\", fragment okładki

3. starszy pan - magazyn \"Antena Krzyku\"

4. ręka diabła - książka \"Historia piekła\", okładka

 

Since the ancient times humanity has from time to time tried to foresee the date of the end of the world. \"The Night of the Judgement Day\" is a kind of a vision of a post-card, that can be sent to a friend on the occasion of proclaiming the time of a New Apocalypse.

Im my collage, some photos were used:

1. woman comes from cover of \"Aktivist\", a magazine, no 49- July 2003

2. godzilla - \"Machinery\'97\", a piece of a cover

3. older man - \"Antena Krzyku\", a magazine

4. devil\'s hand - \"History of a hell\", a cover of a book

(translation of a text used on my collage: \"happy apocalypse\")

 

full size image: http://www.cyberpunk.net24.pl/sesja-pl/apokalipsa_jpg.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... dosłownie z 12 minut wpatrywałem sie w Twoje dzieło... co chwię odkrywając cos na nowo...

 

podoba mi się bardzo... mimo, że jest faktycznie pewne zachwianie kompozycji (godzilla z prawej jest bardzo mocna plamą i to w sumie rozciagnieta po przekatnej.... to jest punkt załamania)...

w collage jest to dopuszczalne i nie jest nachalne...

...myslę, że głupi nie zauważy a madry pomyśli, że tak ma być ;) hehehe

 

..... jeszcze raz gratuluję wyjścia poza sztampowość srodka wyrazu :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symboliki nie rozumiem, ale ostateczna wersja jest znacznie milsza dla oka. Pojawiła się głebia (widzę co najmniej 3 plany, wcześniej tylko jeden) a punkt załamania, o którym wspomniał boowa (mimo, że moim zdaniem jednak nachalny) skutecznie zachwial \"wertykalną\" resztę.

 

Poza tym, niezależnie czy udało Ci się zawrzeć jakieś przesłanie - to chyba najbardziej wymagająca praca dla widza, a to już spory sukces.

 

Życzę dalszych, równie spektakularnych [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem we wczesniejszych postach pracka.....mi sie podobala.....a jak tak ma wygladac finalna wersja to tez jest Spoko !!

 

Tak jak powiedzial boowa nad ta pracka trzeba chwilke pomyslec....[piwo]

 

 

Jak nic sie w pracy nie zmieni to dostaniesz 7.5/10 ale z duzym plusem.....:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności